• <
gryfia_70lat

Serbia: sześć osób zaginęło po wywróceniu się łodzi z migrantami na Dunaju

mb

23.12.2019 11:35 Źródło: PAP
Strona główna Marynarka Wojenna, Służby Morskie, Ratownictwo Morskie Serbia: sześć osób zaginęło po wywróceniu się łodzi z migrantami na Dunaju

Partnerzy portalu

Serbia: sześć osób zaginęło po wywróceniu się łodzi z migrantami na Dunaju - GospodarkaMorska.pl

Sześć osób zaginęło w poniedziałek po wywrócenie się łodzi z dwunastoma migrantami, gdy przepływali Dunaj, aby przedostać się z Serbii do Chorwacji - poinformowały serbskie media. Władze nie wydały na razie żadnego oświadczenia w tej sprawie.

Do wypadku doszło wczesnym rankiem, kiedy migranci usiłowali przeprawić się przez Dunaj w kierunku Chorwacji, będącej członkiem Unii Europejskiej - podała serbska telewizja RTS. Inne serbskie media przekazały, że wśród zaginionych migrantów jest dwoje dzieci. Pozostałym osobom udało się dopłynąć do Serbii.

Serbsko-chorwacka granica, licząca nieco ponad 200 km długości, biegnie wzdłuż Dunaju, przekraczając go w kilku miejscach.

Poniedziałkowy incydent ilustruje zagrożenia, z jakimi zmagają się migranci próbujący dotrzeć do UE, uciekając przed przemocą i biedą w swoim kraju. Tysiące migrantów pozostaje na Bałkanach, szukając sposobów na przedostanie się do bogatych państw unijnych.

Partnerzy portalu

Babcock1

Dziękujemy za wysłane grafiki.