• <
siemens_gamesa_2022

Amerykański zaopatrzeniowiec Robert E. Peary wpłynął do Portu Gdańsk

jm

14.10.2021 01:05
Strona główna Marynarka Wojenna, Służby Morskie, Ratownictwo Morskie Amerykański zaopatrzeniowiec Robert E. Peary wpłynął do Portu Gdańsk

Partnerzy portalu

Amerykański zaopatrzeniowiec Robert E. Peary wpłynął do Portu Gdańsk - GospodarkaMorska.pl
Fot. Tomasz Leń

Okręt Robert E. Peary wpłynął dziś do Portu Gdańsk. Jest to zaopatrzeniowiec amerykańskiej Marynarki Wojennej.

Zaopatrzeniowiec Robert E. Peary przybił w Gdańsku do Nabrzeża Obrońców Westerplatte. W Gdańsku ma uzupełnić. Okręt ma opuścić port w sobotę rano.

Robert E. Peary to jeden z czternastu zaopatrzeniowców typu „Lewis and Clark”, z jakich korzysta US Navy. Kontrakt na jego budowę Marynarka Wojenna podpisała z amerykańską stocznią NASSCO z San Diego. W 2007 roku jego budowa została ukończona, a rok później jednostka weszła do służby. Okręt ma 210 metrów długości, 32 metry szerokości i ponad 9 metrów zanurzenia.

Okręt Robert E. Peary jest określany jako drobnicowiec do ładunków suchych, ale w rzeczywistości może dostarczać także ładunki płynne, jak choćby paliwo i wodę, ale również amunicję, produkty mrożone, świeże produkty spożywcze, części statków i helikopterów. Na pokładzie służy 135-osobowa załoga złożona w przeważającej części z pracowników cywilnych. Jest częścią Bojowych Sił Logistycznych US Navy. Do jego zadań należy realizowanie dostaw zaopatrzenia na inne statki. Okręty tej klasy posiadają największą przestrzeń cargo i pokład lotniczy ze wszystkich wojskowych logistycznych statków na świecie.


Gospodarka Morska
Fot. Tomasz Leń

Partnerzy portalu

Dziękujemy za wysłane grafiki.