• <
gryfia_70lat

Zachodniopomorskie. 400 tys. zł na poprawę bezpieczeństwa nad wodą

gm

28.06.2022 12:05 Źródło: PAP
Strona główna Marynarka Wojenna, Służby Morskie, Ratownictwo Morskie Zachodniopomorskie. 400 tys. zł na poprawę bezpieczeństwa nad wodą

Partnerzy portalu

Zachodniopomorskie. 400 tys. zł na poprawę bezpieczeństwa nad wodą - GospodarkaMorska.pl
Fot. ilustracyjna

Cztery organizacje pozarządowe otrzymały łącznie 400 tys. zł. z budżetu państwa na wsparcie bezpieczeństwa na obszarach wodnych. Środki pozwolą m.in. na utrzymanie w gotowości sprzętu ratunkowego.

Dofinansowanie trafiło do Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego Województwa Zachodniopomorskiego w Szczecinie (250 tys. zł), Środkowopomorskiego Regionalnego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Koszalinie (50 tys. zł), Ochotniczej Straży Pożarnej w Bielkowie (56 tys. zł) i Jednostki Ratownictwa Wodnego Choszczno (44 tys. zł).

"Środki pozwolą na zakup sprzętu ratowniczego, pozwolą na uruchomienie Centrum Koordynacji Ratownictwa Wodnego, czyli numeru alarmowego nad woda, dzięki któremu mogą być zadysponowane siły ratowników z całego województwa" – powiedział podczas konferencji prasowej prezes WOPR Województwa Zachodniopomorskiego Apoloniusz Kurylczyk.

"Jak pokazują ubiegłe lata - i te zdarzenia, które miały miejsce już teraz - ten numer jest bardzo potrzebny, bo taka koordynacja jest bardzo, bardzo potrzebna" - dodał.

Dodatkowo zakupiony zostanie m.in. samochód typu pick-up oraz łódź IRB.

Środkowopomorskie WOPR przekazane środki przeznaczy na działania ratownicze na wodzie, utrzymanie w gotowości sprzętu ratunkowego oraz zakup przyczepy i wioseł z oprzyrządowaniem.

OSP w Bielkowie oraz Jednostka Ratownictwa Wodnego Choszczno wesprą m.in. na dyżury prewencyjne i interwencyjne ratowników wodnych oraz utrzymanie w gotowości sprzętu ratowniczego.

"Przed nami sezon, wydaje się, że trudny. Napłynęło sporo uchodźców, młodzieży, osób z Ukrainy, które - wydawać by się mogło – patrząc na statystyki z lat ubiegłych, mają niższą świadomość, niższe umiejętności pływania z uwagi na dostępność do basenów. To być może będzie powodowało większą liczbę interwencji" – powiedział Kurylczyk.

Jak przekazało Zachodniopomorskie WOPR od początku roku w regionie utonęło 16 osób.

Fot. DepositphotosPartnerzy portalu

Dziękujemy za wysłane grafiki.