• <
smartre_2023

Pamięci tych, którzy odeszli na wieczną wachtę

31.10.2015 11:27 Źródło: własne
Strona główna Marynarka Wojenna, Służby Morskie, Ratownictwo Morskie Pamięci tych, którzy odeszli na wieczną wachtę

Partnerzy portalu

Pamięci tych, którzy odeszli na wieczną wachtę - GospodarkaMorska.pl

W niedzielę, 1 listopada, marynarze 3. Flotylli Okrętów uczczą pamięć tych, którzy odeszli na wieczną wachtę. Na grobach wojennych zostaną zapalone znicze i złożone wiązanki kwiatów, a w miejscach pamięci narodowej wystawione warty honorowe.

Główna część uroczystości odbędzie się na Cmentarzu Marynarki Wojennej w Gdyni Oksywiu. O godzinie 12:00 w asyście honorowej Marynarki Wojennej odprawiona zostanie polowa Msza Święta w intencji marynarzy i żołnierzy poległych w obronie Ojczyzny oraz wszystkich zmarłych. Po zakończeniu nabożeństwa uczestnicy ceremonii złożą kwiaty pod głównym pomnikiem cmentarza.

Wcześniej, Inspektor Marynarki Wojennej wiceadmirał Marian Ambroziak wraz z Dowódcą 3. Flotylli Okrętów kontradmirałem Mirosławem Mordelem, złożą wiązanki kwiatów i zapalą znicze pamięci na grobach byłych Dowódców Marynarki Wojennej: admirała floty Andrzeja Karwety, wiceadmirała Zdzisława Studzińskiego, admirała Ludwika Janczyszyna oraz admirała Romualda Wagi, spoczywających na cmentarzach w Gdyni Witominie oraz w Baninie.

Partnerzy portalu

Dziękujemy za wysłane grafiki.