• <

Wynik wyszukiwania - "wygrana" - Wiadomości

Naval Group zwycięzcą przetargu na okręty podwodne dla Holandii. Teraz czas na Orkę?

Francuski koncern został wybrany przez holenderski resort obrony jako dostawca okrętów podwodnych dla marynarki wojennej (Koninklijke Marine). Wybór oferenta budzi wiele emocji, tym bardziej że przetarg w Holandii odbył się w momencie, gdy wciąż trwają wstępne konsultacje rynkowe i analizy w związku z analogicznym programem "Orka", którego celem jest dostarczenie okrętów tej klasy dla polskiej Marynarki Wojennej. W sprawie obu przedsięwzięć poprosiliśmy koncern o komentarz.
19.03.2024

Rybak popłynął po makrele, złapał ważącego 102 kg granika

O wyjątkowym szczęściu może mówić rybak, który u wybrzeży południowego Tajwanu złowił ważącego 102 kg granika wielkiego – podała w środę tajwański nadawca TVBS. To jak wygrana na loterii i świetna premia na koniec roku – powiedział rybak z wyspy Xiaoliuqiu, który sprzedał okaz za niemal 70 tys. dolarów tajwańskich (9 tys. złotych).
07.02.2024

Zbigniew Pisarski: manewry Steadfast Defender to jasny sygnał NATO dla Rosji

Przeprowadzając manewry Steadfast Defender NATO wysyła Rosji jasny sygnał: my jesteśmy gotowi. Plany obronne Sojuszu mamy nie tylko na papierze, ale potrafimy je też wprowadzić w życie – powiedział PAP prezes Fundacji im Kazimierza Pułaskiego Zbigniew Pisarski.
07.02.2024

J.Sasin: spór między Westinghouse, a KHNP o technologię zostanie rozwiązany

Jestem absolutnie spokojny o to, że spór między Westinghouse, a KHNP o technologię budowy elektrowni jądrowych zostanie rozwiązany i taka inwestycja w Polsce będzie mogła być realizowana - stwierdził w poniedziałek były minister aktywów państwowych Jacek Sasin.
28.11.2023

Finałowa runda 1. Ligi Żeglarskiej

W Sztynorcie odbyła się czwarta, finałowa runda 1. Ligi Polskiej Ligi Żeglarskiej. Zwyciężyła załoga Slava Racing przed Albatrosem Wolin i Marina Niesulice. Awans do Ekstraklasy zapewniły sobie cztery czołowe załogi rankingu całego sezonu, najsłabsze spadają do 2. Ligi.
26.09.2023

BP i TotalEnergies wygrywają aukcję na niemieckie dzierżawy pod morskie farmy wiatrowe o wartości 14 mld dolarów

BP zabezpieczyło dzierżawy w dwóch lokalizacjach na Morzu Północnym u wybrzeży wyspy Helgoland, płacąc łącznie 7,5 mld dolarów. Według BP, lokalizacje te mają łączny potencjał wytwórczy ok. 4 GW. Prawie podwoją możliwości morskiej energetyki wiatrowej BP, a po uzyskaniu pozwolenia i wybudowaniu będą pierwszymi tego rodzaju projektami firmy w Niemczech. Z kolei TotalEnergies zabezpieczył pozostałe dwie lokalizacje za łączną kwotę 6,5 miliarda dolarów.
13.07.2023

Energa Nord Cup Gdańsk 2023

Pierwszy etap ENERGA NORD CUP Gdańsk 2023 za nami! Wiatru nie było zbyt wiele, ale wystarczająco dużo, aby rozegrać niemal wszystkie zaplanowane wyścigi na Zatoce Gdańskiej.
26.06.2023

Historyczna chwila polskiego żeglarstwa. Jacht WindWhisper wygrywa The Ocean Race

Wielki moment w historii polskiego żeglarstwa. Płynący pod biało-czerwoną banderą Yacht Klubu Polski Gdynia, WindWhisper Racing Team bezapelacyjnie zwyciężył w legendarnych regatach The Ocean Race. Polski jacht okazał się najlepszy w klasie VO65.
26.06.2023

Polski jacht WindWhisper wygrywa wyścig portowy w Aarhus

W drugim wyścigu portowym tegorocznego The Ocean Race załoga polskiego jachtu WindWhisper ponownie nie dała szans rywalom i z dużą przewagą prowadzi w klasie VO65. To doskonały prognostyk przed zbliżającym się pełnomorskim etapem z Aarhus do Hagi.
05.06.2023

Lotniskowiec Admirał Kuzniecow ma zostać przezbrojony

Marynarka Wojenna Federacji Rosyjskiej (Военно-Морской Флот Российской Федерации) bierze się za modernizację uzbrojenia swojego jedynego lotniskowca. Cieszący się złą sławą z racji na częste wypadki i potrzebne naprawy ma zostać wzmocniony i stanowić w końcu realną podporę morskich sił Rosji.
24.04.2023

Koniec odysei ORP Lublin? Okręt rozpoczyna próby zdawczo-odbiorcze

Kończy się jeden z najdłuższych remontów okrętu w polskiej Marynarce Wojennej. Okręt transportowo-minowy proj. 767 ORP Lublin znajdował w się w stoczni od 2017 roku i potencjalnie niedługo wróci do służby.
30.03.2023

Lasse Kristoffersen, CEO: Wallenius Wilhelmsen – cała naprzód na zeroemisyjność

Lasse Kristoffersen, dyrektor generalny Wallenius Wilhelmsen, ma misję. Nie chce czekać na zieloną transformację żeglugi, chce ją kształtować – współpracując z podobnie myślącymi partnerami w celu dekarbonizacji łańcuchów dostaw i zademonstrowania możliwości, zarówno w zakresie technologii, jak i nowych sposobów pracy. W rozmowie z Sidsel Norvik, dyrektorką Nor-Shipping wyjaśnia, jak to zamierza zrealizować.
24.03.2023

Statek do obsługi morskich farm wiatrowych od Damen z nagrodą OSJ Awards 2023

Czasopismo Offshore Support Journal ogłosiło 8 lutego zwycięzców nagród podczas dorocznej konferencji OSJ i pokazu nagród w Londynie. Wśród zwycięzców znalazł się projekt statku Elevation Series, opracowany przez firmy Damen i Windcat.
11.02.2023

Lotniskowiec Prince of Wales znowu z problemami. Royal Navy nie daje za wygraną i szykuje kolejny remont

Choć w sprawnych rękach są potężną bronią i cennym nabytkiem dla każdej floty, potrafią też sprawiać problemy. Niektóre państwa mają wyjątkowego pecha co do swoich lotniskowców, o czym regularnie przekonuje się Wielka Brytania. Utrapieniem dla niej pozostaje jej flagowa jednostka, HMS Prince of Wales.
09.02.2023

Paweł Tarnowski wygrywa regaty Pucharu Świata w olimpijskiej klasie iQFoil

Paweł Tarnowski (Sopocki Klub Żeglarski) w nieprawdopodobnych okolicznościach wygrywa regaty Pucharu Świata International iQFoil Games w olimpijskiej klasie iQFOiL Regaty odbyły się na kanaryjskiej wyspie Lanzarote, a wzięło w nich udział 84 zawodników i 66 zawodniczek.
29.01.2023

Incat dostarczy pierwszy na świecie duży prom elektryczny

Australijski konstruktor szybkich promów Incat Tasmania ujawnił, że prowadzi rozmowy z południowoamerykańskim operatorem Buquebus na temat dostawy największego na świecie bezemisyjnego, lekkiego promu typu ro-pax.
23.01.2023

PGE z największą liczbą punktów na obszar 43.E.1.

Ministerstwo Infrastruktury przyznało w poniedziałek spółce PGE Baltica 4 pozwolenie na zagospodarowanie jednego z obszarów na Bałtyku, przeznaczonych pod morskie farmy wiatrowe.
09.01.2023

Magnetyczny proszek usuwa mikroplastik z wody

Naukowcy z Australii opracowali proszek, który usuwa z wody drobinki mikroplastiku. Może on być następnie odcedzony przy użyciu magnesu.
07.12.2022

Pasażer wycieczkowca mówi, jak przetrwał niemal 20 godzin w zatoce pełnej rekinów

28-latek, który wypadł za burtę statku Carnival Valor i cudem przeżył prawie 20 godzin w wodzie, pożywiał się bambusem i walczył ze zwierzęciem, które prawdopodobnie mogło być rekinem, desperacko trzymając się nadziei, że zostanie uratowany.
05.12.2022

Jacht z Goleniowa walczy o prestiżową nagrodę

Hanse 460 może otrzymać miano najlepszej jednostki 2022 roku w prestiżowym konkursie British Yachting Awards 2022. Nowy jacht budzi podziw żeglarzy na całym świecie i ma ogromne szanse na zwycięstwo. „Dla nas najważniejsza jest opinia użytkowników, którzy przemierzają na tym jachcie morza i oceany” – mówi Dyrektor Zarządzający HanseYachts.
28.10.2022

Trójmiejska Liga Żeglarska 2022 zakończona

Balex Trójmiejska Liga Żeglarska to połączenie sportowej rywalizacji z aspektami szkoleniowymi i biznesowymi. Każdej rundzie regat towarzyszy szkolenie teoretyczne oraz trening praktyczny, a dodatkowo załogi mają do dyspozycji jachty niemal przez cały sezon, zatem intensywnie trenują pomiędzy regatami. Taki format projektu sprawia, że środowisko biznesowe ma możliwość integracji, rozwoju kompetencji i grupowej motywacji na wodach Zatoki Gdańskiej, co stanowi unikalny wyróżnik na mapie Polski.
22.09.2022

Żeglarzy ciągnie na Górki. Regaty Lotos Nord Cup Gdańsk 2022 już w ten weekend

Od piątku 24 czerwca przez 17 dni Zatoka Gdańska będzie się roić od żeglarzy, bo już w najbliższy weekend wystartują regaty LOTOS Nord Cup Gdańsk 2022. Przekonamy się, że żeglowanie to sport dla każdego - od sześciolatka po aktywnego siedemdziesięciolatka. Doświadczeni organizatorzy AZS Galion Gdańsk i Yacht Club Gdańsk gwarantują wysoki poziom sportowy oraz niezapomnianą atmosferę.
22.06.2022

Shell zmienia nazwę i przenosi się do Wielkiej Brytanii

Gigant naftowy Shell zdecydował się przenieść swoją siedzibę z Holandii do Wielkiej Brytanii, zmieniając swoją strukturę i usuwając „Royal Dutch” ("królewski holenderski") z pełnej nazwy.
20.11.2021

Zawodniczka YKP Gdynia trzecia na świecie

Paulina Rutkowska, młoda żeglarka Yacht Klubu Polski Gdynia z brązowym medalem mistrzostw świata po regatach we włoskim San Remo! 16-latka startując w zmaganiach klasy 420 w parze z Igą Wielczyk z MOS Iława zajęła 3. miejsce w kategorii wiekowej do lat 17.
15.07.2021

Regaty Polish Match Tour w Szczecinie. Wygrał lider rankingu Pucharu Świata [ZDJĘCIA]

Lider rankingu Pucharu Świata Eric Monnin ze Szwajcarii wraz ze swoją załoga Capvis Swiss Match Team nie zawiódł i wygrał inauguracyjne regaty Polish Match Tour w Szczecinie. W finale pokonał Maxime Mesnila z Francji a podium uzupełnił Australijczyk David Champan.
21.06.2021

Z powodu przełowienia tracimy pożywienie dla 72 mln ludzi

Według obliczeń organizacji pozarządowej MSC (Marine Stewardship Council) z powodu nieodpowiedniego zarządzania zasobami mórz i oceanów, rocznie tracimy białko, pozwalające wyżywić 72 mln ludzi. Zrównoważone zarządzanie zasobami ryb i owoców morza oznaczałoby więcej pożywienia, które mogłoby zaspokoić potrzeby rosnącej populacji mieszkańców naszej planety.
18.01.2021

Dziś rozprawa w sprawie gazociągu OPAL

W środę w Trybunale Sprawiedliwości UE w Luksemburgu odbędzie się rozprawa w sprawie gazociągu OPAL. Wcześniej Polska wygrała z KE w Sądzie UE w sprawie decyzji, która umożliwiła Gazpromowi wykorzystywania tej magistrali w większym zakresie. Od wyroku odwołały się Niemcy.
13.01.2021

Ropa w USA zalicza 9. tydzień na plus

Ropa naftowa na giełdzie paliw w USA drożeje i kończący się tydzień zaliczy już jako 9. na plus - informują maklerzy.
08.01.2021

Wkrótce aktualizacja strategii PGNiG

Aktualizacja strategii Grupy Kapitałowej Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa zostanie ogłoszona w I kwartale 2021 r. – powiedział PAP prezes PGNiG SA Paweł Majewski. Prace nad dokumentem są praktycznie na finiszu - zaznaczył.
31.12.2020

Wydarzenia gospodarcze 2020 roku - kalendarium

Tarcze antykryzysowe i finansowe rządu dla przedsiębiorców, którzy ucierpieli z powodu pandemii, wygrana PGNiG z Gazpromem w wieloletnim arbitrażu ws. ceny gazu, zakaz wykonywania międzynarodowych połączeń lotniczych, nowelizacja budżetu - to kilka spośród najważniejszych wydarzeń gospodarczych 2020 r.
30.12.2020

Zysk netto PGNiG po 3 kwartałach wzrósł do 6,04 mld zł z 1,3 mld zł rok wcześniej

Zysk netto PGNiG po trzech kwartałach tego roku wzrósł do 6,04 mld zł wobec 1,3 mld zł zanotowanych w tym samym okresie ub.r. - podała spółka w raporcie kwartalnym. Dodano, że w samym trzecim kwartale br. wzrósł do 116 mln zł z 14 mln zł przed rokiem.
19.11.2020

Biden zwyciężył w wyborach. Uwaga rynków przenosi się na rozstrzygnięcia wokół Senatu

Joe Biden wygrał tegoroczne wybory prezydenckie w USA. Nie wszystko jest jednak rozstrzygnięte. Ze szczególną uwagą czekamy na rezultat drugiej tury wyborów do Senatu w Georgii, których wynik zdecyduje o tym, kto będzie kontrolował wyższą izbę amerykańskiego Kongresu. A to ma istotne znaczenie dla rynków finansowych.
16.11.2020

Wygrana Bidena może mieć wpływ na rozmowy UE-W.Brytania

Zwycięstwo Joe Bidena w wyborach prezydenckich w USA może mieć wpływ na kluczowy tydzień rozmów handlowych między UE i Wielką Brytanią po niedawnej jego wypowiedzi na rzecz poparcia stanowiska Irlandii - ocenił w poniedziałek szef MSZ Irlandii Simon Coveney.
09.11.2020

Energa 77 Racing wygrywa w Poznaniu

Trzecie z rzędu zwycięstwo teamu Piotra Tarnackiego! Energa 77 Racing wraca z Poznania z kolejną wygraną rundą Pucharu Polski. Zawody odbyły się w dniach 25-26 lipca na jeziorze Kierskim.
27.07.2020

Załoga Energa 77 Racing wygrywa w Olsztynie

Team Piotra Tarnackiego zdobył Puchar Polski podczas regat w Olsztynie. Energa 77 Racing wygrała siedem z dziewięciu wyścigów. Zawody odbyły się w dniach 11-12 lipca na jeziorze Ukiel w Olsztynie. To drugie zwycięstwo żeglarzy z Gdańska w tym sezonie.
13.07.2020

Emilewicz: druga kadencja Dudy będzie czasem nowych wyzwań

Druga kadencja Andrzeja Dudy będzie czasem nowych wyzwań – oceniła w poniedziałek w Poznaniu wicepremier Jadwiga Emilewicz. Jak dodała, liczy na to, że będzie to też czas zasypywania podziałów między Polakami.
13.07.2020

Team Energa 77 Racing walczy o Puchar Polski

Energa 77 Racing rozpoczyna kolejne regaty. Po świetnym początku sezonu i wygranej Anwil Cup 2020, ekipa Piotra Tarnackiego będzie walczyć w Regatach o Puchar Polski w klasie Micro w Olsztynie. Dwudniowa rywalizacja rozpocznie się w sobotę 11 lipca. Zaplanowanych jest dziewięć wyścigów.
10.07.2020

Raport Ebury: W centrum uwagi dane z USA i europejskie spotkania na szczycie

W najbliższych dniach warte uwagi będą głównie informacje opisujące stan walki z pandemią w Stanach Zjednoczonych oraz dane o liczbie zadeklarowanych bezrobotnych w USA.
07.07.2020

Raport Ebury: Wieści z amerykańskiego rynku pracy skupią uwagę inwestorów

W najbliższych dniach w centrum uwagi inwestorów znajdzie się kumulacja danych z amerykańskiego rynku pracy. Koniec kwartału, tradycyjnie, może charakteryzować się większą zmiennością na rynku.
29.06.2020

Naimski: ostatnie porozumienie PGNiG z Gazpromem efektem wygranej w arbitrażu

Ostatnie porozumienie, które zostało podpisane pomiędzy PGNiG i Gazpromem to wynik korzystnego dla Polski orzeczenia arbitrażu w Sztokholmie. Gazprom zawyżał ceny gazu, teraz musi je zrekompensować - powiedział we wtorek pełnomocnik rządu ds. strategicznej infrastruktury energetycznej Piotr Naimski.
16.06.2020

Ekstraklasa startuje w Szczecinie!

Pierwsza runda Ekstraklasy Polskiej Ligi Żeglarskiej odbędzie się 6 i 7 czerwca w Szczecinie na jeziorze Dąbie. Na starcie zobaczymy 12 załóg klubowych z całej Polski. Tytułu Mistrza Polski broni Gizycka Grupa Regatowa.
05.06.2020

Jerzy Kurella: 1,5 mld dol. od Gazpromu trzeba przeznaczyć na racjonalne inwestycje w wydobycie krajowe oraz produkcję biogazu

Cena gazu w kontrakcie jamalskim była nierynkowa i przez lata zawyżana – uznał Trybunał Arbitrażowy w Sztokholmie, który wydał wyrok kończący ponad pięcioletni spór o zmianę formuły ceny gazu pomiędzy rosyjskim Gazpromem i PGNiG na korzyść polskiej spółki. Nakazał też wstecznie zmienić sposób naliczania ceny gazu w kontrakcie jamalskim. Nowa formuła będzie ściśle powiązana z notowaniami tego surowca w Europie Zachodniej. PGNiG szacuje, że w związku z tą zmianą Gazprom będzie musiał zwrócić jej nadpłatę w wysokości 1,5 mld dol., c
03.04.2020

Kurtyka: wygrana PGNiG z Gazpromem daje polskiej spółce drogę do dalszej dywersyfikacji dostaw gazu

Wygrana PGNiG w arbitrażu sporu z Gazpromem o ceny gazu w kontrakcie jamalskim otwiera polskiej spółce drogę do dalszych działań w zakresie dywersyfikacji dostaw gazu i transformacji energetycznej - poinformował we wtorek minister klimatu Michał Kurtyka, komentując poniedziałkowy wyrok.
31.03.2020

Hamburg Sud wprowadza nową opłatę przed wejściem w życie przepisów IMO 2020

Niemiecki armator Hamburg Sud ogłosił wprowadzenie „środowiskowej opłaty paliwowej” (EFF) przed wejściem wraz z nowym rokiem przepisów IMO 2020.
05.11.2019

Wiktoria Gołębiowska mistrzynią świata, Anna Igielska z brązem MŚ

Wiktoria Gołębiowska (MOS SSW Iława) mistrzynią świata do lat 21 w olimpijskiej klasie Laser Radial! Z kolei Anna Igielska (Gdański Klub Żeglarski) wywalczyła brązowy medal mistrzostw świata juniorek (do lat 15) w windsurfingowej klasie Techno 293.
03.11.2019

Polska będzie stawiać na odnawialne źródła energii. PGE już inwestuje w fotowoltaikę i farmy wiatrowe na Bałtyku

Polityka Energetyczna Polski do 2040 roku jest w trakcie konsultacji, a krajowy plan na rzecz energii i klimatu do 2030 roku negocjowany obecnie z Komisją Europejską. Obie strategie wyznaczą długoterminowe cele państwa w zakresie energetyki, ale eksperci są zgodni, że w długiej perspektywie polska gospodarka nie ma innej drogi, jak przestawienie się na OZE i czyste technologie produkcji energii. W ten nurt chce się wpisać PGE Polska Grupa Energetyczna, która realizuje dwa duże programy inwestycji w fotowoltaikę i farmy wia
09.10.2019

Szef Rady Europejskiej Donald Tusk skrytykował premiera Wielkiej Brytanii za brak jednoznacznego stanowiska w sprawie wyjścia jego kraju z UE

Szef Rady Europejskiej Donald Tusk we wtorek skrytykował premiera Wielkiej Brytanii Borisa Johnsona za brak jednoznacznego stanowiska w sprawie wyjścia jego kraju z UE. Jak podkreślił, stawką jest przyszłość Zjednoczonego Królestwa i Europy.
08.10.2019

Tchórzewski: wyrok Sądu UE ws. gazociągu OPAL ogranicza monopol Gazpromu i utrzymuje nasze bezpieczeństwo energetyczne

Korzystny dla Polski wyrok Sądu Unii Europejskiej to kolejne, po uchwaleniu dyrektywy gazowej wydarzenie, które ukróca monopol Gazpromu w Europie i utrzymuje nasze bezpieczeństwo energetyczne na dosyć wysokim poziomie - powiedział we wtorek Minister Energii Krzysztof Tchórzewski.
10.09.2019

Sąd UE: decyzja KE w sprawie gazociągu OPAL - nieważna

Polska wygrała z Komisją Europejską w sądzie UE w sprawie decyzji dotyczącej umożliwienia Gazpromowi większego wykorzystania gazociągu OPAL. "Decyzja ta została wydana z naruszeniem zasady solidarności energetycznej" - uzasadnili we wtorek sędziowie z Luksemburga.
10.09.2019

Finał 1. Ligi Żeglarskiej w Szczecinie

W sobotę i niedzielę w Szczecinie odbędą się finałowe regaty 1. Ligi Żeglarskiej. 9 załóg walczy o 3 czołowe miejsca premiowane awansem do Ekstraklasy na sezon 2020. Regaty odbędą się na jeziorze Dąbie przy Centrum Żeglarskim.
30.08.2019

Polskie perspektywy dla energetyki wiatrowej i Kodeks Dobrych Praktyk

Nowe aukcje dla elektrowni wiatrowych, przełom technologiczny, złagodzenie regulacji, Kodeks Dobrych Praktyk branży będą głównymi tematami tegorocznej Konferencji Polskiego Stowarzyszenia Energetyki Wiatrowej w dniach 10-12 czerwca w Serocku.
28.05.2019

DZIEŃ NA FX/FI: Złoty może się umacniać, oczekiwane wzrosty rentowności SPW

Złoty w tym tygodniu może się umacniać do 4,28 wobec euro – uważają ekonomiści. Na rynku długu oczekiwany jest wzrost dochodowości SPW – do 10 pb na długim końcu krzywej.
21.05.2019

Patryk Zbroja obronił tytuł w Szczecinie

Zakończyły się podwójne regaty Polish Match Tour w Szczecin. Przez 4 dni rywalizacja odbyła się na jeziorze Dąbie, piąty finałowy dzień rozgrano na Odrze w centrum miasta. Udział wzięło 13 zespołów z Danii, Estonii, Brazylii, Szwecji, Francji, Finlandii, Wielkiej Brytanii i Polski. Rozegrano 2 regaty, WarmUp grade3 oraz Szczecin Match Race grade2. W obu triumfował Patryk Zbroja, pozostając niepokonanym w Szczecinie przez 4 ostatnie imprezy.
07.05.2019

Białoczerwoni górą podczas meczowych regat PMT Spring Cup w Rybniku

Polskie załogi zajęły całe podium w przeprowadzonych w dniach 13-14 kwietnia międzynarodowych regatach Rybnik PMT Spring Cup zaliczanych do klasyfikacji Pucharu Świata w ramach cyklu Polish Match Tour. W regatach wzięło udział 10 zaproszonych załóg z Polski, Niemiec, Włoch, Rosji, Danii i Nowej Zelandii. Zwyciężyła młoda załoga zespołu HRM Racing Team w składzie Krzysztof Małecki, Jakub Padzik i Mateusz Gołaszewski. Była to już 4. edycja tych wiosennych regat na południu Polski, otwierających sezon meczowy w kraju.
16.04.2019

Drewry: Limit siarkowy będzie oznaczał więcej slow steamingu i transhipmentu

Branżę żeglugową czeka nasilenie zjawiska slow steamingu i transhipmentu, z powodu wejścia w życie przepisów IMO 2020.
18.03.2019

Znaczna poprawa wyników Polenergii w 2018 roku

Polenergia największa polska prywatna, pionowo zintegrowana grupa energetyczna przedstawiła skonsolidowany raport za 2018 rok. Przychody ze sprzedaży osiągnęły poziom blisko 3 449 mln PLN, skorygowana EBITDA ponad 188 mln PLN, a skorygowany zysk netto prawie 35 mln PLN, co oznacza znaczną poprawę rocznych wyników całej Grupy.
07.03.2019

Woźniak: PGNiG chce tchnąć nowe życie w norweski szelf

Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo z zainteresowaniem przygląda się swej koncesji o numerze PL 1017. Gdyby spełniły się oczekiwania z nią związane, to - jak mówi PAP prezes spółki Piotr Woźniak - udałoby się "tchnąć nowe życie" w norweski szelf.
06.03.2019

Pierwsze Gdańskie Lwy Żeglarstwa rozdane! (foto)

Nie ma lepszego dnia na podsumowanie sezonu żeglarskiego niż ostatni piątek roku. Tak się właśnie stało w Gdańsku – po raz pierwszy zostały wręczone Gdańskie Lwy Żeglarstwa. Nagrody te są nową inicjatywą środowiska żeglarskiego, któremu patronuje Miasto Gdańsk, a mają na celu wyróżnienie oraz promowanie osób i organizacji, które w wyjątkowy sposób wyróżniły się w trakcie minionego roku się w gdańskim świecie żeglarzy swoją postawą, osobowością oraz dokonaniami.
02.01.2019

Joint venture spółek EDP Renewables i Shell wygrywa aukcję dla offshore w USA

Mayflower Wind Energy LLC (Mayflower) jest wstępnym zwycięzcą bloku nr 0521 w aukcji dla morskiej energetyki wiatrowej, przeprowadzonej przez amerykańskie Biuro ds. Zarządzania Energetyką Morską (Bureau of Ocean Energy Management - BOEM) w miniony piątek. Złożona przez Mayflower oferta na wyłączne prawo do rozwijania komercjalnych projektów wiatrowych na dzierżawionym terenie zewnętrznego szelfu kontynentalnego (OCS), opiewała na kwotę 135 milionów dolarów.
17.12.2018

CMA CGM dołączył do platformy rezerwacji online Freightos

Francuski gigant kontenerowy jako pierwszy przewoźnik oceaniczny dołączył do internetowego rynku frachtowego Freightos.
06.12.2018

DZIEŃ NA FX/FI: Wybory w USA istotne dla złotego; na rynku długu konsolidacja

W najbliższych dniach kluczowe dla złotego będą czynniki zewnętrzne m.in. wybory w USA - oceniają analitycy. Ich zdaniem, scenariuszem bazowym dla polskich obligacji jest stabilizacja wycen w okolicy bieżących poziomów.
07.11.2018

Patryk Zbroja Mistrzem Polski w match racingu

Patryk Zbroja z załogą w składzie Maciej Gonerko, Krzysztof Żełudziewicz i Marcin Zubrzycki zdobyli złote medale Mistrzostw Polski w match racingu, które zakończyły się w Centrum Żeglarskim w Szczecinie. To jego pierwszy medal krajowych mistrzostw i od razu złoty. Na podium stanęły także załogi Szymona Jabłkowskiego i Przemysława Tarnackiego.
24.09.2018

Francuskie media: konwencja ws. Morza Kaspijskiego wygraną Rosji

W piątkowym dzienniku „Le Monde” eksperci twierdzą, że Rosji przypada niemal cała wygrana z podpisania konwencji w sprawie Morza Kaspijskiego. Tytuły większości francuskich komentarzy, to cytat z prezydenta Rosji Władimira Putina o „epokowej" czy „historycznej " umowie.
17.08.2018

Niemcy zwycięzcami żeglarskiego meczu

Reprezentacja Niemiec wygrywa żeglarski Mecz na Odrze (Baltic Nations Cup) pomiędzy Polską, Niemcami i Danią. Polacy nie obronili Pucharu po zeszłorocznym zwycięstwie. Szansa na rewanż już we wrześniu w kolejnych regatach w centrum Szczecina na zakończenie sezonu żeglarskiego.
23.07.2018

Adamczyk: Wygraliśmy jedną z bitew ws. dyrektywy o delegowaniu

Przegłosowanie na forum Komisji Transportu Parlamentu Europejskiego wyłączenia z dyrektywy o delegowaniu transportu międzynarodowego i tranzytu to wygranie jednej z bitew i jest szansa, że w przyszłości przyniesie trwałe efekty - poinformował we wtorek minister infrastruktury Andrzej Adamczyk.
05.06.2018

Puchar Prezydenta Olsztyna 2018

Regaty klasy Delphia 24 One Design o Puchar Prezydenta Olsztyna trwają w ten weekend w Olsztynie. Udział w nich bierze 12 załóg z całej Polski.
02.06.2018

PŚ w kajakarstwie - Walczykiewicz nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa

Kajakarka Marta Walczykiewicz (KTW Kalisz) po wygranej w zawodach Pucharu Świata na dystansie 200 m nie ukrywała satysfakcji. "Cieszę się ogromnie, bo od ostatniego mojego zwycięstwa w tej imprezie upłynęło dużo czasu" - powiedziała PAP.
27.05.2018

Zbroja obronił tytuł w Szczecinie!

Szczecińska załoga Patryka Zbroi ponownie zwyciężyła w rozegranych regatach Pucharu Światach Szczecin Match Race w ramach cyklu Polish Match Tour. W regatach wzięło udział 12 zaproszonych zespołów z 8 krajów a wyścigi odbywały się na Odrze w centrum miasta oraz na jeziorze Dąbie. Poza punktami do rankingu Pucharu Świata, zawodnicy zdobywali punkty do prestiżowego światowego cyklu Match Race Super League. Zwycięska załoga płynęła w składzie Patryk Zbroja, Krzysztof Żełudziewicz, Maciej Gonerko i Marcin Zubrzycki.
03.05.2018

Szczecin Match Race. Kto wygra?

Przez 4 dni Szczecin będzie światową stolicą regat meczowych. 12 zespołów z 8 krajów zmierzy się w dwóch imprezach jedna po drugiej, a wszystko na Odrze w centrum miasta oraz na jeziorze Dąbie. Pierwsze dwa dni to rozgrzewka czyli tradycyjny WarmUp, a kolejne 2 dni to 11 edycja klasyka czyli Szczecin Match Race. Poza punktami do rankingu Pucharu Świata, zawodnicy będą zdobywać punkty do prestiżowego światowego cyklu Match Race Super League, którego 3 runda odbędzie się właśnie w Szczecinie.
28.04.2018

Polska – Niemcy 3-0, na Odrze

W pierwszym historycznym meczu na wodzie Polska reprezentacja pokonała niemiecką 3-0. Regaty rozegrano na Odrze przy Marinie North East, a ścigano się w trzech dyscyplinach żeglarskich flotowej, zespołowej i meczowej.
16.10.2017

Największy wielozadaniowy śmigłowiec w Europie może być produkowany w Polsce

Śmigłowiec AW101 jest największy w Europie. Dotychczas zamówiono już 220 takich maszyn. Ze względu na jego wielkość, konstrukcję i bezpieczeństwo jako jedyny spełnia wymogi wojska – przekonują przedstawiciele Leonardo Helicopters.
15.09.2017

Z zakładów w Świdniku pochodzi 80 proc. śmigłowców kupionych przez MON w ostatnich latach. Producent walczy o wygraną w kolejnych przetargach

W służbie polskich Sił Zbrojnych jest ponad 160 śmigłowców wyprodukowanych w Świdniku. Z tamtejszych zakładów pochodzi 80 proc. maszyn, które polska armia kupiła w ciągu ostatnich lat. Należące do międzynarodowej grupy Leonardo zakłady PZL-Świdnik startują też w dwóch postępowaniach Ministerstwa Obrony Narodowej dotyczących zakupu nowych śmigłowców dla wojsk specjalnych i Marynarki Wojennej. Podczas Air Show w Radomiu, które odbyło się pod koniec sierpnia, prezentowały się też wykorzystywane przez Wojsko Polskie śmigłowce
30.08.2017

Prezydent przyznał pośmiertnie trzy awanse generalskie i jeden admiralski

Jakże ważna jest Polska, skoro warto było, żeby życie za nią oddało tylu ludzi - mówił prezydent Andrzej Duda podczas poniedziałkowych uroczystości na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach. Podczas ceremonii wręczył on pośmiertnie awanse generalskie i admiralskie.
14.08.2017

ORP Ślązak może zostać oddany nawet 18 miesięcy później niż zakładano. Pod znakiem zapytania stoi realizacja programów na kolejne okręty wojenne

Opóźnienie w oddaniu ORP Ślązak może sięgać nawet 18 miesięcy – ocenia kmdr por. rez. Maksymilian Dura, dziennikarz portalu Defence24.pl. Prace mogą trwać niemal dwukrotnie dłużej, niż deklarowała Stocznia Marynarki Wojennej. W konsekwencji duże straty poniesie Marynarka Wojenna
30.12.2015

TELE – FONIKA KABLE: dobra pozycja Spółki na rynku morskich farm wiatrowych

W pierwszym półroczu 2014 roku w Europie w pełni podłączono do sieci 224 przybrzeżne turbiny wiatrowe zlokalizowane w 17 farmach wiatrowych o łącznej mocy 781 MW. Kolejne 310 turbin o mocy 1200 MW oczekuje na podłączenie do systemów energetycznych. Łącznie morska i lądowa energetyka morska była w stanie dostarczyć w połowie tego roku ponad 118 GW mocy. Przy budowie morskich farm wiatrowych coraz częściej stosowane są żyły uszczelnione wyprodukowane przez spółkę Tele – Fonika Kable SA
03.10.2014

Brittany Ferries - najlepszy operator promowy 2013 roku

Czytelnicy czasopisma The Telegraph w głosowaniu do konkursu Travel Awards 2013, przyznali armatorowi Brittany Ferries nagrodę The Best Ferry Operator (Najlepszy Operator Promowy).
09.12.2013

Historia „Korsarza”, niezwykłego jachtu

W fosie między Fortem Carre a Szańcem Wschodnim Twierdzy Wisłoujście stoi niezwykły jacht. Jednostka s/y "Korsarz", prawie 14-metrowa, zbudowana została w 1934 r.
08.04.2013

Gdańsk jednym z „6 Cudów Bałtyku”

Gdańsk został jednym z sześciu zwycięzców międzynarodowego konkursu "6 Cudów Bałtyku" („6 Baltic Sea Wonders”). Do rywalizacji zgłoszono 65 miejsc i obiektów z regionu Morza Bałtyckiego. Po trzech etapach internetowego głosowania wyłoniono zwycięzców, wśród których znalazł się Gdańsk jako wyjątkowe "miasto pamięci i wolności".
11.11.2012

5 lecie DCT Gdańsk- rewolucja w transporcie

Terminal kontenerowy DCT Gdańsk zmienił oblicze transportu kontenerowego na obszarze Morza Bałtyckiego. Po latach ciężkiej pracy kierownictwo terminalu może się poszczycić ponad 50% udziałem na rynku polskich przewozów kontenerowych. Z tej okazji DCT poprzez otwarcie nowych powierzchni składowych zwiększyło swoje zdolności przeładunkowe do 1,25 milionów TEU, co stanowi 25% dotychczasowej zdolności.
16.10.2012

Wyrok Trybunału Konstytucyjnego... czy tylko wygrana?

Decyzja Trybunału Konstytucyjnego sprzed kilku dni, w sprawie odbioru dnia wolnego za święto przypadające w dzień wolny oznacza straty nie tylko dla przedsiębiorców, ale też dla budżetu państwa. Czy nas na to stać?
04.10.2012

I Berlinowi trudno

Sprawa połączonych w jedno przedsiębiorstwo niemieckich stoczni w Stralsundzie i Wolgaście.
12.06.2012

HMS Bulwark wychodzi z Gdyni

We wtorek, 21 lutego, okręt flagowy Royal Navy zakończy pięciodniową wizytę w Gdyni. HMS „Bulwark” wyjdzie z portu o godzinie 12:00 i skieruje się na Morze Norweskie, gdzie weźmie udział w ćwiczeniach NATO i Partnerstwa dla Pokoju - Cold Response 2012.
21.02.2012

Dziękujemy za wysłane grafiki.