• <
mewo_2022

200 podmiotów podpisało porozumienie sektorowe na rzecz rozwoju offshore

AK

16.09.2021 05:30 Źródło: własne
Strona główna Energetyka Morska, Offshore 200 podmiotów podpisało porozumienie sektorowe na rzecz rozwoju offshore

Partnerzy portalu

200 podmiotów podpisało porozumienie sektorowe na rzecz rozwoju offshore  - GospodarkaMorska.pl
Fot. Pixabay

Ok. 200 podmiotów - z administracji rządowej, samorządów, sektora nauki i oświaty, organizacji i firm - podpisało w środę w Warszawie porozumienie sektorowe na rzecz rozwoju morskiej energetyki wiatrowej w Polsce.

Porozumienie ma przyspieszyć rozwój sektora i transformację energetyczną, oraz maksymalizować udział lokalnego, polskiego wkładu w łańcuchy dostaw. Jak mówił podczas uroczystości podpisania minister klimatu Michał Kurtyka, porozumienie jest historyczne, bo - nie licząc podobnej umowy w Wielkiej Brytanii - to pierwsza taka inicjatywa w UE.

„Nie ma w Polsce już miejsca na punktowe zmiany gospodarcze, jeśli wszyscy nie dołożą swojej cegiełki do transformacji, to po prostu się ona nie powiedzie” - mówił Kurtyka. „Porozumienie jest receptą, wskazaniem na to, że potrafimy zjednoczyć siły wielu aktorów” - dodał.

„Uda nam się zrealizować to przedsięwzięcie, jeśli podejmiemy je wspólnie razem. Dziś kładziemy kamień węgielny pod stabilną współpracę miedzy rządem, samorządem i firmami” - dodał minister.

W liście, skierowanym do uczestników uroczystości premier Mateusz Morawiecki napisał, że warte 130 mld zł projekty offshore to kolejne wielkie przedsięwzięcie z udziałem państwa, a także „realne pieniądze które trafią do Polaków, przemysłu i stoczni, ważny element Polskiego Ładu i Krajowego Planu Odbudowy”.

Źródło: PAP

Partnerzy portalu

seaway7
ASTE_390X100_2021

Dziękujemy za wysłane grafiki.