• <
siemens_gamesa_2022

Marynarze z duńskiej fregaty zastrzelili czterech piratów u wybrzeży Nigerii

jm

25.11.2021 13:17
Strona główna Marynarka Wojenna, Służby Morskie, Ratownictwo Morskie Marynarze z duńskiej fregaty zastrzelili czterech piratów u wybrzeży Nigerii

Partnerzy portalu

Marynarze z duńskiej fregaty zastrzelili czterech piratów u wybrzeży Nigerii - GospodarkaMorska.pl

Duńskie Siły Zbrojne poinformowały w czwartek, że doszło do wymiany ognia z piratami u wybrzeży Nigerii; broniąc się, załoga duńskiej fregaty zastrzeliła czterech napastników i raniła kolejnego. Nikt z Duńczyków nie ucierpiał.

Jak poinformowano, w interwencji mającej miejsce w środę uczestniczyli marynarze z fregaty Esbern Snare, która została skierowana w pobliże podejrzanej motorówki z ośmioma mężczyznami. Piraci mieli ze sobą sprzęt używany do zajmowania statków handlowych.

"Duńscy żołnierze wezwali piratów, aby zatrzymali się, ci jednak nie zareagowali. Następnie oddano strzały ostrzegawcze, na co rozbójnicy odpowiedzieli ogniem. Zmusiło to wojskowych do reakcji" - podały w komunikacie Duńskie Siły Zbrojne.

Przekazały też, że w akcji uczestniczył również śmigłowiec Seahawk.

Łódź piratów zatonęła, a ośmiu ocalałych oraz jeden ranny zostali zabrani na pokład duńskiego okrętu.

Fregata Esbern Snare została skierowana na misję w Zatoce Gwinejskiej w październiku w celu odstraszania piratów oraz wspierania żeglugi cywilnej.

Według Międzynarodowego Biura Morskiego (IMB) w 2020 roku spośród 135 marynarzy porwanych na całym świecie 130 uprowadzono w Zatoce Gwinejskiej, co jest rekordem w tym rejonie. "Zatoka Gwinejska stała się w ostatnich latach nowym epicentrum piractwa na świecie" - podkreśliła IMB w raporcie za ubiegły rok.

Źródło: PAP

Fot. Depositphotos

Partnerzy portalu

Dziękujemy za wysłane grafiki.