• <

ICMPD otwiera Centrum Koordynacji i Współpracy ds. Migracji w Regionie Morza Śródziemnego

Strona główna Marynarka Wojenna, Służby Morskie, Ratownictwo Morskie ICMPD otwiera Centrum Koordynacji i Współpracy ds. Migracji w Regionie Morza Śródziemnego
ICMPD otwiera Centrum Koordynacji i Współpracy ds. Migracji w Regionie Morza Śródziemnego - GospodarkaMorska.pl
25.05.2016 Źródło: własne

Otwarcie Centrum na Malcie potwierdza wagę, jaką organizacja przykłada do pełnionej przez nią roli najważniejszego podmiotu w obszarze zarządzania migracją.

- Po pół roku od zorganizowanego w stolicy Malty szczytu w sprawie migracji znów pojawiają się obawy, że region Morza Śródziemnego znajdzie się w epicentrum nieregularnej migracji. Mając ten fakt na uwadze, minister spraw zagranicznych Malty, George Vella oraz dyrektor generalny ICMPD (Międzynarodowy Ośrodek Rozwoju Polityki Migracyjnej), Michael Spindelegger, zainaugurowali w Valletcie działalność Centrum Koordynacji i Współpracy ds. Migracji w Regionie Morza Śródziemnego. Centrum będzie koordynować wszystkie działania podejmowane w przyszłości przez ICMPD. Aktywność ICMPD na szczeblu regionalnym polegać będzie przede wszystkim na prowadzeniu różnego rodzaju dialogów migracyjnych i zapewnianiu wsparcia merytorycznego, jak również na pozytywnym oddziaływaniu na wzajemne relacje między krajami śródziemnomorskimi.

W pół roku po zorganizowanym w Valletcie szczycie w sprawie migracji, w nowo otwartym Centrum na Malcie, ICMPD zajmie się analizą najpilniejszych kwestii związanych z nieregularną migracją i przymusowymi przesiedleniami. Celem programu Euromed Migration realizowanego na szczeblu regionalnym jest ustanowienie struktury, w ramach której można będzie opracowywać i wdrażać oparte na faktach strategie działania w zakresie migracji i ochrony międzynarodowej. Na poziomie krajów pozwoli to na opracowanie dla Libii systemu migracji opartego na uprawnieniach, a także usprawnienie kontroli granic w Libanie. W ramach realizowanego przez ICMPD projektu "City-to-City" ("Miasto miastu") analizowane będą szanse, jakie stwarza migracja pomiędzy ośmioma ośrodkami miejskimi z Europy, północnej Afryki i Bliskiego Wschodu, jak również opracowywane nowe koncepcje i „historie sukcesu” związane z migracją w największych miastach.

Komentarz Michaela Spindeleggera, dyrektora generalnego ICMPD: "Otwarcie Centrum Koordynacji i Współpracy ds. Migracji stanowi wyraz naszej troski o kwestie dotyczące migracji w rejonie Morza Śródziemnego. Wniesiemy cenny wkład w działania związane z szukaniem rozwiązań i rozwojem strategii działania w zakresie migracji, z pożytkiem nie tylko dla Europy, ale i reszty świata". George Vella, minister spraw zagranicznych Malty: "Czujemy się zaszczyceni faktem, że na siedzibę swojego pierwszego oddziału regionalnego ICMPD wybrało właśnie Maltę. Z pewnością już wkrótce wspólnymi siłami uda nam się wypracować wyczekiwane przez wszystkich rozwiązania obecnego kryzysu migracyjnego i problemu uchodźców".

Źródło:
własne

Surowce

 Ropa brent 64,38 $ baryłka  0,00% 21:58
 Cyna 32425,00 $ tona 0,09% 5 maj
 Cynk 2935,00 $ tona -0,81% 5 maj
 Aluminium 2446,00 $ tona 0,49% 5 maj
 Pallad 2680,00 $ uncja  0,00% 21:57
 Platyna 1191,10 $ uncja  0,00% 21:59
 Srebro 25,11 $ uncja  0,00% 21:59
 Złoto 1731,30 $ uncja  0,00% 21:59

Dziękujemy za wysłane grafiki.