• <
BOTA_2023

Śmiertelne ofiary katastrofy śmigłowców Sea World

jb

02.01.2023 13:58 Źródło: mypolice.qld.gov.au | social media
Strona główna Marynarka Wojenna, Bezpieczeństwo Morskie, Ratownictwo Śmiertelne ofiary katastrofy śmigłowców Sea World

Partnerzy portalu

Śmiertelne ofiary katastrofy śmigłowców Sea World - GospodarkaMorska.pl
Fot. Twitter

4 osoby zginęły wskutek powietrznej kolizji 2 śmigłowców Eurocopter EC 130B4 należących do floty Sea World Helicopters. Zdarzenie miało miejsce w pobliżu Gold Coast w stanie Queensland we wschodniej Australii. Trwa ustalanie przyczyn katastrofy. 

Wstępne dochodzenie wskazuje, że do tragedii doszło około godziny 14:00 czasu lokalnego (godz. 5.00 w Polsce), kiedy jeden helikopter lądował, a drugi startował w okolicach parku rozrywki Sea World. W momencie zderzenia na pokładach znajdowało się łącznie 13 osób.

Jednemu ze śmigłowców udało się pomyślnie wylądować awaryjnie na mieliźnie. 4 osoby, podróżujące rozbitym śmigłowcem, zginęły na miejscu. Kolejne 3 osoby, również nim podróżujące, doznały poważnych obrażeń i zostały przewiezione do szpitala w stanie krytycznym. Śmigłowcem, który bezpiecznie wylądował, podróżowało 6 osób. Przetransportowano je do szpitala z drobnymi obrażeniami — spowodowanymi głównie uderzeniami o szybę helikoptera.

Akcja ratownicza była wyjątkowo trudna ze względu na teren zdarzenia, tj. piaszczysty brzeg. Zanim na miejsce dotarły służby ratownicze, pasażerom spieszyli na pomoc ludzie na skuterach wodnych i w łodziach.

Kontynuowane jest dochodzenie Forensic Crash Unit z pomocą Australijskiego Biura Bezpieczeństwa Transportu. W tej chwili nie ma dalszych informacji.

Dziękujemy za wysłane grafiki.