• <
szkoła_morska_w_gdyni_980x120_gif_2020

Energa-Operator i Akademia Morska w Gdyni zacieśnią współpracę

31.07.2015 13:21 Źródło: własne
Strona główna Edukacja Morska, Nauka, Szkoły Morskie, Praca na Morzu Energa-Operator i Akademia Morska w Gdyni zacieśnią współpracę

Partnerzy portalu

Energa-Operator i Akademia Morska w Gdyni zacieśnią współpracę - GospodarkaMorska.pl

Akademia Morska w Gdyni i Energa-Operator będą współpracować w zakresie badań i rozwoju sieci inteligentnej. W piątek podpisano porozumienie w tej materii.

Porozumienie koncentruje się na współpracy naukowo-technicznej w obszarze inteligentnych systemów elektroenergetycznych a zwłaszcza inteligentnej infrastruktury pomiarowej.

- Naszym celem jest wzajemne wspieranie się w zakresie badań nad rozwojem infrastruktury sprzętowej oraz oprogramowania w celu optymalizacji procesów akwizycji danych pomiarowych i realizacji pomiarów parametrów jakości energii elektrycznej – mówi Roman Pionkowski, prezes Energa-Operator. – Akademia Morska jest bardzo ambitnym partnerem – dodaje.

Prof. dr hab. inż. Janusz Mindykowski, Prorektor Akademii Morskiej w Gdyni podkreślił, iż celem uczelni jest między innymi rozwój innowacyjności w obszarze inteligentnych systemów elektroenergetycznych, oparty na wynikach krajowych prac naukowo-badawczych.

- Dzięki współpracy zwiększy się udział polskiej nauki i techniki w rozwoju inteligentnych systemów elektroenergetycznych – powiedział prof. Mindykowski.

Pokłosiem zawartego porozumienia mają być m.in. wspólne publikacje naukowe.

Partnerzy portalu

Dziękujemy za wysłane grafiki.