• <
Baltexpo2023_duży

Nowa siedziba komisariatu wodnego w Poznaniu jesienią 2019 r.

pc

03.06.2018 13:09 Źródło: PAP
Strona główna Marynarka Wojenna, Bezpieczeństwo Morskie, Ratownictwo Nowa siedziba komisariatu wodnego w Poznaniu jesienią 2019 r.

Partnerzy portalu

Nowa siedziba komisariatu wodnego w Poznaniu jesienią 2019 r. - GospodarkaMorska.pl

4 mln zł kosztować będzie nowa siedziba Komisariatu Wodnego Policji w Poznaniu. Obiekt ma być oddany do użytku w październiku 2019 roku.

Wielkopolska policja poinformowała o podpisaniu umowy z wykonawcą inwestycji. Policyjni wodniacy będą stacjonować nad Wartą, przy ulicy Serafitek w Poznaniu.

Inwestycja zostanie zrealizowana w systemie „zaprojektuj i wybuduj” w ramach programu modernizacji policji. Powstanie budynek administracyjny, garaże dla łodzi motorowych oraz kojce dla psów służbowych. Przedsięwzięcie zrealizuje firma Izo-Bud z siedzibą w Dopiewie.

W Komisariacie Wodnym Policji w Poznaniu służy obecnie 20 funkcjonariuszy posiadających specjalistyczne przeszkolenie z ratownictwa wodnego. W tym gronie znajdują się również policjanci z uprawnieniami zawodowymi nurka MSWiA oraz przewodnicy psów służbowych wyszkolonych do poszukiwania zwłok na lądzie i w wodzie.

Do wykonywania swoich zadań policjanci wykorzystują 12 łodzi motorowych, quada oraz 7 radiowozów. Policyjni wodniacy dbają o bezpieczeństwo przebywających nad wodą Wielkopolan od 28 lat.

Dziękujemy za wysłane grafiki.