• <

Wynik wyszukiwania - "rada miasta" - Wiadomości

W szczecińskiej Radzie Miasta powstała nowa komisja ds. gospodarki morskiej

Rada Miasta Szczecin powołała do tej pory nieistniejąca komisję ds. gospodarki morskiej. Jej przewodniczącym został Stanisław Kaup. Dlaczego powstała i czym będzie się zajmować?
12.05.2024

Walka o życie oceanów. Marta Przepióra, inżynier hydrografii morskiej o UN Ocean Decade

Dekada Nauk o Oceanach na rzecz Zrównoważonego Rozwoju ONZ to trzecia już konferencja w ramach programu zaplanowanego na lata 2021–2030. Jest to konferencja, która gromadzi społeczność i partnerów uczestniczących w projekcie Ocean Decade. Przez tydzień naukowcy, społecznicy, przedstawiciele rządów i organizacji międzynarodowych informują o najnowszych wynikach badań oraz programują wspólne priorytety.
05.05.2024

Norwegia na kursie innowacji, autonomii i dekarbonizacji. Siła klastrowych inicjatyw

Norweski klaster Maritime CleanTech to przykład sprawnie działającego hubu wytyczającego kierunki innowacji w transporcie morskim i kreujące innowacyjne rozwiązania, które powielane są następnie przez naśladowców z innych krajów. W niektórych przypadkach również w Polsce.
02.05.2024

135 lat temu urodził się Eugeniusz Kwiatkowski, budowniczy Gdyni

30 grudnia 1888 r. w Krakowie urodził się Eugeniusz Kwiatkowski, w okresie międzywojennym wicepremier, minister przemysłu i handlu oraz skarbu, zasłużony dla powstania portu w Gdyni, autor koncepcji Centralnego Okręgu Przemysłowego, bohater sztuki „Imperium”.
30.12.2023

Plaże w Neapolu otwarte do końca października

Rada miasta Neapolu zatwierdziła przedłużenie otwarcia plaż aglomeracji do 31 października. Na plażach pozostanie cała infrastruktura: parasole, leżaki, boiska do gry w siatkówkę, otwarte bary, będą też ratownicy - napisał w niedzielę portal NapoliTime.it.
02.10.2023

Na Lampedusie panuje chaos spowodowany transferami migrantów

W ośrodku dla imigrantów w piątek rano przebywa 3800 osób. Od rana z wyspy wywieziono około 700 imigrantów. Dzisiaj tzw. hotspot opuści łącznie ponad 2500 osób. W nocy na autostradzie A1 niedaleko Rzymu doszło do wypadku autobusu przewożącego imigrantów z Lampedusy do Piemontu. Zginęło dwóch kierowców, 25 imigrantów zostało rannych, podają włoskie media.
15.09.2023

Lampedusa ogłosiła stan wyjątkowy: na wyspie przebywa 4,5 tysiąca imigrantów

Rada miasta Lampedusa ogłosiła w środę wieczorem stan wyjątkowy po 48 godzinach ciągłego napływu imigrantów na wyspę. Przed ratuszem zebrali się mieszkańcy, którzy następnie wzięli udział w posiedzeniu rady miasta. Szef MSZ Antonio Tajani apeluje o stabilizację Sahelu - podały w czwartek media.
14.09.2023

Port w Portsmouth zasilany energią słoneczną

Zakończono instalację nowego systemu słonecznego i baterii na terenie portu w Portsmouth, który jest teraz w pełni operacyjny. Modernizacja ma wpłynąć na ograniczenie emisji CO2 w myśl polityki dekarbonizacji branży morskiej.
14.08.2023

Amsterdam zakazuje wpływania do centrum miasta dużych statków wycieczkowych

Rada miasta holenderskiego Amsterdamu uchwaliła zakaz wpływania do centrum miasta dużych statków wycieczkowych. Samorządowcy argumentują, że ma to doprowadzić do zmniejszenia liczby turystów a także ograniczyć zanieczyszczenia. To kolejna decyzja, której celem jest walka z masową turystyką w stolicy Holandii.
21.07.2023

Gdańsk. Nadzwyczajna sesja rady miasta w sprawie pyłu węglowego z portu

Gdańscy radni, w trakcie czwartkowej nadzwyczajnej sesji Rady Miasta, wystosowali apel do premiera, ministra skarbu i aktywów państwowych o podjęcie działań w sprawie przywrócenia należytej jakości środowiska naturalnego i czystości na terenie działania gdańskiego portu i przyległych dzielnic.
01.06.2023

Radni PiS deklarują współpracę w sprawie problemu pyłu węglowego z Portu Gdańsk

Radni Prawa i Sprawiedliwości w Radzie Miasta Gdańska deklarują współpracę w sprawie problemu pyłu węglowego, który utrudnia życie mieszkańcom dzielnic sąsiadujących z gdańskim portem. "Jesteśmy też gotowi na to, żeby wspierać miasto w najlepszym możliwym zakresie, jeśli chodzi o relacje z portem" - mówili we wtorek.
09.05.2023

Port Szczecin-Świnoujście podsumowuje miniony rok

Port Szczecin-Świnoujście przygotował zestawienie najistotniejszych dla obydwu wydarzeń 2022 roku.
03.01.2023

Granice Gdańska obejmą część wód wewnętrznych Zatoki Gdańskiej

Rada Miasta Gdańska wyraziła jednogłośnie wolę przystąpienia do procesu zmian granic miasta. Docelowo granicami ma być objęta część wód wewnętrznych Zatoki Gdańskiej. Podobne zmiany zostaną wprowadzone także w innych nadmorskich gminach.
16.12.2022

Wróblewski: przekop Mierzei jest jedną z najważniejszych strategicznych inwestycji dla Elbląga

Przekop Mierzei Wiślanej jest dla Elbląga jedną z najważniejszych, strategicznych decyzji. Wartość dotychczasowych inwestycji infrastrukturalnych i portowych, zrealizowanych przez samorząd, to ponad 100 mln zł - podkreślił w środę prezydent Elbląga Witold Wróblewski. Zaapelował do rządu o pogłębienie 900 metrów toru dostępowego do portu w Elblągu.
14.09.2022

W porcie Szczecin Nabrzeże Rosyjskie zmienia nazwę na Ukraińskie

Nabrzeże Rosyjskie w szczecińskim porcie zmienia nazwę na Ukraińskie. Taką uchwałę podjął zarząd spółki Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście, a następnie Rada Miasta Szczecin, do której kompetencji należą m.in. sprawy dotyczące nazw ulic, placów i nabrzeży.
06.09.2022

Otwarcie skweru im. Bohaterskiego Mariupola w Gdańsku

W piątek przy skrzyżowaniu ulic Matki Polki i Partyzantów we Wrzeszczu Górnym otwarto skwer im. Bohaterskiego Mariupola. Zainaugurowano też wystawę plenerową "Mariupol – bohaterskie miasto" przygotowaną przez Narodowe Muzeum Historii Ukrainy w II Wojnie Światowej w Kijowie i Muzeum Gdańska.
01.07.2022

Nowe ulice na terenach dawnej Stoczni Gdynia

Na wniosek Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej sp. z o. o. Rada Miasta Gdyni przyjęła uchwałę, zatwierdzającą nazwy ulic na wewnętrznych drogach dawnej Stoczni Gdynia.
04.05.2022

2021 - Rok Tadeusza Wendy

W 2021 roku obchodzimy 95. rocznicę nadania praw miejskich Gdyni oraz 100. rocznicę rozpoczęcia budowy portu w Gdyni, w związku z tym Rada Miasta Gdyni 31 marca na XXVIII sesja Rady, ustanowiła rok 2021 Rokiem Tadeusza Wendy.
05.05.2021

Władze Gdańska przedstawiły wizję zagospodarowania pasa nadmorskiego

- Gdańsk otwiera się na morze to hasło, które wiele razu słyszeliśmy. Wspólnie z moimi współpracownikami postanowiliśmy w inny sposób spojrzeć na pas nadmorski. Jednym z przejawów kompleksowego myślenia o zagospodarowaniu pasa nadmorskiego jest także miejsce, w którym się znajdujemy, czyli Dom Zdrojowy. Przywracamy blask dawnemu obiektowi, żeby Brzeźnu przywrócić charakter miejsca kuracyjnego – tymi słowami rozpoczęła konferencję Aleksandra Dulkiewicz, prezydent Gdańska.
19.11.2020

JAXPORT pozyskał dodatkowe 75 mln dolarów na pogłębienie portu

Rada Miasta Jacksonville jednogłośnie przyznała Zarządowi JAXPORT-u 75 milionów dolarów na trwający projekt pogłębienia portu. Jak poinformowano, kwota składa się z dotacji w wysokości 35 mln USD i pożyczki w wysokości 40 mln USD.
31.07.2020

Europejski Dzień Morza odwołany

Jak co roku, 20 maja obchodzimy Europejski Dzień Morza, ustanowiony na mocy deklaracji podpisanej w 2008 roku przez szefów Parlamentu Europejskiego, Komisji Europejskiej oraz Rady Unii Europejskiej. Tegoroczne obchody święta miały odbyć się w Cork, w Irlandii, jednak, ze względu na światową pandemię koronawirusa i zalecenia dotyczące zachowywania zasad dystansu społecznego, zostały odwołane.
20.05.2020

Rada Miasta Gdańska przeciwna planom przejęcia Energa przez PKN Orlen

Rada Miasta Gdańska uchwaliła w czwartek apel, w którym wyraziła sprzeciw wobec planów przejęcia Energi przez Polski Koncern Naftowy Orlen. Zwrócono się w nim do premiera Mateusza Morawieckiego o wstrzymanie procesu przejęcia Energi przez PKN Orlen.
20.12.2019

Conradinum – 225 lat najstarszej gdańskiej szkoły średniej

W 1794 roku Karol Fryderyk Conradi cały majątek przeznaczył na fundację swojego imienia, celem której było utworzenie instytutu szkolno-wychowawczego. Był to początek dzisiejszego Conradinum - Szkół Okrętowych i Technicznych. W piątek, 27 września, odbyły się uroczystości jubileuszowe oraz zjazd absolwentów.
30.09.2019

Plaża i las na Stogach nie pójdą pod rozbudowę Portu Gdańsk

27 czerwca Rada Miasta Gdańska podjęła uchwałę w sprawie zmiany „Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego miasta Gdańska” w części dotyczącej dwóch terenów na Stogach. Radni byli w tej sprawie jednomyślni. Nie będzie rozbudowy Portu Gdańsk o tereny na Stogach, obejmujące plażę i las.
28.06.2019

Dulkiewicz rozmawiała z premierem m.in. o obchodach 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej, ECS i rozwoju gdańskiego portu

Zaproszenie do współorganizacji 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej przekazała prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz premierowi Mateuszowi Morawieckiemu. Ich wtorkowa rozmowa dotyczyła też Europejskiego Centrum Solidarności, w którego sprawie - stwierdziła Dulkiewicz - trwa dialog.
12.06.2019

Plaża na Stogach. Biuro Rozwoju Gdańska opracowało zmiany w Studium. W czwartek dyskusja

W czwartek, 11 kwietnia, w siedzibie Biura Rozwoju Gdańska odbędzie się dyskusja publiczna nad projektem zmiany Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego miasta Gdańska, dotycząca fragmentu plaży i lasu na Stogach. Sprawdźcie, jakie zmiany w zapisach opracowało BRG.
09.04.2019

Debata o Młodym Mieście w Gdańsku: Emocjonalna dyskusja, zero kompromisu

Jestem pełen obaw co do dalszych losów terenów postoczniowych w Gdańsku – powiedział prof. Antoni Taraszkiewicz podczas piątkowej debaty o przyszłości Młodego Miasta, która odbyła się na Politechnice Gdańskiej. – Brak jest możliwości, a nawet chęci kompromisu u niektórych ze stron, a bez tego do niczego nie dojdziemy.
02.12.2018

Co dalej w sprawie Westerplatte? Wojewoda napisał, prezydent odpowiedział

W kwietniu 2018 roku dyrektor Muzeum II Wojny Światowej Karol Nawrocki złożył Miastu ofertę kupna terenu Westerplatte. 30 maja wojewoda pomorski Dariusz Drelich wysłał natomiast pismo do prezydenta Gdańska prosząc o „niewykonywanie czynności prawnych i faktycznych” na terenie półwyspu Westerplatte z powodu „wystąpienia do Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z prośbą o zbadanie z urzędu prawidłowości komunalizacji” tych nieruchomości.
14.06.2018

Warszawa: 5 maja Otwarcie Sezonu Letniego nad Wisłą

Spływ kajakowy; warsztaty plastyczne i ruchowe; rejsy oraz aktywności grupowe - turnieje, rozgrywki i konkursy z nagrodami - to tylko niektóre z atrakcji zaplanowanych dla warszawiaków na sobotę 5 maja, w dniu Otwarcia Sezonu Letniego nad Wisłą.
25.04.2018

Studium dla Gdańska uchwalone. Plaża na Stogach niezagrożona

Podczas wczorajszych obrad (23.04), Rada Miasta Gdańska uchwaliła Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego miasta Gdańska. Przegłosowano również uchwałę w sprawie przystąpienia do zmiany części studium dotyczącej wydm, plaży oraz lasu na Stogach.
24.04.2018

Gdańsk: Radni chcą ograniczyć możliwość rozwoju portu w dzielnicy Stogi

Radni Gdańska chcą ograniczyć możliwości rozwoju funkcji portowo-przemysłowych na terenach plaży i lasu w dzielnicy Stogi. Domagali się tego mieszkańcy Stogów. Port Gdańsk zapewnia, że planuje rozwijać się poprzez budowę Portu Centralnego na Zatoce Gdańskiej.
23.04.2018

Tchórzewski: Gdańsk nie może stracić na fuzji Lotosu i Orlenu

Połączenie Orlenu i Lotosu nie może być przeprowadzone tak, żeby Gdańsk na tym stracił – zapewnił minister energii Krzysztof Tchórzewski. Poinformował, że rafineria w Gdańsku może być wydzielona jako osobna spółka. Przyznał, że nie wie, co może stać się z pozostałymi spółkami Grupy.
17.04.2018

W Gdańsku uratują kolejny stoczniowy dźwig. Będzie jak nowy (foto, wideo)

W Gdańsku uratują kolejny stoczniowy dźwig. Żuraw zlokalizowany przy ulicy Narzędziowców na terenie Młodego Miasta ma zyskać całoroczną iluminację w zmiennych kolorach, która będzie zintegrowana z muzyką. Konkurs na podświetlenie dźwigu ogłosiła w piątek Fundacja Gdańska. Termin nadsyłania zgłoszeń mija 13 kwietnia.
16.03.2018

Radni Gdańska apelują do rządu o niełączenie Orlenu i Lotosu

Radni Gdańska wyrazili „zdecydowany sprzeciw” wobec planów dot. przejęcia Lotosu przez Orlen i chcą wstrzymania prac z tym związanych – głosi apel radnych. Zdaniem szefa klubu radnych PiS Kazimierza Koralewskiego apel przerasta kompetencje radnych i staje się polityczny.
02.03.2018

Radni PO i prezydent Paweł Adamowicz ostro przeciwko fuzji Lotosu z Orlenem

Nie ma już wątpliwości: rząd PiS chce przeprowadzić fuzję, za sprawą której gdańska spółka paliwowa Lotos przestanie być samodzielną firmą. List intencyjny w tej sprawie we wtorek 27 lutego podpisało Ministerstwo Skarbu i PKN Orlen. Radni klubu PO w porozumieniu z Prezydentem Gdańska Pawłem Adamowiczem składają wniosek o zwołanie nadzwyczajnej sesji Rady Miasta Gdańska, która być może odbędzie się już w najbliższy piątek.
28.02.2018

Świnoujście: Uchwała ws. „krytycznej sytuacji pracowników” Gryfii

Świnoujscy radni miejscy w poniedziałek podjęli jednogłośnie uchwałę ws. "krytycznej sytuacji pracowników w Morskiej Stoczni Remontowej Gryfia S.A.". Tamtejsi radni obawiają się likwidacji działalności stoczni w Świnoujściu.
11.12.2017

Sesja rady miasta Gdynia w Akademii Morskiej

Rada Miasta poparła jednogłośnie rezolucję w sprawie wniosku Akademii Morskiej dotyczącego zmiany nazwy na Uniwersytet Morski w Gdyni i przyjęła Program Współpracy z organizacjami pozarządowymi. 22 listopada 2017 r. odbyła się XXXVII sesja Rady. Radni obradowali w auli Akademii Morskiej.
23.11.2017

Gdańsk: Kończą się prace konserwatorskie w Komorze Palowej Ratusza Głównego Miasta

Kończą się prace konserwatorskie w tzw. Komorze Palowej Ratusza Głównego Miasta w Gdańsku. W ich trakcie zidentyfikowano pomieszczenie, które w XV w. najprawdopodobniej służyło jako ratuszowa kaplica: malowidła zdobiące ściany sali przechodzą konserwację.
07.11.2017

Radni Gdańska apelują do rządu o niełączenie Lotosu i Orlenu

Radni Gdańska apelują do rządu o utrzymanie samodzielności spółek Grupy Lotos z siedzibą w Gdańsku. „Lotos ma strategiczne znaczenie dla rozwoju miasta i regionu” - argumentują. Radny PiS wyraził przekonanie, że „rząd będzie dbał o bezpieczeństwo energetyczne kraju”.
26.10.2017

Deweloperski konkurs dla gdańskich terenów postoczniowych. Rozmowa z wiceprezydentem Wiesławem Bielawskim

Pracownie z Holandii, Włoch i Danii przygotowują, w ramach konkursu, wizję rozbudowy terenów postoczniowych (tzw. Stoczni Cesarskiej) dla belgijskich deweloperów. Miasto Gdańsk nie będzie konsultowało tych wizji i planów. Wiceprezydent Wiesław Bielawski: - Nie znamy kryteriów ani zasad tego konkursu. Ale pogratulujemy zwycięzcom.
14.07.2017

Gminy okradły porty

W grudniu minęło 20 lat od uchwalenia ustawy o portach i przystaniach morskich. Niektóre z zawartych w niej przepisów nie zostały wykonane do dziś. Skutkiem tego nasze porty zostały pozbawione setek hektarów terenów, choć właściwszym określeniem byłoby, że zostały z nich okradzione.
22.05.2017

Marynarka zamknęła Basen Zimowy w Świnoujściu

Cywilne jednostki nie będą mogły dłużej pływać po Basenie Zimowym w Świnoujściu. Dotychczas tylko część tego obiektu była wyłączona dla wojska.
18.05.2017

Taras widokowy na Wyspie Sobieszewskiej w Gdańsku dostępny od czwartku

Od czwartku mieszkańcy Gdańska i turyści, w ramach nowego sezonu turystycznego, będą mogli ponownie podziwiać panoramę z tarasu widokowego Zbiornika Wody Kazimierz na Wyspie Sobieszewskiej. Przy dobrej pogodzie można stamtąd zobaczyć nawet półwysep Helski.
30.04.2017

MIB: Nie planujemy zmiany trasy Via Carpatia. Ma przebiegać m.in. przez Białystok

Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa nie planuje zmiany przebiegu trasy z południa na północ Polski, tzw. Via Carpatia. Ma ona przebiegać m.in. przez Białystok – poinformował w piątek PAP zespół prasowy tego resortu.
18.12.2016

Przepisy prawa a referendum w sprawie rozbudowy portu w Świnoujściu

Kilka dni temu w lokalnych mediach i na portalach z branży morskiej pojawiła się informacja, że prezydent Świnoujścia Janusz Żmurkiewicz zastanawia się nad przeprowadzeniem referendum lokalnego. W głosowaniu mieszkańcy Świnoujścia mieliby zdecydować o tym czy chcą rozbudowy portu. Czy jednak takie referendum jest możliwe z uwagi na przepisy prawa?
12.10.2016

Port multimodalny w Bydgoszczy - szanse maleją

Stworzenie portu multimodalnego pełniącego ważną rolę w transporcie w ramach rewalitalizacji polskich wodnych dróg śródlądowych oznaczałoby szansę na przemysłowy rozwój Bydgoszczy, a także podniesienie jej prestiżu jako ważnego ośrodka leżącego na połączeniu dwóch istotnych dróg wodnych. Szanse na to rozwiązanie zdecydowanie jednak maleją.
21.08.2016

Duńskie miasto stawia na prom elektryczny

Kolejny operator promowy postanowił oprzeć swoją działalność o zieloną technologię. Na promie pływającym pod marką Veno Faergefart zainstalowana zostanie bateria.
25.11.2015

Pieniądze na froncie - sprzedaż gruntów Stoczni Remontowej Nauta

Zapowiadana od ponad roku sprzedaż gruntów Stoczni Remontowej Nauta obejmuje tereny w centrum Gdyni, przy ulicy Waszyngtona, o łącznej powierzchni około 8,5 ha. Nieruchomość do tej pory ściśle związana z przemysłem stoczniowym już wkrótce zmieni swoje przeznaczenie. Dzięki inwestycjom Portu Gdynia, przynajmniej częściowo utrzyma jednak związek z gospodarką morską.
06.02.2015

Ustka będzie miała nowe molo. „Może się pojawić zarzut, że wyrzuciliśmy pieniądze w błoto”.

Mimo przeprowadzonych remontów, stara konstrukcja jest w fatalnym stanie. Trzeba ją zbudować od nowa. Koszt prac - 200 milionów złotych. Ostatni sztorm spowodował zapadnięcie się części nawierzchni wschodniego falochronu, który jest wykorzystywany jako deptak. W ubiegłym roku ta część mola była remontowana.
19.01.2015

Rosną szanse na przywrócenie połączenia Newcastle-Bergen

Czy istnieje szansa na to, że połączenie promowe pomiędzy Newcastle a Bergen i Stavanger zostanie wznowione? Rozpoczęta niedawno kampania ma na celu przywrócenie tej historycznej trasy.
05.01.2015

Rada Miasta zapaliła zielone światło dla kolejnej inwestycji portu w Świnoujściu

Port opracował już założenia projektowe budowy nowego stanowiska terminalu promów morskich w Świnoujściu. Dzięki temu nasz port ma przyjmować nie tylko największe promy operujące na Bałtyku ale także tzw. wycieczkowce długości 270 metrów!
03.06.2014

Miasto z Akademią Morską w Szczecinie - projekty szkoleniowo-badawcze uczelni

Akademia Morska w Szczecnie stworzy nowoczesny, jedyny w Polsce ośrodek zintegrowanego szkolenia w zakresie ratownictwa morskiego oraz Naukowo-Badawcze Centrum Eksploatacji Obiektów Pływających. Inwestycje realizowane będą na terenach zakupionych od miasta.
30.10.2013

Yellow Submarine na Helu. Zagubiła się Francuzom

Żółta łódź podwodna może się stać atrakcją Półwyspu Helskiego. Zdalnie sterowany pojazd wyłowił kilka lat temu w wodach Zatoki Gdańskiej pan Wojciech Bober, który teraz przekazał cenne znalezisko helskiemu stowarzyszeniu Alternatywny Cypel.
01.07.2013

PiS forsuje przekop

Przekop Mierzei Wiślanej i otwarcie portu morskiego w Elblągu oraz referendum nad przynależnością tego miasta do woj. warmińsko-mazurskiego - to obietnice, które złożyli politycy PiS-u, uczestniczący w sobotniej kampanii kandydatów tej partii w przyspieszonych wyborach samorządowych.
16.06.2013

Spór o nadbałtycki projekt terminalu LNG

Litwa i Estonia rywalizują o unijne dofinansowanie budowy gazoportu. Każdy z krajów przyśpiesza prace, bo Komisja Europejska jeszcze tej jesieni wybierze projekt, który wesprze.
10.09.2012

Gafako- tylko długotrwałe inwestycje przynoszą efekty

Polskie firmy z branży morskiej już kilka lat temu odkryły, że konstrukcje offshore są gałęzią gospodarki morskiej, którą w dłuższej perspektywie czeka gwałtowny rozwój. Jednym z zabiegów zmierzających do odegrania poważnej roli w tym wymagającym biznesie jest wdrażanie odpowiednich procedur i potwierdzanie standardów jakości produktów. Przykładem polskiej firmy która może poświadczyć jakość swoich produktów wszystkimi wymaganymi certyfikatami jest gdyńskie przedsiębiorstwo Gafako. O historii i planach firmy wypowie się Henryk Ja
13.08.2012

PO i SLD wspólnie zagłosują w sprawie terenów stoczniowych?

Głosami PO i SLD Rada Miasta prawdopodobnie dziś włączy tereny Szczecińskiej Stoczni Remontowej Gryfia do Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Projekt uchwały spadł z ostatniej sesji. Tymczasem na decyzję o utworzeniu strefy w zakładzie czeka niemiecki inwestor, który chce budować tam podstawy do morskich elektrowni wiatrowych.
17.07.2012

Gryfia: To nie będzie takie proste

Objęcie Specjalną Strefą Ekonomiczną terenów Szczecińskiej Stoczni Remontowej Gryfia może nie być tak prostą sprawą, jak się wydaje niektórym lokalnym politykom. Bo tzw. strona społeczna, czyli związkowcy uważają, że brakuje jakichkolwiek gwarancji zachowania obecnego profilu SSR Gryfia. Nie zgadzają się więc na podjęcie uchwały w sprawie stoczni przez Radę Miasta Szczecina.
06.07.2012

Radni Świnoujścia apelują do premiera: Stocznia zagrożona

Świnoujska rada miasta apeluje do premiera o kontrolę w Morskiej Stoczni Remontowej.
16.04.2012

Zamiast stoczni - osiedle sklepów i biurowców

Marina, centra handlowe i wystawiennicze,lofty z biurami, obok działalność stoczniowa - tak ma się zmienić niemal połowa obszaru byłej szczecińskiej stoczni.
14.10.2011

Shippingowa legenda ze skazą

Szczecin. "(...) na uroczystej gali z okazji „urodzin” Szczecina (czyli rocznicy ostatecznego objęcia miasta przez polską administrację), Rada Miasta nadała tytuł Honorowego Obywatela Szczecina Ryszardowi Kargerowi, wieloletniemu dyrektorowi Polskiej Żeglugi Morskiej. Lokalne media zaprezentowały postać Kargera jako symbol szczecińskiego shippingu i osobę, z której Szczecin jest dumny. Nikt jednak nie wspomniał, że był on współpracownikiem wywiadu wojskowego PRL" - napisał na łamach weekendowego "Kuriera Szczecińskiego" dr Paweł
03.10.2011

Sytuacja w stoczni Gryfia nadal jest trudna

Prezydent zachowuje się asekurancko - Piotr Krzystek został skrytykowany na posiedzeniu miejskiej komisji gospodarki morskiej za nie obniżenie podatku od nieruchomości z 3 do 0,3 proc. O jego obniżenie zarząd Szczecińskiej Stoczni Remontowej Gryfia zwrócił się do władz Szczecina już wiele miesięcy temu, ale do dziś nie ma odzewu. Radni z komisji do spraw Rozwoju Promocji i Gospodarki Morskiej przyjęli stanowisko, w którym ponaglają prezydenta.
11.05.2011

Krytykują prezydenta Szczecina

Prezydent Szczecina zachowuje się asekurancko - uważa radna Małgorzata Jacyna-Witt. Piotr Krzystek na posiedzeniu miejskiej komisji gospodarlki morskiej krytykowany był za nieobniżenie stoczni podatku z 3 do 0,3 proc.
10.05.2011

Dziękujemy za wysłane grafiki.