• <
szkoła_morska_w_gdyni_980x120_gif_2020

„Statki. Nasza Pasja” - wyjątkowa wystawa poświęcona grupie stoczni Remontowa Holding

18.06.2015 06:00 Źródło: własne
Strona główna Edukacja Morska, Nauka Morska „Statki. Nasza Pasja” - wyjątkowa wystawa poświęcona grupie stoczni Remontowa Holding
„Statki. Nasza Pasja” - wyjątkowa wystawa poświęcona grupie stoczni Remontowa Holding - GospodarkaMorska.pl

Wirtualna podróż po terenie stoczni. Spacer po wnętrzu statku. Przymierzanie za pomocą wirtualnego lustra strojów montera czy spawacza. Dokowanie platformy, załadunek promu i wiele innych atrakcji czeka na gości multimedialnej wystawy „Statki. Nasza pasja” przygotowanej przez grupę stoczniową Remontowa Holding S.A.

Interaktywna wystawa "Statki. Nasza pasja" prezentuje szeroki zakres produktów i usług oferowanych przez największą grupę stoczniową w Polsce – Remontowa Holding S.A. Wykorzystanie nowoczesnych technik wizualizacji oraz symulacji komputerowych pozwala odbyć wirtualną podróż po terenie stoczni, a także zajrzeć do wnętrza statków, czy przeprowadzić wirtualną inspekcję tankowca. Dodatkowo poprzez wirtualne lustro można choć na chwilę poczuć się jak monter rusztowań czy spawacz okrętowy. Przyszli inżynierowie mogą sprawdzić swoje umiejętności w załadunku promu.  Warto się też przekonać, jak bardzo skomplikowany jest montaż sekcji statku przy pomocy symulatora dźwigu stoczniowego. Na interaktywnej mapie świata dowiecie się więcej o naszych wybranych statkach i platformach, a także przekonacie, że nasze produkty i usługi trafiają do każdego zakątka naszej planety.

Warto dodać, że oprócz interaktywnych aplikacji na uwagę zasługuje ciekawa aranżacja i scenografia wystawy. Będzie można dowiedzieć się m.in. co to są próby morskie, ile osób zaangażowanych jest w budowę statku, po co skanować statek, czy jak wodujemy jednostki morskie. Ponadto można na żywo zobaczyć narzędzia i strój spawacza oraz dowiedzieć się, dlaczego jesteśmy w branży liderami w zielonych technologiach.

Wernisaż wystawy odbędzie się 19 czerwca.  Dla zwiedzających będzie dostępna od 20 czerwca 2015 w Ośrodku Kultury Morskiej przy Żurawiu nad Motławą w Gdańsku Głównym. Potrawa do końca sierpnia.

Grupa kapitałowa Remontowa Holding S.A. to największa prywatna grupa przemysłowa na Pomorzu i trzecia w Polsce, a także jeden z liderów w Europie. W skład Remontowa Holding wchodzą dwie stocznie – Remontowa Shiprepair Yard i Remontowa Shipbuilding, a także biuro projektowe – Remontowa Marine Design & Consulting. Oprócz nich jest też ponad dwadzieścia firm z sektora okrętowego i offshore. Są to producenci zaawansowanych technologicznie maszyn i urządzeń, spółki świadczące usługi specjalistyczne, a także firmy z sektora meblowego. Współpracujemy z najbardziej wymagającymi klientami z całego świata.

W strategii rozwoju stoczni zawarty jest element pozytywnego oddziaływania na otoczenie oraz odpowiedzialność za miejsce, w którym od wielu lat tworzy warunki pracy dla mieszkańców regionu, zatrudniając ponad 8 tys. pracowników.

Surowce

 Ropa brent 64,38 $ baryłka  0,00% 21:58
 Cyna 35671,00 $ tona -0,25% 28 lip
 Cynk 2951,00 $ tona 0,10% 28 lip
 Aluminium 2516,00 $ tona 0,76% 28 lip
 Pallad 2680,00 $ uncja  0,00% 21:57
 Platyna 1191,10 $ uncja  0,00% 21:59
 Srebro 25,11 $ uncja  0,00% 21:59
 Złoto 1731,30 $ uncja  0,00% 21:59

Dziękujemy za wysłane grafiki.