• <

Wynik wyszukiwania - "tragedia" - Wiadomości

Znany brytyjski prezenter znaleziony martwy na greckiej wyspie Simi. Wpadł wcześniej do morza

Na greckiej wyspie Simi znaleziono ciało znanego brytyjskiego prezentera telewizyjnego i lekarza Michaela Mosley'a - poinformowały w niedzielę lokalne władze. Dziennikarz, który był w Grecji na wakacjach, zaginął w środę podczas spaceru.
10.06.2024

Kapitan statku skazany na 4 lata więzienia za zaniedbania, które doprowadziły do śmierci 34 osób

Federalny sędzia w Los Angeles skazał w czwartek kapitana statku dla płetwonurków Jerry'ego Boylana na cztery lata więzienia za rażące zaniedbania, które blisko pięć lat temu doprowadziły do śmierci 34 osób podczas pożaru na pokładzie jednostki.
03.05.2024

Tragiczny finał poszukiwań żołnierza sił specjalnych. Służby odnalazły ciało

Zakończyły się trwające od 24 kwietnia poszukiwania operatora Jednostki Wojskowej GROM, który zaginął w trakcie ćwiczeń nurkowych w Morzu Bałtyckim. Służby wyłowiły z wody ciało żołnierza.
27.04.2024

Co najmniej pięciu migrantów zginęło, próbując przepłynąć kanał La Manche

Co najmniej pięcioro migrantów, w tym dziewczynka, zginęło w nocy z poniedziałku na wtorek podczas próby dostania się do Wielkiej Brytanii przez kanał La Manche przepełnioną łodzią - podały lokalne władze.
23.04.2024

Tragiczne obchody święta marynarki wojennej w Malezji. Zderzyły się dwa śmigłowce

W malezyjskiej miejscowości Lumut doszło do tragicznego wypadku. W trakcie tamtejszych obchodów święta sił morskich uczestniczące w przygotowaniach do defilady śmigłowce zderzyły się ze sobą. Służby prasowe Królewskiej Marynarki Wojennej Malezji przekazały informacje o śmierci 10 osób.
23.04.2024

Brazylia. Do północnego wybrzeża kraju dopłynęła łódź z Mauretanii z 9 martwymi pasażerami

Co najmniej 9 afrykańskich imigrantów zginęło na oceanie podczas przeprawy łodzią, która dobiła do brzegów północnej Brazylii - poinformował w sobotę miejscowy portal UOL. Jednostka, jak wynika z policyjnego śledztwa, płynęła z Mauretanii przez kilka do kilkunastu tygodni, spychana prądem morskim na południe.
21.04.2024

Tragedia w gdańskiej stoczni. To było morderstwo, nie wypadek

Poniedziałkowe zdarzenie w stoczni przy ul. Przetocznej w Gdańsku, pierwotnie zgłoszone jako wypadek, okazało się zbrodnią. Jak poinformowała dziś gdańska prokuratura, śmierć 37-letniego obywatela Gruzji była wynikiem celowego działania operatora wózka widłowego, co radykalnie zmienia kontekst tego tragicznego wydarzenia.
18.04.2024

Korpus inżynieryjny armii USA podaje wstępną datę otwarcia kanału żeglugowego w Baltimore po katastrofie

Z udziałem inżynierów US Army trwają prace nawodne i podwodne związane z oceną stanu uszkodzeń mostu Francis Scott Key i prac związanych z udrożnieniem kanału żeglugowego połączonego z portem w Baltimore. Wojskowi specjaliści ustalili wstępny harmonogram renowacji w celu bezpiecznej nawigacji na wodnej trasie.
05.04.2024

Koniec śledztwa ws. śmierci dwóch spadochroniarek. Przed sądem stanie organizator skoku

Prokuratura Rejonowa w Kołobrzegu zakończyła śledztwo w sprawie wypadku, w którym 5 sierpnia 2019 r. śmierć poniosły dwie spadochroniarki z grupy czworga osób wykonujących skok nieplanowanie zakończony w Bałtyku. Przed sądem stanie Marek T. organizator skoku, pilot i wyrzucający skoczków – podała PAP prokuratura.
07.01.2024

Cywilny statek trafiony rosyjską rakietą

W dramatycznym zdarzeniu na Morzu Czarnym cywilny statek płynący pod banderą Liberii padł ofiarą rosyjskiego ataku rakietowego. Incydent miał miejsce, gdy statek zbliżał się do ukraińskiego portu, skutkując tragiczną śmiercią sternika oraz ranami dla czterech innych osób na pokładzie.
08.11.2023

W Wielkiej Brytanii siedem ofiar śmiertelnych powodzi po sztormie Babet

Co najmniej siedem osób zginęło w Wielkiej Brytanii w wyniku powodzi będących skutkiem sztormu Babet, który w ostatnich dniach przeszedł przez ten kraj. Zagrożenie powodziowe utrzyma się do wtorku.
24.10.2023

Tragiczny wypadek na okręcie podwodnym. Zginęło trzech marynarzy

Służby prasowe Południowoafrykańskich Sił Obrony Narodowej (SANDF) podały szczegóły odnośnie tragicznego, środowego wypadku na okręcie podwodnym, do którego doszło w pobliżu Kommetjie niedaleko Kapsztadu. Wysoka fala zmiotła znajdujących się na zewnątrz siedmiu członków załogi. Trójki z nich niestety nie udało się uratować.
22.09.2023

Przypłacił życiem kąpiel w Bałtyku

74-letni mężczyzna przypłacił życiem kąpiel w Bałtyku; zakaził się niebezpieczną bakterią - poinformował urząd zdrowia i spraw społecznych (LAGuS) kraju związkowego Meklemburgia-Pomorze Przednie w Rostocku, w północno-wschodnich Niemczech.
21.09.2023

Nieszczęśliwy wypadek. Turystka straciła rękę w wyniku ataku rekina. Pomyliła go z... tuńczykiem

W egipskim kurorcie Dahab nad Morzem Czerwonym w wyniku ataku rekina turystka straciła rękę. Prawdopodobnie pomyliła niebezpiecznego drapieżnika z tuńczykiem, informują w czwartek media lokalne. Minister środowiska Egiptu Jasmin Fuad potwierdziła, że plaża w Dahabie została zamknięta.
14.09.2023

Po tragicznej śmierci pasażera wypchniętego za burtę promu grecki minister żeglugi podał się do dymisji

Minister żeglugi Grecji Miltiadis Warwitsiotis podał się w poniedziałek do dymisji, kilka dni po tragicznej śmierci pasażera promu, wypływającego z Pireusu w aglomeracji ateńskiej. Załoga wypchnęła mężczyznę za burtę. Minister Warwitsiotis skomentował to wydarzenie w sposób, który opinia publiczna uznała za niewłaściwy. Teraz poinformował w mediach społecznościowych o rezygnacji z pełnionego dotychczas stanowiska.
11.09.2023

Liczba ofiar pożaru na hawajskiej wyspie Maui wzrosła do 99 osób

Liczba ofiar pożaru na hawajskiej wyspie Maui wzrosła w poniedziałek do 99 osób. "W ciągu najbliższych dziesięciu dni liczba ta może się podwoić" - powiedział cytowany przez CNN gubernator Hawajów Josh Green.
15.08.2023

Płonący u wybrzeży Holandii statek zostanie odholowany w bezpieczne miejsce

Frachtowiec Fremantle Highway, który zapalił się w nocy z wtorku na środę na Morzu Północnym u wybrzeży Holandii, zostanie w ten weekend odholowany w bezpieczne miejsce - przekazał rzecznik Rijkswaterstaat, rządowej agencji gospodarki wodnej. Statek przewoził prawie 4 tys. samochodów, w tym 498 elektrycznych.
30.07.2023

Co najmniej 23 osoby zginęły w wypadku łodzi pasażerskiej w pobliżu Manili

Co najmniej 23 osoby zginęły po tym, gdy łódź pasażerska wywróciła się w czwartek w pobliżu Manili, stolicy Filipin- poinformowała lokalna agencja ds. katastrof. Uratowano 40 osób, a sześć zaginęło.
27.07.2023

Nie udaje się ugasić pożaru statku z 4 tys. samochodów. Eksperci ostrzegają przed eksplozją

Służby ratownicze nie są w stanie opanować pożaru statku towarowego Fremantle Highway, na którego pokładzie znajdują się 3783 samochody, w tym 25 pojazdów elektrycznych - informuje w czwartek holenderska straż przybrzeżna. Istnieje niebezpieczeństwo, że na płonącej u wybrzeży Holandii jednostce dojdzie do eksplozji aut elektrycznych, co grozi katastrofą ekologiczną - ostrzegają eksperci.
27.07.2023

Tragiczny rejs jachtu, zginęła jedna osoba

W pobliżu Sankt Petersburga jacht z kilkoma osobami na pokładzie zaczął 21 lipca br. nabierać wody i tonąć. Pomimo wezwania na pomoc służb, te przybyły dopiero po blisko pół godzinie od nadania sygnału. W wyniku tego jedna osoba zmarła, a inne są w ciężkim stanie.
23.07.2023

Ciało mężczyzny wyłowiono z Wisły w Gniazdowie na Pomorzu

W poniedziałek po południu z Wisły w miejscowości Gniazdowo w powiecie nowodworskim (woj. pomorskie) wyłowiono ciało mężczyzny. Policja i prokuratura wyjaśniają okoliczności jego śmierci.
11.07.2023

OceanGate zawiesza wszystkie wyprawy po śmiertelnym wypadku łodzi podwodnej Titan

Zajmująca się turystyką podwodną amerykańska firma OceanGate zawiesiła wszystkie operacje eksploracyjne i komercyjne, jak podała na swojej stronie internetowej. Jest to efekt tragicznej, czerwcowej wyprawy łodzi Titan, która w wyniku awarii implodowała podczas turystycznego rejsu w pobliżu wraku transatlantyku Titanic, zabijając wszystkich pasażerów. Głośna sprawa zelektryzowała opinię publiczną i podniosła debatę odnośnie bezpieczeństwa morskiego, a także kontroli realizacji komercyjnych rejsów w głębiny morskie.
07.07.2023

Tragiczny finał dramatu za burtą. Kobieta i dziecko nie żyją

Rzecznik Komendanta Głównego Policji, inspektor Mariusz Ciarka potwierdził, że siedmioletni chłopiec i jego matka, którzy wczoraj wypadli za burtę promu Stena Spirit, nie żyją.
02.07.2023

Szczątki statku Titan przetransportowano do Kanady. Trwa międzynarodowe śledztwo pod auspicjami USA

Kanadyjskie media oraz amerykańskie służby morskie poinformowały, że pozostałości po łodzi podwodnej Titan, która zaginęła w ubiegłym tygodniu, trafiły w końcu na ląd. Stan pozostałości jednostki wskazuje, jak destrukcyjna okazała się siła głębin w momencie katastrofalnego wypadku, w którym śmierć poniosło kilka osób, które chciały zobaczyć słynny wrak transatlantyku Titanic.
29.06.2023

Polka utonęła w morzu, ratując swego 10-letniego syna

34-letnia Polka utonęła w Irlandii, próbując ratować 10-letniego syna, który miał problemy w wodzie; zdołała go dociągnąć do skał, ale sama została porwana przez silny prąd morski - informują w poniedziałek irlandzkie media.
26.06.2023

Papież Franciszek wyraził ubolewanie z powodu śmierci migrantów, w tym wielu dzieci, na Morzu Egejskim

Na oficjalnych profilach głowy Kościoła Katolickiego na portalu Twitter opublikowano jego przekaz w dziewięciu językach, w tym po polsku, dotyczący niedawnej katastrofy w pobliżu greckiego wybrzeża, w której mogły zginąć setki osób. Do tej pory potwierdzono śmierć 78 a uratowano 104.
16.06.2023

Prokuratura wyjaśnia okoliczności utonięcia 12-letniej Ukrainki w Skierniewicach

Prokuratura Rejonowa w Skierniewicach wyjaśnia okoliczności tragedii, do której doszło w poniedziałek wieczorem. Po poszukiwaniach służb, w zalewie Zadębie odnaleziono ciało 12-letniej dziewczynki, obywatelki Ukrainy. Jej o dwa lata starszą siostrę udało się uratować.
06.06.2023

Ambasador Chin żąda pomocy w poszukiwaniu zaginionej łodzi z 39 osobami na pokładzie

Ambasador Chin w Australii Xiao Qian zażądał w czwartek w imieniu prezydenta swojego kraju Xi Jinpinga pomocy Australii i innych krajów w poszukiwaniu zaginionej chińskiej łodzi rybackiej, która wywróciła się w środę na Oceanie Indyjskim. Według chińskich mediów dotychczas odnaleziono 2 ciała.
18.05.2023

Libia. Co najmniej 55 migrantów utonęło u wybrzeży po wypadku gumowej łodzi

Co najmniej 55 osób utonęło u wybrzeży Libii po tym, jak zatonęła gumowa łódź, płynąca z migrantami w kierunku Europy - poinformowała w środę Międzynarodowa Organizacja ds. Migracji (IOM). Wśród ofiar śmiertelnych są kobiety i dzieci.
26.04.2023

Okrutna rzeczywistość: śmierć na wycieczkowcu. Wdowa domaga się milionowego odszkodowania

Dramatyczna historia Marilyn Jones i jej zmarłego podczas rejsu męża wywołała burzę emocji i liczne kontrowersje.
24.04.2023

Śmiertelny wypadek w powiecie starogardzkim. Z wody wyciągnięto ciało 83-latka

Ze zbiornika przeciwpożarowego we wsi Barłożno w powiecie stargardzkim (woj. pomorskie) w niedzielę wyciągnięto ciało 83-letniego mężczyzny. Policja wstępnie wykluczyła udział osób trzecich.
09.04.2023

29 ofiar zatonięcia dwóch łodzi z migrantami

Do 29 wzrosła liczba ofiar po zatonięciu dwóch łodzi u wybrzeży Tunezji. Migranci z różnych krajów Afryki Subsaharyjskiej próbowali przeprawić się przez Morze Śródziemne do Włoch - poinformowała w niedzielę agencja Reutera, powołując się na tunezyjską straż przybrzeżną.
26.03.2023

Premier Włoch spotkała się z ocalałymi i rodzinami ofiar katastrofy łodzi z migrantami

Premier Włoch Giorgia Meloni podczas czwartkowego spotkania z migrantami ocalałymi z katastrofy łodzi w Kalabrii oraz rodzinami ofiar pytała, na ile byli świadomi ryzyka, jakie wiąże się z przeprawą przez morze - poinformowała kancelaria szefowej rządu. Premier powtórzyła zobowiązanie na rzecz stanowczej walki z przemytnikami ludzi.
16.03.2023

Ciała kobiety i dziecka wyłowiono ze zbiornika wodnego

W niedzielę ze zbiornika wodnego w Raciborowicach Dolnych na Dolnym Śląsku wyłowiono ciała kobiety i dziecka. Na miejscu pracują policjanci i prokurator, by ustalić okoliczności tej tragedii. Policja nie udziela szczegółowych informacji ze śledztwa.
12.03.2023

U wybrzeża Tunezji zginęło co najmniej 14 migrantów

U wybrzeża Tunezji zginęło co najmniej 14 osób, a 54 uratowano po zatonięciu łodzi, na której migranci próbowali przedostać się przez Morze Śródziemne do Włoch - poinformowała w czwartek tunezyjska straż przybrzeżna.
09.03.2023

Nieopodal Gdańska z morza wyłowiono ciało kobiety

W czwartek przed południem na Wyspie Sobieszewskiej w Gdańsku wyłowiono z morza dryfujące ciało kobiety. Na miejscu pracują policjanci i prokurator.
02.03.2023

Około 40 migrantów zginęło u brzegów Kalabrii

Około 40 migrantów zginęło w pobliżu brzegów Kalabrii we Włoszech, gdy łódź, którą dopływali rozbiła się o skały - podały włoskie media w niedzielę. Do tragedii doszło w trudnych warunkach na morzu w miejscowości Cutro koło Crotone. Ratownicy znaleźli ciała rano na plaży i w wodzie.
26.02.2023

Tragedia u wybrzeży Libii. Zaginęło co najmniej 73 migrantów, są uznani za zmarłych

Co najmniej 73 migrantów zaginęło i zostało uznanych za zmarłych po tym, jak ich łódź zatonęła we wtorek u wybrzeży Libii – poinformowała w środę Międzynarodowa Organizacja ds. Migracji (IOM).
15.02.2023

Śmiertelne ofiary katastrofy śmigłowców Sea World

4 osoby zginęły wskutek powietrznej kolizji 2 śmigłowców Eurocopter EC 130B4 należących do floty Sea World Helicopters. Zdarzenie miało miejsce w pobliżu Gold Coast w stanie Queensland we wschodniej Australii. Trwa ustalanie przyczyn katastrofy.
02.01.2023

Na regatach Route du Rhum doszło do tragedii. Nie żyją dwie osoby

Jak informowaliśmy, prestiżowe regaty Route du Rhum wygrał dziś Francuz Charles Caudrelier. Jak się okazało, w trakcie wyścigów zginęły dwie osoby.
16.11.2022

Turcja: Dwie osoby zginęły w czasie demontażu wycieczkowca Carnival Cruise

Dwóch pracowników tureckiej stoczni złomowej zginęło w wyniku wypadku podczas demontażu statku wycieczkowego Carnivala.
28.07.2021

Grudzień '70 w Gdyni

Każdego dnia wiaduktem nad przystankiem SKM Gdynia Stocznia – Uniwersytet Morski przechodzą tysiące osób. 53 lata temu to właśnie tutaj rozpoczęły się tragiczne wydarzenia, które później nazwano mianem „Czarnego Czwartku”, a które na stałe wpisały się w annały polskiej historii.
15.12.2023

Dziękujemy za wysłane grafiki.