ew
Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał w piątek ostrzeżenie dla województwa pomorskiego o możliwym sztormie na Bałtyku. Prędkość wiatru może osiągnąć nawet 8 stopni w skali Beauforta.
Biuro Meteorologicznych Prognoz Morskich w Gdyni IMGW wydało w piątek ostrzeżenie drugiego stopnia przed sztormem dla południowo-wschodniego Bałtyku.
Południowo-zachodni wiatr w strefie brzegowej województwa pomorskiego może osiągnąć 8 stopni w skali Beauforta. Synoptycy przewidują również mgłę oraz słaby deszcz lub mżawkę.
Sztormowa pogoda na Bałtyku utrzyma się przynajmniej do godziny 20.
Przy ósmym stopniu w skali Beauforta wiatr jest na tyle silny, że łamie gałęzie drzew, a chodzenie pod wiatr jest bardzo utrudnione. Na morzu przewidywane są też wysokie fale o większej długości niż zwykle.
Ostrzeżenie IMGW drugiego stopnia oznacza, że mogą wystąpić niebezpieczne zjawiska meteorologiczne powodujące duże straty materialne oraz zagrożenie dla zdrowia i życia.Prezydent Biden zapowiedział zwiększenie liczby okrętów USA w hiszpańskiej bazie w Rocie
Kolejna edycja Forum Bezpieczeństwa Morskiego Państwa za nami. Znaczenie Marynarki Wojennej rośnie, modernizacja przyśpieszy
Energetic Tank ma zapłacić 45 mln USD a Marynarka Wojenna USA ponosi 80 proc. odpowiedzialności za kolizję z 2017
Rzeczniczka Dowództwa Operacyjnego Południe ukraińskiej armii: w Odessie plaża jest linią obrony, naszym okopem
"Nowaja Gazieta Jewropa": marynarze poborowi z zatopionego krążownika Moskwa ponownie trafią na Ukrainę
Litwa odcina Kaliningrad, Rosja odpowiada manewrami na Bałtyku