• <
BOTA_TECHNIK_MEGA

Papież modlił się za ofiary katastrof na morzu i zamachu w Kolumbii

Strona główna Marynarka Wojenna, Służby Morskie, Ratownictwo Morskie Papież modlił się za ofiary katastrof na morzu i zamachu w Kolumbii
Papież modlił się za ofiary katastrof na morzu i zamachu w Kolumbii - GospodarkaMorska.pl

ew

20.01.2019 Źródło: PAP

Papież Franciszek podczas niedzielnego spotkania z wiernymi w Watykanie modlił się za ofiary kolejnych katastrof łodzi na Morzu Śródziemnym, w których w ostatnich dniach zginęło ok. 170 migrantów, a także za zabitych w zamachu na akademię policyjną w Kolumbii.

Zwracając się do tysięcy osób przybyłych w południe na plac Świętego Piotra na modlitwę Anioł Pański, papież powiedział: "Mam dzisiaj dwa bóle w sercu: Kolumbię i Morze Śródziemne".

"Pragnę zapewnić o mojej bliskości naród kolumbijski po ciężkim ataku terrorystycznym w czwartek na krajową szkołę policyjną. Modlę się za ofiary oraz ich rodziny i nadal o drogę pokoju w Kolumbii" - podkreślił.

W zamachu na akademię policyjną w Bogocie zginęło 21 osób, a kilkadziesiąt zostało rannych. Rząd obarcza odpowiedzialnością za atak skrajnie lewicową partyzantką Armia Wyzwolenia Narodowego.

Franciszek nawiązał też do podanych przez międzynarodowe organizacje informacji o dwóch niedawnych katastrofach łodzi z migrantami na Morzu Śródziemnym, w których według tych źródeł zginęło około 170 osób.

"Myślę o 170 ofiarach katastrof na Morzu Śródziemnym; szukali przyszłości dla siebie, może to ofiary przemytników ludzi. Módlmy się za nie i za tych, którzy są odpowiedzialni za to, co się stało" - oświadczył papież.

Franciszek przypomniał, że wkrótce udaje się do Panamy na Światowe Dni Młodzieży, które odbędą się w dniach od 22 do 27 stycznia. "Proszę was, byście modlili się w intencji tego bardzo pięknego i ważnego wydarzenia na drodze Kościoła" - wezwał.

Zapowiedział, że w najbliższych dniach zostanie opublikowane jego orędzie na Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu, które w tym roku będzie zawierać refleksje na temat "wspólnoty w sieci i wspólnoty ludzkiej".

"Internet i media społecznościowe są zasobami naszych czasów; to okazja do tego, by być w kontakcie z innymi, by podzielać wartości, plany i wyrażać pragnienie tworzenia społeczności. Sieć może też pomóc nam modlić się razem" - powiedział Franciszek.

Zaprezentował wiernym oficjalną platformę Światowej Sieci Modlitewnej Papieża pod nazwą "Click To Pray". Papież pokazał ją wiernym na tablecie wyjaśniając: "Tutaj wstawię intencje i prośby o modlitwę za misję Kościoła". Franciszek zachęcił szczególnie młodzież do pobrania aplikacji, aby - jak dodał - kontynuowała z nim odmawianie różańca w intencji pokoju, zwłaszcza podczas Światowych Dni Młodzieży w Panamie.

W przemówieniu do wiernych mówił też, że 24 stycznia obchodzony będzie po raz pierwszy Międzynarodowy Dzień Edukacji, ustanowiony przez ONZ, by - jak zaznaczył - "podkreślić i promować podstawową rolę edukacji w rozwoju ludzkim i społecznym".

"Wspieram wysiłki UNESCO na rzecz wzrastania pokoju na świecie poprzez edukację i pragnę, by była ona dostępna dla wszystkich, integralna, wolna od kolonizacji ideologicznych. Zapewniam o modlitwie i składam życzenia wszystkim wychowawcom i wychowawczyniom: dobrej pracy"- mówił papież.

Pozdrowił również obecnych na placu pielgrzymów z Polski podkreślając, że widzi wiele polskich flag.

Źródło:
PAP

Surowce

 Ropa brent 64,38 $ baryłka  0,00% 21:58
 Cyna 32700,00 $ tona -1,07% 17 cze
 Cynk 2962,00 $ tona -0,34% 17 cze
 Aluminium 2427,00 $ tona -1,10% 17 cze
 Pallad 2680,00 $ uncja  0,00% 21:57
 Platyna 1191,10 $ uncja  0,00% 21:59
 Srebro 25,11 $ uncja  0,00% 21:59
 Złoto 1731,30 $ uncja  0,00% 21:59

Dziękujemy za wysłane grafiki.