• <
siemens_gamesa_2022

Już w 2023 roku na Morzu Północnym mają się pojawić parki energii falowej [WIDEO]

08.01.2022 11:46 Źródło: własne
Strona główna Energetyka Morska, Offshore Już w 2023 roku na Morzu Północnym mają się pojawić parki energii falowej [WIDEO]

Partnerzy portalu

Już w 2023 roku na Morzu Północnym mają się pojawić parki energii falowej [WIDEO] - GospodarkaMorska.pl
Fot. symphonywavepower.nl

W rejonie Morza Północnego w 2023 roku mogą się już pojawić parki energii falowej, wyposażone w urządzenia Symphony Wave Power.

– W 2023 roku będziemy mieli pierwszy park energii fal na Morzu Północnym z sześcioma działającymi urządzeniami Symphony – oznajmił Fred Gardner właściciel firmy, dodając jednak, że przed osiągnięciem tego punktu firma musi zakończyć fazę rozwoju swojej technologii.

– Komponenty zostały pomyślnie przetestowane w TU Delft i w Portugalii. Turbina znajduje się teraz w warsztacie w Multimetaal w Den Helder. Tutaj cała Symfonia zostanie zmontowana i będziemy mogli uruchomić wszystkie elementy, łącznie z turbiną – dodał Gardner.

Znalezienie dobrej lokalizacji na morzu pozostaje wysoko na liście priorytetów firmy, ponieważ jest to niezbędne do przeprowadzania "mokrych testów".

– Obecnie przyglądamy się różnym lokalizacjom, w tym w pobliżu Hagi, gdzie odkryliśmy również możliwości połączenia Symphony Wave Power z platformą, na której wytwarzany jest wodór – dodał Gardner.

Znaczące postępy zostały już poczynione w procesie rozwoju technologii, a aktualnie firma zwiększa teraz swoją uwagę w kierunku komercyjnych odbiorców rozwiązania.

– Dzięki Symphony Wave Power będzie można zapewnić 100 proc. energii wszystkim regionom nadmorskim. Dużą zaletą jest to, że system znajduje się pod wodą, więc nie ma wpływu na  walory estetyczne. Do instalacji wystarczy tylko mały kawałek Morza Północnego –  powiedział Gardner.

Według założyciela firmy Symphony, lokalne władze wydają się być entuzjastycznie nastawione do zastosowania technologii energii fal u holenderskich wybrzeży wysp Wadden.

Urządzenie Symphony Wave Power, opracowane przez Teamwork Technology, to punktowy system pochłaniania energii fal, który przekształca ruch fal pod powierzchnią wody, które napędza innowacyjną turbinę do produkcji energii elektrycznej.

Plan parku falowego jest wspierany przez projekt ENCORE. Urządzenie jest obecnie w fazie testów wydajności energetycznej w Den Helder w Holandii w zakładach Multimetaal.


Partnerzy portalu

seaway7
seatech_390x100_2022
ASTE_390X100_2021

Dziękujemy za wysłane grafiki.