• <
szkoła_morska_w_gdyni_980x120_gif_2020

Opowieści o Wiśle staną się częścią teatralnego spektaklu

pc

09.05.2017 09:06 Źródło: PAP
Strona główna Edukacja Morska, Nauka, Szkoły Morskie, Praca na Morzu Opowieści o Wiśle staną się częścią teatralnego spektaklu

Partnerzy portalu

Opowieści o Wiśle staną się częścią teatralnego spektaklu - GospodarkaMorska.pl

Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego w Płocku czeka na spisane przez mieszkańców Mazowsza historie o Wiśle, życiu i pracy nad tą rzeką. Najciekawsze posłużą za scenariusz do spektaklu przygotowywanego w ramach projektu „Opowiedz nam o Wiśle”.

Przedstawienie, którego tytuł „Na Wiśle śpiewają oryle” nawiązuje do pieśni flisaków zajmujących się dawniej rzecznym spławem towarów, będzie prezentowane w ramach obchodów Roku Rzeki Wisły 2017.

Spisane wspomnienia lub współczesne opowieści, ukazujące związki mieszkańców Mazowsza z Wisłą, do 3 stron formatu A4, można nadsyłać do 15 maja na adres Teatru Dramatycznego im. Jerzego Szaniawskiego w Płocku pocztą zwykłą lub elektroniczną: literacki@teatrplock.pl. Do tekstu, który powinien zawierać dopisek „Wisła” oraz dane autora, można dołączyć fotografie związane z przedstawianą historią.

– Czekamy na oryginalne opowieści o ludziach i Wiśle, o codziennym życiu nad rzeką i pracy związanej z rzeką. Najciekawsze historie zostaną wplecione w scenariusz przygotowywanego spektaklu, którego plenerowe prezentacje odbywać się będą od czerwca do września w nadwiślańskich miejscowościach – powiedziała PAP Monika Mioduszewska-Olszewska z płockiego teatru.

Jak dodała, premiera przedstawienia „Na Wiśle śpiewają oryle” planowana jest na 17 czerwca w położonym nad rzeką amfiteatrze w Wyszogrodzie. – Spektakl pokażemy w sumie w 13 nadwiślańskich miejscowościach, w tym oczywiście w Płocku, ale także w Brwilnie, Słubicach, Nowym Duninowie, Nowym Dworze Mazowieckim oraz w Zakroczymiu i Czerwińsku – zapowiedziała Mioduszewska-Olszewska.

Z tekstów nadesłanych w ramach projektu „Opowiedz nam o Wiśle” jury wybierze trzy najciekawsze opowieści. Na ich autorów czekać będą nagrody, np. wywiad i jego publikacja w dwumiesięczniku Aktualności Teatru Płockiego, sesja zdjęciowa z wykorzystaniem teatralnych kostiumów i rekwizytów, a także udział w próbie do wybranego spektaklu w roli asystenta reżysera oraz zaproszenie na wybrany spektakl płockiej sceny w sezonie 2017-18. Organizatorzy przewidują także możliwość przyznania dodatkowych wyróżnień.

Partnerzy portalu

Dziękujemy za wysłane grafiki.