• <
SAR_2022

Dwudziestu marynarzy porwanych przez piratów u wybrzeży Togo

ew

16.12.2019 12:27 Źródło: własne
Strona główna Marynarka Wojenna, Służby Morskie, Ratownictwo Morskie Dwudziestu marynarzy porwanych przez piratów u wybrzeży Togo

Partnerzy portalu

Dwudziestu marynarzy porwanych przez piratów u wybrzeży Togo - GospodarkaMorska.pl

Jak poinformował portal World Maritime News, dwudziestu członków załogi tankowca zostało porwanych przez piratów u wybrzeży Togo w Zachodniej Afryce. Uprowadzenie miało miejsce 15 grudnia.

Wczorajszy atak piratów jest opisywany jako : "największe porwanie w Afryce Zachodniej w 2019 r.". Członkowie załogi zostali porwani około 115 mil morskich na południowy wschód od Lome (stolica Togo).

Jak podaje portal World Maritime News, tankowiec to najprawdopodobniej MT Duke o nośności 19 100 ton, płynący z Luandy w Angoli do Lome z ładunkiem oleju napędowego. Ataku dokonało sześciu piratów. Porwali 20 obywateli Indii, najprawdopodobniej jeden z członków załogi (obywatel Nigerii) pozostał na pokładzie statku.

MT Duke jest własnością brytyjskiego Union Maritime. Jak poinformował armator: "Union Maritime ściśle współpracuje z V.Ships India Pvt. Ltd., który eksploatuje jednostkę i wszystkimi odpowiednimi organami w celu jak najszybszego rozwiązania sytuacji. Bezpieczeństwo i dobro załogi pozostaje naszym najwyższym priorytetem."

Partnerzy portalu

Babcock1

Dziękujemy za wysłane grafiki.