• <
Baltexpo2023_duży

Niespodzianka w gdańskim porcie. Celnicy znaleźli tytoń zamiast melasy

PMK

21.05.2016 11:50 Źródło: własne
Strona główna Marynarka Wojenna, Bezpieczeństwo Morskie, Ratownictwo Niespodzianka w gdańskim porcie. Celnicy znaleźli tytoń zamiast melasy

Partnerzy portalu

Niespodzianka w gdańskim porcie. Celnicy znaleźli tytoń zamiast melasy - GospodarkaMorska.pl

Ponad 4 tony tytoniu do fajek wodnych zatrzymali w gdyńskim porcie funkcjonariusze pomorskiej Służby Celnej. Wartość rynkowa towaru wynosi 1,23 mln zł.

 Zatrzymanie tak znacznej partii tytoniu, to efekt rewizji kontenera, który przypłynął do Gdyni z jednego z portów na bliskim wschodzie. Przesyłka miała zawierać czarną melasę, czyli dodatek zapachowy do tytoniu. Jej odbiorcą była firma z jednego z krajów europejskich. Funkcjonariusze postanowili jednak dokładniej przyjrzeć się ładunkowi. 

W trakcie kontroli ich uwagę zwróciły napisy na opakowaniach, z których wynikało, że oprócz melasy w składzie towaru znajduje się tytoń. Deklarowany towar okazał się rzeczywiście tytoniem do fajek wodnych. Kwota należności, które mógł stracić skarb państwa z tytułu niezapłaconego cła, a także akcyzy i podatku VAT wyniosła 1,2 mln zł. Przesyłka została zatrzymana i trafiła do magazynów pomorskiej Służby Celnej. W sprawie natomiast zostało wszczęte postępowanie karne skarbowe.

Dziękujemy za wysłane grafiki.