• <
gryfia_70lat

Brytyjskie ministerstwo obrony: forsowanie rzek przez Rosję kluczowe dla wyniku wojny

gm

13.06.2022 09:14 Źródło: PAP
Strona główna Marynarka Wojenna, Służby Morskie, Ratownictwo Morskie Brytyjskie ministerstwo obrony: forsowanie rzek przez Rosję kluczowe dla wyniku wojny

Partnerzy portalu

Brytyjskie ministerstwo obrony: forsowanie rzek przez Rosję kluczowe dla wyniku wojny - GospodarkaMorska.pl
Fot. Pixabay

Rosyjskie operacje przeprawy przez rzeki będą jednym z kluczowych czynników decydujących o wyniku wojny na Ukrainie, bo wiele mostów siły ukraińskie zdołały zniszczyć przed wycofaniem się - przekazało w poniedziałek brytyjskie ministerstwo obrony.

"Przez weekend toczyła się zaciekła bitwa wokół Siewierodoniecka. W nadchodzących miesiącach operacje przeprawy przez rzeki będą prawdopodobnie jednym z najważniejszych czynników decydujących o przebiegu wojny. Kluczowy, 90-kilometrowy centralny sektor rosyjskiego frontu w Donbasie leży na zachód od rzeki Doniec. Aby osiągnąć sukces w obecnej fazie operacyjnej ofensywy w Donbasie, Rosja będzie musiała albo przeprowadzić ambitne działania oskrzydlające, albo wykonać szturmowe przeprawy przez rzekę. Siłom ukraińskim często udawało się zburzyć mosty przed wycofaniem się, natomiast Rosja miała trudności z zapewnieniem złożonej koordynacji niezbędnej do przeprowadzenia udanych, dużych przepraw przez rzekę pod ostrzałem" - napisano w codziennej aktualizacji wywiadowczej.

Partnerzy portalu

Dziękujemy za wysłane grafiki.