• <

Wynik wyszukiwania - "porzucenia" - Wiadomości

Szef partii rządzącej Turcji: nie pozwolimy Grecji na park morski na Morzu Egejskim

Turcja nie pozwoli Grecji na utworzenie parku morskiego na terytorium Morza Egejskiego - oświadczył rzecznik rządzącej w Turcji Partii Sprawiedliwości i Rozwoju (AKP) Omer Celik. Zgodnie z zapowiedzią Aten nowe parki mają powstać na Morzu Egejskim i Morzu Jońskim.
18.04.2024

Marynarze porzuceni przez operatora. Armator i administracja morska to moralni bankruci?

Marynarze na wielu statkach walczą o przetrwanie po tym, jak zostali porzuceni przez saudyjską firmę Hadi H Al Hamman Establishment. ITF otrzymała wiele niepokojących doniesień o wstrzymaniu wypłat dla marynarzy pracujących na ośmiu statkach należących do Hadi H Al Hamman Establishment. Firma jest zarejestrowana w Bahrajnie, który nie ratyfikował MLC – alarmuje International Transport Workers’ Federation (ITF).
07.03.2024

Żaryn: niemieckie media atakują rozbudowę portu w Świnoujściu

Kolejny raz niemieckie media podejmują wspólne i spójne działania informacyjne wymierzone w polski projekt inwestycyjny. Tym razem presja dotyczy Świnoujścia i ma prowadzić do porzucenia przez RP budowy portu kontenerowego - napisał w mediach społecznościowych pełnomocnik rządu ds. bezpieczeństwa przestrzeni informacyjnej Stanisław Żaryn.
29.08.2023

Sprawa „The ZouZou” [2022] a ochrona wierzyciela hipotecznego. Część I

Orzeczenie sądu angielskiego w sprawie „Piraeus Bank A.E. v Antares Underwriting Limited and Others” („The ZouZou” [2022] EWHC 1169 (Comm)) przyniosło ciekawą analizę dotyczącą klubowej polisy ubezpieczeniowej, zwanej „MII Policy” („Mortgage Interest Insurance Policy” – Polisa Ubezpieczeniowa Interesów Wierzyciela Hipotecznego).
27.03.2023

Były dowódca sił USA w Indo-Pacyfiku: czas jasno powiedzieć, że będziemy bronić Tajwanu

Były szef Dowództwa Indo-Pacyfiku USA adm. Harry Harris wezwał we wtorek w Kongresie do porzucenia "strategicznej dwuznaczności" wobec Tajwanu i jasnej deklaracji, że Ameryka będzie bronić wyspy, jeśli Chiny zdecydują się na inwazję. Ocenił też, że potrzeba obrony Tajwanu nie powinna oznaczać rezygnacji ze wspierania Ukrainy.
07.02.2023

Estonia. Do użytku oddano rurociąg mający zaopatrywać konsumentów w gaz z pływającego terminala LNG

W mieście Paldiski na północnym zachodzie Estonii w czwartek do użytku oddano gazociąg mający doprowadzać na rynek surowiec ze znajdującego się w Zatoce Fińskiej pływającego terminala LNG - poinformowała agencja BNS.
02.12.2022

Dziurawe sankcje. W biznesie morskim potrzebne nowoczesne technologie obiegu dokumentów

Badanie przeprowadzone wśród ponad 500 decydentów pokazuje, że szwajcarskie i brytyjskie banki nie mają możliwości monitorowania sankcji nałożonych na banki i firmy rosyjskie i prowadzące biznes z partnerami z Rosji – wynika z badania Pole Star.
19.09.2022

Baltic Ports Conference 2022 [WIDEO]

Po trzech latach międzynarodowa konferencja Baltic Ports Conference powróciła do klasycznej formuły. Tym razem impreza, na której pojawili się przedstawiciele większości portów o znaczeniu regionalnym na Bałtyku, odbyła się w Porcie Gdynia.
08.09.2022

Korupcja przyczyną zatonięcia Moskwy! Krążownik był skazany na zagładę, zanim wyszedł w morze

Krążownik Moskwa mógł być skazany na zagładę, zanim wyszedł w morze, by wymusić blokadę ukraińskiego portu w Odessie - taką teorię przedstawiają w poniedziałek australijskie media. Przyczyną mogła być choroba nękająca zarówno państwo rosyjskie, jak i jej siły zbrojne - korupcja, a w tym konkretnym przypadku chodzi o kontrakt na remont okrętu i oficera, który postanowił powierzyć to zadanie mało znanej firmie bez doświadczenia w tego typu pracach - pisze australijski portal news.com.au.
18.04.2022

W Danii wznowiono prace budowlane na wstrzymanych odcinkach lądowej części gazociągu Baltic Pipe

Duńska Agencja Ochrony Środowiska (DEPA) wydała nowe pozwolenie środowiskowe dla budowy gazociągu Baltic Pipe na wstrzymanych w zeszłym roku lądowych odcinkach trasy.
01.03.2022

Prawo dżungli w praktyce. Konflikt rosyjsko-ukraiński a sektor morski

Sektor morski żywo reaguje na wszelkie incydenty geopolityczne, zaś obecny konflikt rosyjsko-ukraiński jest tego typu przykładem. Wyższe stawki transportu morskiego, wzrost cen paliw to potencjalne scenariusze dalszego rozwoju niepewnej sytuacji.
24.02.2022

Korea Płn. wystrzeliła rakietę do morza, jest to przypuszczalnie pocisk balistyczny

Korea Północna przeprowadziła we wtorek rano czasu lokalnego drugi w tym tygodniu test rakietowy. Według armii Korei Południowej Pjongjang dokonał prawdopodobnie próby pocisku balistycznego, który wpadł do morza. Nie ma doniesień o jakichkolwiek szkodach.
11.01.2022

Sześć krajów wezwało Koreę Płn. do powstrzymania się od dalszych działań destabilizujących

Stany Zjednoczone, Albania, Francja, Irlandia, Japonia i Wielka Brytania wezwały w poniedziałek we wspólnym oświadczeniu Koreę Północną do "powstrzymania się od dalszych działań destabilizujących". To reakcja sześciu krajów na zeszłotygodniową próbę rakietową Pjongjangu, w czasie której przetestowano pocisk hipersoniczny.
11.01.2022

Nowelizacja ustawy o pracy na morzu a faktyczne interesy polskich marynarzy

W dniu 19.08.2021 r. Prezydent RP podpisał ustawę z dnia z dnia 23 lipca 2021 r. o zmianie ustawy o pracy na morzu.
24.09.2021

Trzech członków załogi i kapitan uwięzieni na statku od roku

Pływający pod banderą Panamy statek Ali Bey utknął w rumuńskim porcie Constanta w listopadzie zeszłego roku. Jego kapitan i część załogi wciąż są na pokładzie i walczą z właścicielem statku o należne im pieniądze.
19.09.2021

Raport Stella Maris: porzucenia załóg, niewolnicza praca i presja psychiczna największymi problemami marynarzy

W 2020 roku ilość przypadków porzucenia statku i załogi przez armatora wzrosła do rekordowych wysokości.
09.08.2021

USA. Premier Morawiecki dla "Newsweeka": Jesteśmy bardzo zawiedzeni decyzją USA ws. Nord Stream 2

Premier Mateusz Morawiecki stwierdził w środowym wywiadzie dla amerykańskiego "Newsweeka", że Polska jest bardzo zawiedziona odstąpieniem od części sankcji USA wobec Nord Stream 2. Jak dodał, zmiana polityki Waszyngtonu jest oparta na "fałszywych nadziejach" naprawy relacji z UE, bo "Niemcy nie są Unią" i "mają swoje interesy".
09.06.2021

Nakaz aresztowania dla 10 admirałów przeciwnych budowie kanału

Sąd przychylił się do wniosku prokuratury o wydanie nakazu aresztowania dla 10 emerytowanych admirałów tureckiej marynarki, którzy podpisali się pod listem wyrażającym sprzeciw wobec projektu 45-kilometrowego Kanału Stambulskiego lansowanego przez prezydenta.
05.04.2021

"New York Times": czy cokolwiek powstrzyma Nord Stream 2 Putina?

"Czy cokolwiek powstrzyma Nord Stream 2 Putina?" - zastanawia się na łamach dziennika "New York Times" Chris Miller, profesor Tufts University z Massachusetts. Wskazuje, że niewielu sojuszników Niemiec popiera projekt.
26.02.2021

Chimeryczna Fortuna. Raport z rynku żeglugowego (tydzień 3-5/2021)

Na rynkach żeglugowych, pomimo dobrych warunków, panujących na początku stycznia doszło do przesilenia, szczególnie, jeśli chodzi o przewozy ładunków masowych. Nieco więcej optymizmu było ostatnio w branży wydobycia ropy naftowej, gdzie wzrastające ceny surowca zwiększały również poziom opłacalności produkcji. Czy te nieco lepsze wyniki przełożą się na polepszenie ciężkiej sytuacji na rynku zbiornikowców? Jakie są najnowsze trendy na rynkach związanych z transportem gazu naturalnego, czy też projektami morskich farm wiatrowych?
08.02.2021

Najważniejsze postanowienia 107. sesji komitetu prawnego (Leg 107) IMO

W dniach 27 i 30 listopada oraz 1 grudnia br. odbyła się w formie zdalnej 107. sesja Komitetu Prawnego (LEG 107). Z ramienia PRS udział w sesji wzięła Karolina Sypion-Babś z Ośrodka ds. IMO – Przewodnicząca Krajowej Sekcji Prawnej.
21.01.2021

Najważniejsze postanowienia dot. marynarzy 107. sesji Komitetu Prawnego (LEG 107)

W dniach 27 i 30 listopada oraz 1 grudnia br. odbyła się w formie zdalnej 107. sesja Komitetu Prawnego (LEG 107). Z ramienia PRS udział w sesji wzięła Karolina Sypion-Babś z Ośrodka ds. IMO – Przewodnicząca Krajowej Sekcji Prawnej.
19.01.2021

Spór o Nord Stream 2 po otruciu Aleksieja Nawalnego

Po próbie zabójstwa rosyjskiego opozycjonisty Aleksieja Nawalnego w UE na sile przybrała debata na temat zasadności budowy Nord Stream 2 i konsekwencji politycznych tej inwestycji. Pomimo rosnącej krytyki – m.in. w Niemczech, które są kluczowym partnerem projektu – jest niemal pewne, że niemieckie władze utrzymają swoje poparcie dla ukończenia gazociągu, ułożonego w ok. 95%. W związku z tym największym zagrożeniem dla jego finalizacji pozostają sankcje USA.
02.10.2020

Amerykański Newsweek publikuje list otwarty wzywający do wstrzymania Nord Stream 2

Ponad setka byłych i obecnych dyplomatów, polityków i ekspertów wezwała w otwartym liście KE oraz państwa UE do podjęcia kroków prowadzących do porzucenia projektu gazociągu Nord Stream 2. Tekst został opublikowany wczoraj na portalu amerykańskiego "Newsweeka".
18.09.2020

Bejrut – przypadek statku MV Rhosus

4 sierpnia 2020 roku Port w Bejrucie zajął pożar, a następnie doszło do wybuchu, który niemal doszczętnie zniszczył znaczną jego część. Sytuacja ta oraz jej skutki są aktualnie na ustach całego świata. Przyczyna pożaru pozostaje nieznana, ale władze już zidentyfikowały magazyny chemiczne, których zawartość najprawdopodobniej przyczyniła się do tak niewyobrażalnego wybuchu. Jego przyczyną miało być 2750 ton saletry amonowej składowanej w portowych magazynach. Geneza tego wybuchu zaczyna się jednak lata temu, kiedy zaniedbania korp
06.08.2020

Kryzys COVID-19 przyspiesza cyfryzację transportu morskiego

Jak wynika z nowego badania przeprowadzonego przez Haven Inc., pandemia koronawirusa okazuje się katalizatorem cyfryzacji transportu morskiego, skłaniając interesariuszy z łańcucha dostaw oceanicznych do porzucenia ręcznych procesów i przyjęcia zautomatyzowanych rozwiązań do zarządzania transportem, aby napędzać rozwój biznesu.
24.07.2020

Pomimo niemieckich protestów USA nie rezygnują z sankcji wobec Nord Stream 2

Po tym, jak w poniedziałek amerykański Kongres przegłosował poprawkę nakładającą dodatkowe sankcje na firmy zamieszane w konstrukcję gazociągu Nordstream 2, restrykcjami zajmie się Senat. Według ekspertów może to wykoleić rosyjsko-niemiecki projekt. Nie pomógł apel o porzucenie sankcji jaki wystosował do USA szef jednej z komisji w Bundestagu.
23.07.2020

Rzecznik koordynatora służb: przekop Mierzei celem rosyjskiej propagandy

Wraz z postępem prac przy budowie kanału żeglownego przez Mierzeję Wiślaną, rośnie aktywność rosyjskich ośrodków propagandowych, które próbują podważyć lub ośmieszyć zasadność tej inwestycji - wskazuje rzecznik prasowy ministra koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn.
17.07.2020

Pandemia zmusiła armatorów do porzucenia planów instalacji skruberów

Właściciele statków odraczają lub odwołują instalację płuczek spalin, gdyż pandemia koronawirusa powoduje duże straty finansowe.
14.06.2020

Bałtyckie widma z plastiku: Rybacy ponownie w walce z odpadami morskimi

Z każdym dniem coraz bardziej widoczny i oczywisty staje się fakt, że nasze plastikowe nawyki zagrażają planecie i dzikiej przyrodzie. Problem zanieczyszczenia tworzywami sztucznymi jest szczególnie widoczny w morzach i oceanach. Co roku do wód trafia blisko 12 milionów ton plastiku – oznacza to, że do oceanów co minutę dostaje się ilość śmieci odpowiadająca pojemności jednej śmieciarki. Wiąże się to z licznymi konsekwencjami dla dobrobytu ekosystemów morskich. Istnieje jeden rodzaj plastikowych zanieczyszczenia, który jes
26.03.2020

Fotyga pyta o lobbing w sprawie Nord Stream 2

Europosłanka Anna Fotyga (PiS) skierowała zapytanie do szefa dyplomacji UE Josepa Borrella na temat Nord Stream 2. Dotyczy ono lobbingu i dezinformacji ze strony wspierających projekt budowy drugiego gazociągu z Rosji do Niemiec przez Morze Bałtyckie.
18.12.2019

Izba handlowa USA odrzuca wezwanie Trumpa ws. biznesu z Chinami

Izba Handlowa USA odrzuciła inicjatywę prezydenta Donalda Trumpa, który w piątek wezwał firmy z USA do natychmiastowego rozejrzenia się za alternatywą wobec działalności w Chinach. Trump zareagował w ten sposób na ogłoszenie przez Pekin odwetowych ceł na towary amerykańskie.
24.08.2019

USA:Trump poleca firmom szukanie alternatywy dla Chin

W reakcji na nałożenie przez Pekin odwetowych ceł na niektóre amerykańskie towary prezydent Donald Trump polecił w piątek firmom w USA "natychmiast rozejrzeć się za alternatywą dla Chin" i przywracać produkcję w Stanach Zjednoczonych.
24.08.2019

Cieśnina Ormuz – główna arteria światowego handlu ropą

Mająca w najwęższym miejscu 33 km cieśnina Ormuz to najważniejsza droga transportu ropy naftowej z Zatoki Perskiej na światowe rynki. Mimo regionalnych konfliktów przepływa nią blisko jedna piąta światowego zapotrzebowania na ten surowiec.
23.07.2019

PISM: nowelizacja dyrektywy gazowej może utrudnić Gazpromowi praktyki monopolistyczne

Nowelizacja unijnej dyrektywy gazowej może utrudnić Gazpromowi stosowanie praktyk monopolistycznych, a Rosji – realizację celów politycznych z wykorzystaniem gazociągu Nord Stream 2 - ocenia PISM. Kluczowe będą jednak jej wdrażanie i interpretacja.
02.07.2019

Wielka Brytania wyślę oddział Royal Marines do ochrony swoich statków w Zatoce Perskiej

Królewska Marynarka planuje wysłać 100 marines do Zatoki Perskiej w celu ochrony swoich statków - donosi gazeta Telegraph. W ostatnim czasie wiele z nich było celem ataków.
17.06.2019

Iran: Władze wysłały ekspertów na jeden z zaatakowanych tankowców

Władze Iranu wysłały ekspertów na norweski statek Front Altair, jeden z dwóch tankowców zaatakowanych w czwartek w Zatoce Omańskiej, by sprawdzić, czy ewakuowana z jednostki załoga może już na nią powrócić - poinformowały irańskie władze portowe.
15.06.2019

Po atakach na tankowce Chiny i Turcja apelują o spokój i unikanie pochopnych reakcji

Po czwartkowych atakach na dwa tankowce w Zatoce Omańskiej, o przeprowadzenie których USA oskarżyły Iran, Chiny zaapelowały w piątek o wstrzemięźliwość, a Turcja przestrzegła przed reagowaniem na podstawie pochopnie wyciąganych wniosków.
14.06.2019

W. Brytania wspiera USA, które oskarżają Iran o ataki na tankowce

Nie ma powodu nie wierzyć ocenie USA, że to Iran jest odpowiedzialny za czwartkowe ataki na dwa tankowce w Zatoce Omańskiej, oświadczył w piątek minister spraw zagranicznych Wielkiej Brytanii Jeremy Hunt.
14.06.2019

USA: Wojsko ma wideo pokazujące, jak siły Iranu usuwają niewybuch z jednego z tankowców

Wojsko USA ujawniło w czwartek wieczorem nagranie wideo, pokazujące jak siły irańskiej Gwardii Rewolucyjnej usuwają niewybuch miny z jednej z burt japońskiego tankowca, który wraz z norweskim tankowcem, był celem niezidentyfikowanego ataku w Zatoce Omańskiej.
14.06.2019

74. sesja MEPC – podsumowanie

74. sesja Komitetu Ochrony Środowiska Morskiego odbyła się w Londynie w dniach 13-17 maja.
12.06.2019

Francuskie media o rozwiązaniach po odrzuceniu przez Londyn umowy ws. brexitu

Francuscy komentatorzy szkicują możliwy rozwój wypadków po odrzuceniu w piątek przez Izbę Gmin umowy w sprawie brexitu. Zastanawiają się, jaka będzie droga wyjścia z obecnego chaosu.
30.03.2019

Wielka Brytania: Rząd złożył wniosek o opóźnienie brexitu do 30 czerwca

Premier Wielkiej Brytanii Theresa May zwróciła się w środę do przewodniczącego Rady Europejskiej Donalda Tuska z formalnym wnioskiem o wydłużenie procesu wyjścia Zjednoczonego Królestwa z UE do 30 czerwca.
21.03.2019

„WSJ”: Rozejm w wojnie handlowej z Chinami to dobra wiadomość i sukces Trumpa

Zawarty podczas szczytu G-20 rozejm w wojnie handlowej z Chinami jest sukcesem prezydenta Donalda Trumpa, choć ocena jeszcze zależy od tego, czy Pekin będzie przestrzegać ustaleń - pisze w poniedziałek w komentarzu redakcyjnym "The Wall Street Journal".
03.12.2018

Papież: nie traktować migrantów jako zagrożenia dla własnej wygody

Papież Franciszek zaapelował o zmianę mentalności w podejściu do migrantów. Trzeba przejść od traktowania ich jako zagrożenia dla własnej wygody do uznania za bogactwo ich doświadczeń życiowych oraz wartości - podkreślił.
14.06.2018

16 porzuconych przez armatora marynarzy po wielu miesiącach w końcu wróciło do domu

16 członków załogi statku kontenerowego Avonmoor otrzymało wynagrodzenie i wróciło do domu na Ukrainę po tym, jak zostało opuszczone przez cztery miesiące w Maroku - podała Międzynarodowa Federacja Pracowników Transportu (ITF).
19.04.2018

Ważne zmiany w prawie pracy w 2018 r.

Celem zmian w prawie pracy, które weszły lub wejdą w życie w 2018 roku jest ułatwienie pracownikom realizacji uprawnień pracowniczych. Ochrona pracy to m.in. podejmowanie środków prawnych służących wzmocnieniu pozycji pracownika, osłabiających negatywne skutki, jakie niesie silniejsza ekonomiczna pozycja pracodawcy. Projekt ustawy w sposób korzystny wpłynie na sytuację pracowników, ułatwiając im korzystanie z uprawnień pracowniczych oraz zmniejszając liczbę występujących obecnie nieprawidłowości i nadużyć.
28.02.2018

Prezydent podpisał nowelizację ustawy o pracy na morzu

Prezydent Andrzej Duda podpisał nowelizację ustawy o pracy na morzu - poinformowała prezydencka kancelaria. Nowe przepisy zawierają regulacje dotyczące porzucenia i repatriacji marynarzy.
24.11.2017

Senat: Bez poprawek do zmiany ustawy o pracy na morzu

Senat nie zaproponował w piątek żadnych poprawek do noweli ustawy o pracy na morzu oraz niektórych innych ustaw. Nowe przepisy, które zawierają regulacje dotyczące porzucenia i repatriacji marynarzy, trafią zatem na biurko prezydenta.
10.11.2017

Sejm za regulacjami dot. porzucenia i repatriacji marynarzy

Sejm niemal jednogłośnie przyjął w czwartek ustawę regulującą m.in. kwestię ubezpieczenia marynarzy, które będzie musiał posiadać armator na wypadek ich choroby.
12.10.2017

Armatorzy kutrów rybackich będą mogli liczyć na wcześniejszą emeryturę

Trwają pracę nad nowelizację ustawy o pracy na morzu, które ma między innymi poprawić warunku pracy rybaków. Jeden z ważniejszych przepisów dotyczy rybaków, którzy są zarazem armatorem jak i kapitanem statku rybackiego.
02.10.2017

Sejmowa komisja poparła projekt ustawy o zmianie ustawy o pracy na morzu

Sejmowa Komisja Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej poparła w środę rządowy projekt ustawy o zmianie ustawy o pracy na morzu oraz niektórych innych ustaw. Nowe przepisy zawierają regulacje dotyczące porzucenia i repatriacji marynarzy.
27.09.2017

Marynarze najbardziej poszkodowani w czasach kryzysu

Marynarze wciąż odczuwają kryzys, który dotknął światowy sektor żeglugowy – czytamy w raporcie Międzynarodowej Sieci Opieki i Pomocy Marynarzom (ISWAN).
24.09.2017

Rząd przyjął projekt ustawy o zmianie ustawy o pracy na morzu

Regulacje dotyczące porzucenia i repatriacji marynarzy zawiera przyjęty w czwartek przez Radę Ministrów projekt ustawy o zmianie ustawy o pracy na morzu oraz niektórych innych ustaw - poinformowało Centrum Informacyjne Rządu.
07.09.2017

Kanał daleki, ale bliski

Czy fiński rocznik statystyczny poświęcony Kanałowi Saimiańskiemu może się nam do czegoś przydać? Chyba tak, bo najnowsze dzieje drogi wodnej łączącej wschodnią część Pojezierza Fińskiego z morzem (w rosyjskim obecnie Wyborgu) przypominają po trosze losy Wisły i Odry. Nie wdając się w szczegóły, chodzi o fakt porzucenia, zaniedbania i reaktywacji – u nas planowanej a tam zrealizowanej prawie 50 lat temu. Kanał Saimiański zamknięty w 1939 roku, w 1945 ostatecznie przecięty granicą fińsko-radziecką, został ponownie otwarty w 1968 r
31.08.2017

KE chce poprawić warunki pracy marynarzy na statkach krajów UE

Komisja Europejska chce, by porozumienie pomiędzy partnerami społecznymi z sektora transportu morskiego w UE na temat poprawy warunków pracy marynarzy pływających na statkach pod banderami krajów Unii, zostało wpisane do prawa unijnego.
27.07.2017

Uciekinier z Korei Płn.: Reżim dostaje ropę od Rosji przez Singapur

Jeden z północnokoreańskich uciekinierów oświadczył w rozmowie z agencją Kyodo, że przywódca Korei Płn. Kim Dzong Un nie jest całkowicie uzależniony od Chin, jeśli chodzi o ropę - w ten surowiec zaopatrują go, poprzez singapurskich dilerów, także Rosjanie.
29.06.2017

Procedura ratyfikacji poprawek do Konwencji o Pracy na Morzu na ukończeniu

Senat w dniu 21 października 2016 r. przyjął ustawę o ratyfikacji poprawek do Konwencji o Pracy na Morzu (Konwencja MLC). Wcześniej na posiedzeniu w dniu 23 września 2016 r. ustawa została uchwalona przez Sejm. Co więcej zarówno Sejm jak i Senat uchwaliły ustawę jednogłośnie i bez żadnych poprawek, przez co należy się spodziewać rychłego zakończenia procesu ratyfikacji. Obecnie do zakończenia procesu ratyfikacji poprawek do Konwencji MLC pozostał bowiem wyłącznie podpis Prezydent RP pod ustawą.
06.11.2016

Senat: bez poprawek do ustawy dot. pracy na morzu

Zabezpieczenie finansowe dla marynarzy porzuconych przez armatora oraz rozszerzenie wymagań wobec armatorów, w przypadku roszczeń marynarzy, zakłada ustawa o ratyfikacji poprawek do Konwencji o Pracy na Morzu, którą w piątek bez poprawek poparł Senat. Teraz trafi ona do prezydenta.
22.10.2016

Upadłość „HANJIN” – i co dalej? Konsekwencje dla frachtujących i stron umowy sprzedaży (Część 1)

Następstwa złożenia wniosku o ogłoszenie upadłości przez HANJIN SHIPPING CO. LTD - koreańskiego potentata w przewozach kontenerowych, pokazały jasno, jak bardzo cały świat uzależniony jest od przewozów towarów morzem. Radca prawny Maciej Grudziński z kancelarii „Rosicki, Grudziński & Co.” wyjaśnia, jakie są niektóre praktyczne konsekwencje tego niecodziennego zdarzenia jakim jest upadłość seulskiego przewoźnika – w tym także dla polskich przedsiębiorców.
29.09.2016

Sejm uchwalił ustawę o ratyfikacji poprawek do Konwencji o Pracy na Morzu

Zabezpieczenie finansowe dla porzuconych marynarzy oraz rozszerzenie wymagań wobec armatorów, w przypadku roszczeń marynarzy, zakłada ustawa o ratyfikacji poprawek do Konwencji o Pracy na Morzu, uchwalona w piątek przez Sejm.
25.09.2016

Komisje sejmowe za projektem poprawek do Konwencji o pracy na morzu

Zabezpieczenie finansowe dla porzuconych marynarzy oraz rozszerzenie wymagań dla armatorów w przypadku roszczeń marynarzy zakładają poprawki do Konwencji o Pracy na Morzu, które pozytywnie zaopiniowały sejmowe komisje.
21.09.2016

Intermarche ukarane za fałszywe twierdzenia o zrównoważonych połowach

PARYŻ, 22 czerwca. Wczoraj zapadło epokowe orzeczenie, które powinno położyć kres wysoce szkodliwym praktykom połowowym. Francuski urząd kontroli reklam (ARPP) stwierdził, że francuska sieć sklepów Intermarche (mająca swoje sklepy także w Polsce) musi wycofać wszystkie reklamy głoszące, że ryby sprzedawane w tej sieci pochodzą ze zrównoważonych głębinowych połowów.
22.06.2012

Dziękujemy za wysłane grafiki.