• <

Korea Płn. straszy USA. "Kim otrzymał zdjęcia Białego Domu i lotniskowców"

Strona główna Marynarka Wojenna, Bezpieczeństwo Morskie, Ratownictwo Korea Płn. straszy USA. "Kim otrzymał zdjęcia Białego Domu i lotniskowców"

Partnerzy portalu

Przywódca Korei Północnej Kim Dzong Un otrzymał „szczegółowe zdjęcia” Białego Domu, Pentagonu i lotniskowców w bazie marynarki USA, wykonane przez wystrzelonego niedawno pierwszego satelitę szpiegowskiego jego kraju – podała we wtorek północnokoreańska agencja KCNA.

Władze w Pjognjangu ogłosiły niedawno, że umieściły na orbicie swojego pierwszego satelitę zwiadowczego, który ma obserwować działania USA i Korei Południowej.

Według KCNA Kim obejrzał zdjęcia Rzymu, bazy lotnictwa USA na wyspie Guam, bazy amerykańskiej marynarki wojennej Norfolk, stoczni Newport News i lotniska w stanie Wirginia, a także Białego Domu i Pentagonu. Na zdjęciach bazy Norfolk i stoczni Newport News dostrzeżono cztery amerykańskie lotniskowce i jeden brytyjski – napisano.

Wcześniej północnokoreańska agencja informowała, że w czasie wizyty w ośrodku kontrolnym Narodowej Administracji Technologii Aerokosmicznej (NATA) Kim „dokonał inspekcji” zdjęć potencjalnych „najważniejszych celów”, w tym stolicy Korei Południowej, Seulu, i miast, w których znajdują się bazy amerykańskiego wojska.

Południowokoreańscy eksperci wojskowi i analitycy zwracali jednak uwagę, że możliwości północnokoreańskiego satelity nie zostały niezależnie zweryfikowane, ponieważ wykonanych przez niego zdjęć nie pokazano publicznie. Wystrzelenie satelity potępiły USA, Korea Południowa i Japonia.

anb/ sp/
fot. DepositphotosPartnerzy portalu

Dziękujemy za wysłane grafiki.