Naruszenie przepisów bezpieczeństwa morskiego zarzucili funkcjonariusze Morskiego Oddziału Straży Granicznej szyprowi łodzi motorowej. Jednostkę skontrolowała w środę na Bałtyku załoga SG-112.
50-letni szyper z Gdańska sterował łodzią, mimo braku na pokładzie drugiego członka załogi. Według karty bezpieczeństwa załogę tej jednostki miały stanowić dwie osoby. Dodatkowo na pokładzie znajdowało się 15 wędkarzy, choć karta bezpieczeństwa dopuszczała maksymalnie 14 osób. Łódź zawrócono do portu.
O stwierdzonych naruszeniach przepisów ustawy o bezpieczeństwie morskim Komendant Kaszubskiego Dywizjonu Straży Granicznej powiadomi administrację morską.
Rozpoczyna się Forum Bezpieczeństwa Morskiego Państwa 2026
Rosyjskie bombowce nad Morzem Barentsa. Interweniowali Norwegowie
Szwedzka delegacja przylatuje do Polski rozmawiać m.in. o okrętach podwodnych
USA znów uderzyły w łódź domniemanych przemytników na Karaibach - dwie ofiary
Jak chronić porty i infrastrukturę energetyczną na morzu? [KONGRES POLSKIE PORTY 2030+]
PGZ Stocznia Wojenna zajmie się serwisem fregaty