• <

Energa 77 Racing wygrywa w Poznaniu

ew

27.07.2020 10:15 Źródło: mat. prasowe

Partnerzy portalu

Energa 77 Racing wygrywa w Poznaniu - GospodarkaMorska.pl
fot. mat. prasowe

Trzecie z rzędu zwycięstwo teamu Piotra Tarnackiego!  Energa 77 Racing wraca z Poznania z kolejną wygraną rundą Pucharu Polski. Zawody odbyły się w dniach 25-26 lipca na jeziorze Kierskim.

Po wygranych dwóch rundach Pucharu Polski we Włocławku i Olsztynie, team 77 Racing wystartował w Poznaniu jako faworyt. Pierwszy dzień zawodów okazał się jednak trudny. Ze względu na zmienne warunki wiatrowe, zawodnicy musieli włożyć dużo wysiłku w osiągnięcie dobrego wyniku. Po pierwszym dniu dla większości załóg, każda lokata była możliwa do osiągnięcia, drugi dzień wyjaśnił wszystko. Zdecydowana wygrana Piotra Tarnackiego zapewniła ekipie Energa 77 Racing pierwsze miejsce na podium. - Ten akwen na pewno nie należy do łatwych - przyznaje Piotr Tarnacki. - Pierwszego dnia regat popełniliśmy kilka błędów, których konsekwencją była 2 lokata na remisie punktowym z Rafałem Sawickim. - Późniejsza analiza i przepracowanie ich z trenerem Jurkiem Chodubskim oraz moim teamem, czyli Bartkiem Makała i Grzegorzem Banaszczykiem, bardzo nam pomogła. Drugi dzień to już pełna koncentracja na celu i zwycięstwo w obu wyścigach - podkreśla sternik 77 Racing.

Zespół Energa 77 Racing wykorzystuje każdą sposobność do podnoszenia poziomu sportowego i przygotowań do walki o dziesiąte złoto MŚ w klasie Micro. - Mamy sporo materiału filmowego i fotograficznego po każdych regatach i to również pozwala pracować nad ustawieniami i naszą pracą na pokładzie – dodaje Tarnacki. Po powrocie z Poznania team rozpoczyna intensywne przygotowania do MŚ i walkę o 10 tytuł w karierze.

Terminarz 77 Racing Team w sezonie 2020:

Puchar Polski - Anwil-Grupa Orlen Cup - Włocławek 26-28 czerwca: wygrana Energa 77 Racing - 1 miejsce Energa 77 Racing

Puchar Polski - Olsztyn lipiec 10-12 lipca  - 1 miejsce Energa 77 Racing

Puchar Polski - Poznań  24-26 lipca - 1 miejsce Energa 77 Racing

Mistrzostwa Polski ORC - Gdańsk 20-23 sierpnia

Mistrzostwa Świata - Gdynia - 24-29 sierpnia

Puchar Polski - Mistrzostwa Polski -  Petrochemia Cup - Płock 11- 13 września

Anwil Cup - Błękitna Wstęga Zalewu Włocławskiego w dniach 25-27 września

Błękitna Wstęga Zatoki Gdańskiej -  Gdynia – 2-3 października

Puchar Europy - Belgia - październik

Puchar Europy - Francja - listopad

77 Racing Team to Mistrzowie Świata w żeglarstwie. Liderem i założycielem teamu jest Piotr Tarnacki. Zawodowo żegluje od 1999 roku, od 2003 pod własnym szyldem.

W klasie Micro zdobył najwyższe trofea, jest dziewięciokrotnym Mistrzem Świata, kilkanaście razy wygrywał Mistrzostwa Polski. Jest triumfatorem Pucharu Świata i Europy. Dwukrotnie odbierał nagrodę Żeglarza Roku.  W tym sezonie 77 Racing Team - w składzie Piotr Tarnacki, Grzegorz Banaszczyk, Bartosz Makała - będzie walczył o 10. tytuł Mistrza Świata w żeglarskiej klasie Micro.

Partnerami Teamu są: Grupa Energa, Roca Polska, Helly Hansen, Polski Holding Hotelowy oraz Miasto Gdańsk.


Partnerzy portalu

taurus_sea_power_390x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.