• <

Funkcjonariusze MOSG powróili z misji w Macedonii i na Węgrzech

Strona główna Marynarka Wojenna, Służby Morskie, Ratownictwo Morskie Funkcjonariusze MOSG powróili z misji w Macedonii i na Węgrzech
Funkcjonariusze MOSG powróili z misji w Macedonii i na Węgrzech - GospodarkaMorska.pl

MOSG

03.11.2016 Źródło: własne

Sześciu funkcjonariuszy Morskiego Oddziału Straży Granicznej zakończyło misje w Macedonii i na Węgrzech. W Komendzie MOSG w Gdańsku spotkał się z nimi kontradm. SG Piotr Stocki.

W trakcie spotkania z Komendantem MOSG funkcjonariusze przedstawili zadania, jakie wykonywali w Macedonii i na Węgrzech oraz podzielili się doświadczeniami z pobytu na misjach, w tym także z marszu „Dancon March”, w którym uczestniczyli.

Grupą funkcjonariuszy wspierających Policję Macedonii w ochronie granicy z Grecją dowodził płk SG Sławomir Markowski z Zarządu Granicznego Komendy Głównej Straży Granicznej, natomiast na Węgrzech – płk SG Zbigniew Golan ze Sztabu Komendanta Głównego Straży Granicznej.

Do zadań wspólnych patroli należało przede wszystkim zapobieganie nielegalnym przekroczeniom granicy poza przejściami granicznymi, prowadzenie obserwacji miejsc dogodnych do nielegalnego przekroczenia granicy państwowej i przekazywanie informacji o sytuacji w rejonie granicy, a także wspieranie w zabezpieczeniu porządku publicznego na wyznaczonym obszarze działań.

Przed wyjazdem obie grupy przeszły kilkudniowe szkolenia zgrywające w Ośrodku Szkoleń Specjalistycznych Straży Granicznej w Lubaniu, w czasie których funkcjonariusze zapoznawali się z przepisami prawa i zwyczajami kulturowymi oraz ćwiczyli poruszanie się pojazdów w kolumnie, posługiwanie się bronią palną i wykorzystanie środków przymusu bezpośredniego, a także kontrolę pojazdów i osób oraz pierwszą pomoc w trakcie realizacji zadań służbowych, w tym ewakuację i samoewakuację z pojazdu.

W obu misjach brali udział funkcjonariusze z Komendy Głównej Straży Granicznej, Biura Spraw Wewnętrznych, Bieszczadzkiego, Nadbużańskiego, Warmińsko-Mazurskiego, Nadodrzańskiego, Morskiego, Podlaskiego, Nadwiślańskiego, Karpackiego i Śląskiego Oddziału Straży Granicznej oraz Centralnego Ośrodka Szkolenia Straży Granicznej w Koszalinie i Ośrodka Szkoleń Specjalistycznych Straży Granicznej w Lubaniu.

Obecnie 13 funkcjonariuszy Morskiego Oddziału Straży Granicznej przebywa na misjach m.in. w Macedonii, w Grecji i we Włoszech.

Źródło:
własne

Surowce

 Ropa brent 64,38 $ baryłka  0,00% 21:58
 Cyna 32397,00 $ tona 0,63% 4 maj
 Cynk 2959,00 $ tona 1,89% 4 maj
 Aluminium 2434,00 $ tona -0,45% 4 maj
 Pallad 2680,00 $ uncja  0,00% 21:57
 Platyna 1191,10 $ uncja  0,00% 21:59
 Srebro 25,11 $ uncja  0,00% 21:59
 Złoto 1731,30 $ uncja  0,00% 21:59

Dziękujemy za wysłane grafiki.