• <
SAR_2022

Straż przybrzeżna uratowała 31 migrantów we Francji

ew

29.12.2019 13:39 Źródło: PAP
Strona główna Marynarka Wojenna, Służby Morskie, Ratownictwo Morskie Straż przybrzeżna uratowała 31 migrantów we Francji

Partnerzy portalu

Straż przybrzeżna uratowała 31 migrantów we Francji - GospodarkaMorska.pl

Francuska straż przybrzeżna uratowała 31 migrantów, którzy w nocy z soboty na niedzielę próbowali dwiema łodziami przepłynąć kanał La Manche - informuje Reuters, powołując się na miejscowe władze.

Jak podają lokalne władze, w jednej z łodzi, w której znajdowało się 11 osób, w tym dwoje małych dzieci, przestał działać silnik. Straż przybrzeżna odnalazła migrantów w niedzielę po północy ok. 5,5 km od Calais.

Z kolei w niedzielę rano straż przybrzeżna uratowała w pobliżu Dunkierki 20 migrantów, wśród których była kobieta w ciąży. Łódź, którą płynęli, nabierała wody.

Wszystkich migrantów przetransportowano do Francji.

Brytyjskie i francuskie patrole regularnie przechwytują nielegalnych imigrantów próbujących przedostać się przez kanał La Manche z Francji do Wielkiej Brytanii. W czwartek brytyjska straż przybrzeżna zatrzymała 49 nielegalnych imigrantów z Afganistanu, Iranu i Iraku, którzy próbowali dotrzeć do Wielkiej Brytanii czterema niewielkimi łodziami.

Partnerzy portalu

Babcock1

Dziękujemy za wysłane grafiki.