• <

Wynik wyszukiwania - "roro" - Wiadomości

Statek BYD z dostawą samochodów elektrycznych wkrótce w Europie

Statek typu ro-ro firmy Byd jeszcze w lutym zawita do portów w Holandii i Niemczech z dużą dostawą samochodów elektrycznych. Jest to pierwszy z planowanych ośmiu 200-metrowych transportowców typu ro-ro stworzonych specjalnie dla azjatyckiej firmy motoryzacyjnej.
16.02.2024

LDA i Norsepower łączą siły w transporcie dużych komponentów samolotów Airbus

Francuski armator Louis Dreyfus Armateurs SAS (LDA) i fiński producent żagli mechanicznych Norsepower Oy Ltd ogłosiły, że technologia Norsepower Rotor Sail™ zostanie zainstalowana na nowej niskoemisyjnej flocie RoRo, która będzie czarterowana przez firmę Airbus.
11.02.2024

Lakeway Link przygotowuje się do rejsów z Gdyni. Ma nowy statek

Linie Lakeway Link, które w zeszłym roku zapowiedziały uruchomienie połączenia między Polską, a Szwecją, zakupiły statek RoRo, który ma pływać na tej trasie.
30.01.2024

MacGregor dostarczy sprzęt RoRo dla pierwszego statku typu PCTC zasilanego metanolem

MacGregor, część Cargotec, został wybrany do dostarczenia sprzętu RoRo dla dwóch pierwszych na świecie czystych i beezemisyjnych statków do przewozu samochodów i ciężarówek (Pure Car and Truck Carrier, PCTC), napędzanych metanolem dla firmy China Merchant Energy Shipping.
29.09.2023

Stena Line przejmuje operacje promowe i portowe RoRo w Ventspils na Łotwie i kontynuuje ekspansję na Morzu Bałtyckim

Stena Line ogłosiła wczoraj, że przejęła działalność terminali promowych i RoRo w porcie Ventspils na Łotwie. Jest to najnowsza z szeregu inwestycji w regionie Bałtyku, dodatkowo zawierająca modernizację promów i nowych tras promowych.
10.05.2023

Turcja oskarża Grecję o ostrzelanie statku ro-ro

Turecka straż przybrzeżna podała w sobotę, że u wybrzeży tureckiej wyspy Bozca na Morzu Egejskim dwie greckie łodzie patrolowe ostrzelały statek ro-ro.
12.09.2022

Grimaldi wprowadził na rynek kolejny ekologiczny ro-rowiec piątej generacji

Grimaldi odebrał szósty statek ro-ro Eco Malta. Ceremonia miała miejsce w chińskiej stoczni Jinling znajdującej się w Nanjing. Statek GG5G to największa na świecie jednostka typu ro-ro przeznaczona do żeglugi morskiej bliskiego zasięgu.
13.03.2022

Wydłużony Ro-Pax Stena Scandica gotowy do służby na Bałtyku

Szwedzka Stena RoRo odebrała dostawę wydłużonego statku pasażerskiego typu roll-on/roll-off (Ro-Pax) Stena Scandica, który będzie pracował na Morzu Bałtyckim.
21.06.2021

Statki przyszłości właśnie nadchodzą. Analiza rynku tonażowego (tygodnie 16-19/2021)

Aktualny globalny poziom zamówień nowych statków sięga aktualnie około 167,2 mln DWT. Jak do tej pory w 2021 roku zawarto kontrakty na budowę jednostek o wielkości około 28,7 mln DWT.
19.05.2021

Pożar uszkodził chiński prom pasażerski (wideo)

Chiński prom typu ro - ro został poważnie uszkodzony w wyniku pożaru, który wybuchł najprawdopodobniej na pokładzie samochodowym. Chińskie media donoszą, że wszyscy zostali bezpiecznie ewakuowani ze statku.
22.04.2021

Jeszcze lepsze perspektywy na drugą połowę roku. Raport z rynku żeglugowego (tygodnie 12-15/2021)

Międzynarodowy Fundusz Walutowy prognozuje wzrost światowego produktu krajowego brutto w 2021 roku na 6%. Ma to nastąpić dzięki postępującej akcji szczepiennej przeciwko pandemii, aktywizacji przemysłowo-usługowej oraz wielostronnym wysokim oczekiwaniom, co do rozwoju globalnej gospodarki w drugiej połowie roku.
20.04.2021

Wallenius Wilhelmsen zbuduje do 2025 roku statek RoRo napędzany wiatrem

Wallenius Wilhelmsen planuje zbudować napędzany wiatrem statek RoRo, który ma osiągnąć do 90% redukcji emisji w porównaniu z najlepszymi obecnie statkami.
17.02.2021

Wszystkie trzy hybrydowe statki ro-ro Finnlines są obecnie w budowie [foto]

Program budowy nowych statków Finnlines przebiega zgodnie z planem, a obecnie ostatni z trzech zamówionych nowych ultra-zielonych statków ro-ro jest w fazie produkcji. Stalowe płyty trzeciego hybrydowego pojazdu ro-ro zostały wycięte podczas tradycyjnej ceremonii cięcia stali w stoczni Nanjing Jinling w Chinach w dniu 16 grudnia 2020 r. Ponadto tego samego dnia odbyło się położenie stępki pod pierwszą hybrydową jednostkę ro-ro.
16.12.2020

Już niedługo nowe połączenie ze Świnoujścia do Szwecji i Norwegii

Już za parę tygodni firmy transportowe będą miały możliwość skorzystania z nowego połączenia towarowego pomiędzy Szwecją (port Göteborg) a Norwegią (Stavanger, Bergen, Sunndal i Ålesund).
02.12.2020

Volkswagen zdecydował się na zrównoważone biopaliwo dla swoich europejskich samochodowców

Volkswagen wybrał dostawce paliw morskich GoodFuels na dostawę zrównoważonego paliwa morskiego dla swoich dwóch wyczarterowanych jednostek ro-ro.
01.12.2020

Cafrex sp. z o.o.

Kompletne podzespoły na platformy wiertnicze.
urządzenia dla pffshore,przemysł offshore,offshore,przemysł stoczniowy,Elementy dźwigów do załadunku i rozładunku statków,dźwigi morskie,dźwigi stoczniowe,Wciągarki linowe WINCH,dźwigi okrętowe,dźwigi nabrzeżne,Osprzęt typu RoRo,konstrukcje na platformy wiertnicze

POL Stella, nowa perełka we flocie PLO. Prezes: „Odbudowujemy flotę i patrzymy w przyszłość stawiając na zespół”

POL Stella o długości 193 metrów to drugi bliźniaczy statek ro-ro, który Polskie Linie Oceaniczne kupiły w lipcu od tureckiego armatora. – Świętujemy sukces chcąc rozszerzać kierunki rozwoju, między innymi na offshore. Gospodarka morska powinna grać dużą rolę w naszym regionie – powiedziała prezes Dorota Arciszewska-Mielewczyk.
11.08.2021

Dziękujemy za wysłane grafiki.