pc
"Dar Młodzieży” odbywający rejs dookoła świata dla uczczenia 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości wpłynął we wtorek do portu w Dżakarcie. O przybyciu do stolicy Indonezji poinformowała w środę PAP wiceprezes Pallotyńskiej Fundacji Misyjnej Monika Mostowska.
Na pokładzie polskiego żaglowca miały miejsce oficjalne spotkania dyplomatyczne m.in. z nuncjuszem apostolskim, przedstawicielami ambasady Panamy w Indonezji oraz indonezyjską młodzieżą - poinformowała Monika Mostowska.
Ksiądz Jerzy Limanówka z Fundacji Salvatti.pl (Pallotyńskiej Fundacji Misyjnej, która jest współorganizatorem Rejsu Niepodległości - PAP) opowiadał o przygotowaniach uczestników wyprawy do jej kulminacyjnego punktu - Światowych Dni Młodzieży w Panamie.
Relacje z Dżakarty przekazuje na bieżąco pallotyńskie radio: pallotti.fm. Na whatsappie istnieje możliwość kontaktu z ks. Limanówką.
Rejs Niepodległości, rozpoczęty w maju w Gdyni, ma potrwać do marca 2019 r. Żaglowiec opłynie kulę ziemską, docierając do ponad dwudziestu dużych portów morskich. Dotychczas "Dar Młodzieży" odwiedził m.in. Kopenhagę, Stavanger w Norwegii, francuskie Bordeaux, hiszpańską Teneryfę i stolicę Senegalu, Dakar.
"Dar Młodzieży" odwiedzi jeszcze m.in. Singapur, Szanghaj, Osakę, San Francisco, Los Angeles, Panamę oraz Londyn.
W rejsie szkolnej fregaty, który służy również promocji Polski, uczestniczą studenci szkół morskich oraz laureaci konkursu związanego z 100. rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości.
Organizatorami wyprawy są: Akademia Morska w Gdyni, Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej oraz Pallotyńska Fundacja Misyjna. Do głównych darczyńców Rejsu Niepodległości należą: Orlen, Tauron i Polska Fundacja Narodowa.
00:01:27
Zobacz Eclipse – pływającą fortecę Romana Abramowicza
Po raz pierwszy zwodowana na Pomorzu Zachodnim. Ta luksusowa łódź od razu stała się hitem
00:02:33
23
Stena Estelle – najnowszy i największy statek we flocie Stena Line na Bałtyku [WIDEO, ZDJĘCIA]
Z Gdyni na Hel drogą morską
Anonymous kontra Rosja. Celem aktywistów luksusowy jacht Putina: Jego położenie to "piekło"
W Łebie powstała oficjalna plaża dla naturystów
Premier Turyngii: skonfiskujmy oligarchom luksusowe jachty i przekażmy je Sea-Watch
00:00:37
Wieloryb „pożarł” kajakarki [wideo]
Najbardziej luksusowe katamarany, które powstały w Gdańsku. Francis Lapp: My po prostu szyjemy jachty na miarę
[WIDEO] Żuławy. Przejechała przez most zwodzony w trakcie podnoszenia
00:00:31
Agresywne orki atakują i niszczą statki [wideo]
Właściciel szczecińskiego jachtu, który zatonął w Niemczech, musi wydobyć wrak
Dziewczynka na dmuchanym jednorożcu wypłynęła na pełne morze [wideo]
Jachty pięciu rosyjskich oligarchów zakotwiczyły na Malediwach
00:08:42
Zobacz największy jacht świata należący do arabskiego miliardera
Kapitan statku MV Hondius przebywa na kwarantannie w ośrodku w Gdyni - jest zdrowy
Branża offshore wind ponownie spotyka się w Sopocie. Trwa VI edycja regat PIMEW
Olimpijskie Centrum Żeglarskie w Gdyni z dofinansowaniem od Ministerstwa Sportu i Turystyki
Kambodża buduje pierwsze w Azji „żywe” muzeum podwodne. Sztuka z ochroną oceanu
Lürssen przekazał 134-metrowy superjacht Deep Blue. Jednostka zmierza do Wielkiej Brytanii
Rumia walczy o poprawną odmianę swoje nazwy. Rozpoczyna walkę z drugim "i"