• <
mewo_2022

Mostostal Chojnice wyprodukuje elementy farmy wiatrowej dla USA

02.11.2021 22:55 Źródło: własne
Strona główna Energetyka Morska, Wiatrowa, Offshore Wind, Offshore Oil&Gas Mostostal Chojnice wyprodukuje elementy farmy wiatrowej dla USA

Partnerzy portalu

 Mostostal Chojnice wyprodukuje elementy farmy wiatrowej dla USA - GospodarkaMorska.pl
Fot. Pixabay

Mostostal Chojnice podpisał kontrakt z jednym z największych producentów konstrukcji stalowych do budowy farm wiatrowych. Umowa mówi, że polska spółka wyprodukuje i dostarczy na nabrzeże elementy morskiej farmy wiatrowej zlokalizowanej u wybrzeży USA. Jak na razie nie podano, gdzie znajdzie się farma i kto jest jej odbiorcą. Wartość kontaktu to 1,65 mln euro.

Mostostal Chojnice to czołowy producent i montażysta wielkogabarytowych konstrukcji stalowych spawanych i skręcanych, dostarczanych na potrzeby różnych gałęzi przemysłu, zwłaszcza morskiego wydobycia ropy i gazu. 

W przypadku najnowszego kontraktu konstrukcja stalowa trafostacji, a także konstrukcje pomocnicze do transportu, tzw. "grillage", zostaną wykonane w Chojnicach.

– Następnie transportem ponadnormatywnym zostaną dostarczone na nasze nabrzeże do Gdańska. Kolejnym ważnym etapem będzie scalanie elementów oraz załadunek na statek – mówi Monika Sikora-Moszko. 

I jak dodaje, po uruchomieniu morska farma wiatrowa o mocy 800 MW będzie dostarczać wystarczającą ilość czystej, odnawialnej energii elektrycznej do zasilania ponad 400 000 domów.

– Dzięki współpracy całego zespołu, ze szczególnym podziękowaniem dla zarządu Zamet Business Development, podpisaliśmy kolejną umowę związana z rynkiem energii odnawialnej. To następny przykład zaufania, jakim obdarzają Grupę Zamet klienci sektora offshore wind – podkreśla.

To nie jedyna dobra wiadomość.

– W ostatnim czasie, oprócz naszej spółki w Chojnicach, również nasza inna spółka - Zamet Industry - z Piotrkowa Trybunalskiego podpisała umowę na realizację innego typu konstrukcji dla farmy wiatrowej, tym razem zlokalizowanej w Europie - podsumowuje Monika Sikora-Moszko.

O Mostostalu Chojnice

Spółka Mostostal Chojnice wytwarza konstrukcje stalowe o dużym skomplikowaniu i nieszablonowych kształtach m.in. dla obiektów przemysłowych, sportowych oraz budynków użyteczności publicznej, a także trafoplatformy dla sektora konstrukcji morskich czy urządzenia przeładunkowe, zwłaszcza konstrukcje suwnicowe i dźwigowe dostarczane odbiorcom na całym świecie – od Morza Północnego po Pacyfik.

Kongres Polskie Porty 2030 edycja 2024

Partnerzy portalu

aste_390x150_2023

Dziękujemy za wysłane grafiki.