• <
escort_980x120_gif_2020

Fidżi. Po wygranej sprawie w sądzie rząd USA przejął superjacht wiązany z rosyjskim oligarchą

gm

07.06.2022 14:25 Źródło: PAP
Strona główna Przemysł Jachtowy, Turystyka Morska, Żeglarstwo Morskie Fidżi. Po wygranej sprawie w sądzie rząd USA przejął superjacht wiązany z rosyjskim oligarchą

Partnerzy portalu

Fidżi. Po wygranej sprawie w sądzie rząd USA przejął superjacht wiązany z rosyjskim oligarchą - GospodarkaMorska.pl
Fot. MarinoTeobaldo/marinetraffic.com

Luksusowy jacht, który zdaniem amerykańskiego FBI należy do rosyjskiego oligarchy Sulejmana Kerimowa, może zostać przekazany Stanom Zjednoczonym i usunięty z terytorium Fidżi - zdecydował we wtorek fidżyjski sąd. Wkrótce po zapadnięciu wyroku służby amerykańskie wyprowadziły jacht z portu.

Superjacht wart 300 mln dolarów, powiązany poprzez holding Millemarin Investments z Kerimowem, miał zostać na prośbę Waszyngtonu skonfiskowany już po przybyciu w kwietniu na Fidżi - państwo wyspiarskie położone w południowo-zachodniej części Oceanu Spokojnego. Właściciele jednostki złożyli jednak wniosek o zawieszenie wykonania tego postanowienia sądu.

We wtorek prezes Sądu Najwyższego Fidżi Kamal Kumar oddalił ten wniosek, co - jak argumentował prokurator Christopher Pryde - oznacza zaakceptowanie nakazu wydanego przez ministerstwo sprawiedliwości USA w sprawie zajęcia statku.

Adwokat Feizel Haniff zaprzeczał, jakoby jacht należał do Kerimowa, wpisanego w 2018 roku przez USA na listę sankcyjną.

Partnerzy portalu

taurus_sea_power_390x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.