• <
szkoła_morska_w_gdyni_980x120_gif_2020

Forum Bezpieczeństwa Przemysłu Morskiego 2024 już w kwietniu

01.03.2024 20:19 Źródło: Forum Bezpieczeństwa Przemysłu Morskiego
Strona główna Edukacja Morska, Nauka, Szkoły Morskie, Praca na Morzu Forum Bezpieczeństwa Przemysłu Morskiego 2024 już w kwietniu

Partnerzy portalu

Fot. Forum Bezpieczeństwa Przemysłu Morskiego

Motywem przewodnim VI edycji Forum Bezpieczeństwa Przemysłu Morskiego będzie rozmowa o sztucznej inteligencji oraz nowoczesnych rozwiązaniach energetycznych dla gospodarki morskiej. Podejmiemy dyskusję na temat cyfrowych bliźniaków - technologii opartej w dużej mierze na symulacjach, modelach matematycznych i Internecie Rzeczy.

Rewolucja przemysłowa wkroczyła na morza i oceany równie szybko co na ląd. Czy branża morska jest jednak gotowa na cyfrowe technologie? Jakie są perspektywy wykorzystania sztucznej inteligencji na statkach i jednostkach offshore? Czy polskie przedsiębiorstwa offshore należycie dbają o aspekt bezpieczeństwa cyfrowego? Jakie są koszty związane z wdrażanie sztucznej inteligencji w gospodarce morskiej? 

Forum Bezpieczeństwa Przemysłu Morskiego jest organizowane po raz szósty przez Pomorską Specjalną Strefę Ekonomiczną, PZU LAB i PZU S.A. Konferencja odbędzie się 18 kwietnia 2024 roku.

W czasie trzech bloków tematycznych zostaną omówione między innymi technologie dual-use służące bezpieczeństwu komunikacji w branży morskiej na podstawie przykładów projektów zakwalifikowanych do akceleratora NATO DIANA. Porozmawiamy o szansach i zagrożeniach związanych z zastosowaniem AI w morskich systemach autonomicznych oraz w badaniach infrastruktury energetycznej na Morzu Bałtyckim. Poruszone zostaną również aspekty optymalizacji energetycznej i wykorzystania symulacji cyfrowych w podniesieniu bezpieczeństwa morskich farm wiatrowych. 


Partnerzy portalu

Dziękujemy za wysłane grafiki.