• <
attis_konferecnja_2024

BW LNG sprzedaje swój FSRU do Włoch

jm

04.12.2023 21:13

Partnerzy portalu

Fot. BW LNG

Włoska firma energetyczna Snam sfinalizowała trwający od kilkunastu miesięcy proces zakupu spółki FSRU I Limited, będącej właścicielem FSRU BW Singapore pracującego obecnie u wybrzeży Egiptu. Jednostka ma zostać relokowana na włoskie wybrzeże do 2025 roku.

Włoski koncern energetyczny Snam sfinalizował przejęcie nowego FSRU. Włosi zakończyli proces zakupu spółki FSRU I Limited, będącej właścicielem jednostki BW Singapore, tym samym przejmując prawa do niej. W chwili obecnej terminal ten pracuje u wybrzeży Egiptu, po zakończeniu umowy w 2025 roku zostanie relokowany w okolice włoskiej Rawenny, gdzie do tego czasu mają być zakończone prace nad niezbędną infrastrukturą.

BW Singapore ma pojemność około 170 tys. metrów sześciennych skroplonego gazu i przepustowość regazyfikacyjną w wysokości około 5 mld metrów sześciennych rocznie. Został zbudowany w 2015 roku. Choć od samego początku pracuje jako FSRU, to może być także wykorzystywana w charakterze konwencjonalnego gazowca LNG.

O tym, że Snam zostanie właścicielem BW Singapore (jednostka była jedynym aktywem FSRU I Limited, spółki należącej do BW LNG), wiadomo było już od 2022 roku, kiedy to ogłoszono, że dojdzie do transakcji.

BW LNG jest spółką w całości należącą do BW Group, posiadającej flotę ponad 490 statków przewożących ropę i gaz, z czego 33 to zbiornikowce LNG i FSRU. Jest to jedna z dwóch firm, które zostały w grze o budowę pierwszego polskiego FSRU na Zatoce Gdańskiej.


Partnerzy portalu

seaway7
rosang_2023
ambermarine_2023_390x150

Dziękujemy za wysłane grafiki.