ew
W sobotę i niedzielę, 8 i 9 czerwca, na wodach Zatoki Gdańskiej odbędą się tradycyjne już o tej porze roku Regaty o Puchar Mariny Gdańsk - Marina Granaria Cup. Impreza odbędzie się już po raz trzynasty, zmagania żeglarzy będzie można obserwować z mola lub plaży w Brzeźnie. Dodatkowe atrakcje dla uczestników i widzów zaplanowano pierwszego dnia zawodów.
Od uroczystego otwarcia sezonu żeglarskiego minęło już kilkanaście dni, a miłośnicy żeglowania nie próżnują. Tym razem na wodach Zatoki Gdańskiej rywalizować będą załogi startujące na jednostkach w klasach: ORC, KWR oraz OPEN. Regaty o Puchar Mariny Gdańsk - Marina Granaria Cup zaliczane się do cyklu Morskiego Żeglarskiego Pucharu Polski. Udział w zawodach zapowiedzieli czołowi żeglarze z Trójmiasta i województwa pomorskiego.
Podobnie jak w poprzednich latach nie powinno zabraknąć też uczestników ze Szwecji, Rosji czy Niemiec - mówi Grzegorz Pawelec z Gdańskiego Ośrodka Sportu, który jest organizatorem regat. - Bazą regat będzie oczywiście Marina Gdańsk, która przyjmie i ugości startujące w zawodach jednostki już w piątek, 7 czerwca.
Na program imprezy składają się trzy wyścigi:
sobota, 8 czerwca
11:00 I wyścig
14:00 II wyścig (start 15 minut po zamknięciu linii mety I wyścigu)
niedziela, 9 czerwca
11:00 III wyścig
Trasa regat została wytyczona tak, by widzowie zgromadzeni na molo lub na plaży w Brzeźnie mogli z niedużej odległości śledzić zmagania załóg.
- Tym bardziej widowiskowe, im lepsze warunki pogodowe, które w przypadku korzystnych wiatrów pozwolą jachtom na rozwinięcie efektownych żagli - spinakerów. Takie łódki stanowią wtedy wdzięczny obiekt do fotografowania - zaznacza Pawelec.
To jednak nie wszystkie atrakcje dla widzów, którzy interesują się żeglarstwem. W sobotę, 8 czerwca, o godzinie 18.00 w Marinie Gdańsk przy ul. Szafarnia odbędzie się spotkanie żeglarskie, podczas którego wystąpią Old Marinners oraz EKT Gdynia. Udział w wieczorze żeglarskim mogą wziąć nie tylko uczestnicy regat, ale i wszystkie osoby zainteresowane tą tematyką.
Uroczyste zakończenie regat, wraz z dekoracją zwycięzców odbędzie się zaś w niedzielę, 9 czerwca, o godzinie 16.00.
00:01:27
Zobacz Eclipse – pływającą fortecę Romana Abramowicza
Po raz pierwszy zwodowana na Pomorzu Zachodnim. Ta luksusowa łódź od razu stała się hitem
00:02:33
23
Stena Estelle – najnowszy i największy statek we flocie Stena Line na Bałtyku [WIDEO, ZDJĘCIA]
Z Gdyni na Hel drogą morską
Anonymous kontra Rosja. Celem aktywistów luksusowy jacht Putina: Jego położenie to "piekło"
W Łebie powstała oficjalna plaża dla naturystów
Premier Turyngii: skonfiskujmy oligarchom luksusowe jachty i przekażmy je Sea-Watch
00:00:37
Wieloryb „pożarł” kajakarki [wideo]
[WIDEO] Żuławy. Przejechała przez most zwodzony w trakcie podnoszenia
Najbardziej luksusowe katamarany, które powstały w Gdańsku. Francis Lapp: My po prostu szyjemy jachty na miarę
00:00:31
Agresywne orki atakują i niszczą statki [wideo]
Właściciel szczecińskiego jachtu, który zatonął w Niemczech, musi wydobyć wrak
Dziewczynka na dmuchanym jednorożcu wypłynęła na pełne morze [wideo]
Jachty pięciu rosyjskich oligarchów zakotwiczyły na Malediwach
Airmech Marine Equipment na targach METSTRADE 2025 – sukces, innowacje i nowe możliwości
Sztokholm na turystycznym kursie. W 2025 r. 30% więcej pasażerów niż przed rokiem
Sunreef Yachts zaprezentuje dwa modele na targach w Katarze i Abu Zabi 2025
Władze Gdyni przygotowują wniosek ws. powstania Olimpijskiego Centrum Żeglarskiego
Resort infrastruktury zamierza uszczelnić system rejestracji jachtów
Jeppe Borch najlepszy w żeglarskim Pucharze Świata w Szczecinie