• <

Wynik wyszukiwania - "polisa" - Wiadomości

Ubezpieczenia Kadłuba i Maszyn (Hull & Machinery) – podstawowe ryzyka morskie jednostek pływających

Każda jednostka pływająca po otwartych akwenach powinna mieć ubezpieczenie H&M, choć nie są to ubezpieczenia stricte obowiązkowe. Ubezpieczenie casco (H&M) mają zarówno jednostki przybrzeżne, jak holowniki, barki, dźwigi pływające pontony, jak również znacznie większe statki pełnomorskie typu tankowce, kontenerowce, samochodowce, chemikaliowce, promy czy też potężne statki pasażerskie.
25.03.2024

Konferencja Offshore Wind 2.0. Dostawcy niższego rzędu domagają się elastyczności

Drugi dzień konferencji Offshore Wind 2.0, organizowanej przez Attis Broker, rozpoczął się od niezwykle ważnego, a często pomijanego wątku dotyczącego tego, jak w obliczu mocno skonkretyzowanych wymogów kontraktowych swoją rolę widzą dostawcy niższego rzędu.
22.03.2024

Odpowiedzialność członków zarządu spółek kapitałowych, ze szczególnym uwzględnieniem specyfiki sektora OZE

Funkcjonowanie zarządu, jako głównego organu spółki kapitałowej, pozostaje kluczowe dla jej działalności we wszystkich sferach. To decyzje osób wchodzących w skład przedmiotowego organu kształtują politykę wewnętrzną spółki, jej bieżące funkcjonowanie czy w końcu projektują strategie jej przyszłego rozwoju.
11.12.2023

Ryzyko kolizji na morzu – klasyczny „Peril of the seas”

Mimo że dzisiejsze urządzenia nawigacyjne są zaawansowane technologicznie, nadal spotykamy się z kolizjami statków na morzu. Tego typu zdarzenia obejmują zwykle wypadek lub uszkodzenie statku lub jego ładunku w czasie transportu, które stwarzają potencjalne zagrożenie dla ludzi, mienia i środowiska.
13.06.2023

Ukraina zaakceptowała plan odszkodowań dla statków uszkodzonych w trakcie rosyjskiej agresji

Ukraina uzgodniła program wypłaty odszkodowań dla armatorów statków, które ucierpiały u jej wybrzeży w wyniku wojny, a którym towarzystwo ubezpieczeniowe odmówiło wypłaty polisy.
13.06.2023

Sprawa „The ZouZou” [2022] a ochrona wierzyciela hipotecznego. Część II

W pierwszej części naszego opracowania Sprawa „The ZouZou” [2022] a ochrona wierzyciela hipotecznego. Część I, omówiliśmy założenia klubowej polisy ubezpieczeniowej, określanej jako („M II Policies”) – umowa ubezpieczenia interesów wierzyciela hipotecznego („Mortgage Interest Insurance Policy”).
22.05.2023

Komisarz UE: mamy bliski związek pomiędzy bioróżnorodnością, a bezpieczeństwem żywnościowym

– Uważam, że degradacja naszych biosystemów stanowi największe zagrożenie dla naszej żywności. Mamy bliski związek pomiędzy bioróżnorodnością, a bezpieczeństwem żywnościowym – powiedział w czwartek podczas komisji sejmowej Komisarz UE ds. środowiska Virginijus Sinkevičius.
20.04.2023

Raport wypadków i zdarzeń morskich – marzec 2023 r.

W marcu doszło do wielu zdarzeń i wypadków morskich niebezpiecznych zarówno dla załóg statków, samych jednostek, przewożonych ładunków, ale również środowiska naturalnego. Wiele ze zdarzeń ponownie jak w poprzednich tygodniach miało miejsce w rejonie Turcji. Zdaje się, że ponownie coraz więcej aktów piractwa pojawia się na wodach zachodnioafrykańskich.
03.04.2023

Sprawa „The ZouZou” [2022] a ochrona wierzyciela hipotecznego. Część I

Orzeczenie sądu angielskiego w sprawie „Piraeus Bank A.E. v Antares Underwriting Limited and Others” („The ZouZou” [2022] EWHC 1169 (Comm)) przyniosło ciekawą analizę dotyczącą klubowej polisy ubezpieczeniowej, zwanej „MII Policy” („Mortgage Interest Insurance Policy” – Polisa Ubezpieczeniowa Interesów Wierzyciela Hipotecznego).
27.03.2023

Jak bezpiecznie kupić jacht? Radzą eksperci

Nabycie jachtu motorowego lub żaglowego, nowego lub używanego, może stanowić spore wyzwanie. Jacht nie tylko powinien być piękny i realizować Twoje marzenia. Jego stan powinien odpowiadać cenie, a sama transakcja powinna być po prostu bezpieczna i przewidywalna.
14.07.2022

Von der Leyen: zaostrzymy sankcje i uwolnimy się od rosyjskich paliw kopalnych

Zwiększymy nasze wsparcie dla Ukrainy, zaostrzymy sankcje i uwolnimy się od rosyjskich paliw kopalnych - powiedziała w piątek przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen na konferencji prasowej po szczycie UE w Brukseli.
25.03.2022

Ubezpieczyciele morscy boją się rosyjskich ładunków

Na rynku ubezpieczeń ładunków morskich zapanowała konsternacja – coraz większa liczba ubezpieczycieli nie chce obejmować polisami ładunków zmierzających do Rosji i okolic.
21.03.2022

Gaz z północnej Afryki może ograniczyć uzależnienie Unii Europejskiej od Rosji

Wstrzymanie przez Algierię w listopadzie ub.r. dostaw gazu do Hiszpanii biegnącym przez Maroko rurociągiem Maghreb-Europa (GME) zmusiło Madryt do zwiększenia dywersyfikacji dostaw surowca. Obecnie pojawiły się szanse na nowe przedsięwzięcia, pozwalające ograniczyć ilość rosyjskiego gazu w Unii Europejskiej.
15.02.2022

Ubezpieczenia jachtów – co warto o nich wiedzieć?

Zgodnie z polskim prawodawstwem ubezpieczenie jachtu wykorzystywanego do celów rekreacyjnych jest dobrowolne. Wielu właścicieli tego rodzaju jednostek pływających decyduje się jednak na zakup ubezpieczenia ze względu na istnienie szerokiego zakresu potencjalnych zagrożeń towarzyszących żegludze morskiej.
20.10.2021

Ikea czarteruje statki i kupuje kontenery

Ikea poinformowała, że rozpoczęła transport produktów przy pomocy wyczarterowanych statków. Firma poinformowała także, że kupuje kontenery, by zapewnić sobie do nich dostęp.
05.09.2021

Czy ubezpieczenie morskie może uratować rafy koralowe?

Ponieważ zmiany klimatyczne zagrażają rafom koralowym na całym świecie, eksperci ds. ochrony przyrody w Ameryce Łacińskiej zatrudnili nieoczekiwanego sojusznika, aby spróbować je chronić: branżę ubezpieczeń morskich.
14.06.2021

Hiszpania: Tysiące migrantów przypłynęło z Maroka do Ceut. Rząd wysyła wojsko

Do wtorku do Ceuty, położonej na północy Afryki hiszpańskiej enklawy, dopłynęło ok. 6 tys. migrantów z sąsiedniego Maroka - poinformował rząd Hiszpanii. Madryt i Rabat pozostają w konflikcie dyplomatycznym. Rząd Hiszpanii zdecydował o wysłaniu wojska do Ceuty.
18.05.2021

Trik ubezpieczeniowy, który pomoże Ci, gdy wykonawca zejdzie z placu budowy

Wystarczy jedno przemyślane działanie, by uwolnić inwestora od problemów związanych z zejściem wykonawcy z placu budowy. I rozwiązanie to doskonale sprawdza się w każdej inwestycji budowlanej – od tych realizowanych w portach, przez stocznie, a nawet na drogach gminnych. Eksperci STBU Brokerzy Ubezpieczeniowi wypróbowali je podczas budowy tunelu drogowego wartego 1 miliard złotych. Zadziałało.
18.04.2021

Czekają nas kolejne rekordy na złocie

Od kilku miesięcy inwestorzy obserwują kolejne historyczne wzrosty kursu złota. Gdy coraz częściej słyszymy słowa „krach” czy „kryzys”, tym większe prawdopodobieństwo, że tzw. bezpieczne aktywa będą coraz droższe i wyżej wyceniane. W kontekście kilkumiesięcznej niepewności ekonomicznej i wynikającego z niej swoistego rajdu na cenach złota, inwestorzy mogliby przypuszczać, że hossa na tym rynku niebawem minie – nic bardziej mylnego. Jak podkreśla Jarosław Żołędowski, Prezes Zarządu Mennicy Skarbowej SA, cena złota w perspektywie k
22.09.2020

Tegoroczne wakacje pod znakiem ścisłych restrykcji. Na kolonie i obozy wyjedzie 80 proc. mniej uczniów

Około 240 tys. dzieci i młodzieży wyjedzie w tym roku na letnie kolonie i obozy. Te upłyną jednak pod znakiem ścisłych restrykcji. Dzieci muszą być przygotowane na stosowanie się do zasad higieny, a na organizatorów zostały nałożone dodatkowe wymogi. – Z kolei rodzice w tym roku poza organizacją i logistyką powinni bardziej skupić się na kwestiach zdrowia i pomyśleć o dodatkowym ubezpieczeniu dla dzieci – podkreślają przedstawiciele ERGO Hestii. Przyda się ono np. w razie nagłej choroby lub nieszczęśliwego wypadku.
10.07.2020

Budowa Baltic Pipe pod nadzorem specjalistów

GAZ-SYSTEM zdecydował, że usługi Inspektora Bezpieczeństwa Żeglugi (ang. Marine Warranty Surveyor) dla prac na Morzu Bałtyckim będzie świadczyć firma Germanischer Lloyd Industrial Services GmbH, która jest częścią międzynarodowej grupy DNV GL.
29.06.2020

W okresie przejściowym Brexitu zostanie ok. 800 umów do negocjacji

W nocy z 31 stycznia na 1 lutego Wielka Brytania formalnie przestanie być członkiem Unii Europejskiej i rozpocznie się 11-miesięczny okres przejściowy, w trakcie którego de facto nic się nie zmieni. Wciąż będzie można do niej swobodnie podróżować, problemów nie muszą też obawiać się przedsiębiorcy. W tle będą jednak toczyć się negocjacje dotyczące przyszłych relacji handlowych pomiędzy Londynem i Brukselą od 2021 roku. Obie strony muszą renegocjować nawet ok. 800 umów. – Zagrożenie twardego brexitu nadal istnieje i czeka n
31.01.2020

Polscy naukowcy opracowują materiał z roślin, który mógłby zastąpić plastik

Nad stworzeniem roślinnego biopolimeru z kukurydzy, który mógłby zastąpić plastik pracują naukowcy z Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie. Chcą stworzyć materiał, który rozkładałby się około roku.
20.01.2020

Z powodu napięć na Bliskim Wschodzie wzrosną stawki ubezpieczeniowe

Według Jonathana Mossa, szefa ds. morskich i handlu w kancelarii prawnej DWF z siedzibą w Machester, ostatnie napięcia na Bliskim Wschodzie spowodują drakoński wzrost stawek polis ubezpieczeń morskich i kosztów ubezpieczenia.
12.01.2020

Niemieccy politycy i zrzeszenie przemysłowe przeciw renegocjacji umowy ws. brexitu

Niemieccy politycy i Związek Niemieckiego Przemysłu (BDI) opowiadają się przeciwko renegocjacji umowy dotyczącej brexitu. Domaga się tego premier Wielkiej Brytanii Boris Johnson, który w środę wieczorem spotka się w Berlinie z kanclerz Angelą Merkel.
21.08.2019

Merkel: Unia nie będzie renegocjować umowy o wyjściu Wielkiej Brytanii z UE

Przebywająca na Islandii niemiecka kanclerz Angela Merkel oświadczyła we wtorek, że Unia Europejska będzie szukać praktycznych rozwiązań w sprawie granicy między Irlandią a Irlandią Północną po brexicie, ale nie będzie renegocjować umowy o wyjściu W. Brytanii z UE.
21.08.2019

Szef MSZ Irlandii rozczarowany chęcią zastąpienia zapisów o backstopie

Szef MSZ Irlandii Simon Coveney wyraził we wtorek rozczarowanie wyrażoną przez brytyjskiego premiera Borisa Johnsona chęcią zastąpienia zapisów o backstopie.
21.08.2019

Koordynator PE ds. brexitu: w PE nie ma większości, która zgodziłaby się na usunięcie backstopu

Koordynator Parlamentu Europejskiego ds. brexitu Guy Verhofstadt ocenił we wtorek, że w izbie tej nie ma większości gotowej zgodzić się na usunięcie zapisów, dotyczących mechanizmu awaryjnego dla Irlandii Północnej (backstopu). Domaga się tego Londyn.
20.08.2019

Premier Finlandii wyklucza renegocjowanie umowy w sprawie brexitu

Premier Finlandii Antti Rinne powiedział szefowi brytyjskiego rządu Borisowi Johnsonowi, że Unia Europejska nie będzie renegocjowała umowy w sprawie brexitu - poinformował we wtorek rzecznik Rinnego.
20.08.2019

Tusk zarzuca Johnsonowi popieranie twardej granicy w Irlandii

Szef Rady Europejskiej Donald Tusk zarzucił brytyjskiemu premierowi Borisowi Johnsonowi, że domagając się usunięcia z umowy o wyjściu z UE zapisów dotyczących mechanizmu awaryjnego dla Irlandii Północnej, w rzeczywistości wspiera przywrócenie twardej granicy.
20.08.2019

Premier Wielkiej Brytanii proponuje zastąpienie backstopu alternatywnymi rozwiązaniami

Premier W. Brytanii Boris Johnson napisał w poniedziałek do szefa Rady Europejskiej Donalda Tuska, proponując zastąpienie w umowie ws. brexitu mechanizmu awaryjnego dla Irlandii Północnej (ang. backstop) zobowiązaniem do wprowadzenia alternatywnych rozwiązań przed końcem okresu przejściowego.
20.08.2019

UE: Gwarancje ws. backstopu, czyli czym jest instrument, który ma pomóc May

Zatwierdzone w czwartek na szczycie UE gwarancje prawne w sprawie mechanizmu awaryjnego dotyczącego granicy irlandzkiej - backstopu, choć nie są nowe, mają pomóc premier Theresie May przepchnąć przez Izbę Gmin porozumienie z Unią.
22.03.2019

Są nowe informacje w sprawie niewystartowania Yacht Clubu Sopot w regatach Sydney Hobart

Dodatkowe informacje w nawiązaniu do komunikatu YCS, który ukazał się na stronie klubu w dniu 22 grudnia 2018 roku w sprawie startu załogi w regatach Sydney Hobart (treść pierwotnego komunikatu na końcu tekstu).
26.12.2018

BIG InfoMonitor: Polacy są winni ubezpieczycielom prawie 200 mln zł

Prawie 200 mln zł wynoszą długi Polaków z powodu nieopłaconych ubezpieczeń - wynika z danych BIG InfoMonitor. Rekordzista, jak wskazano, to dwudziestosiedmiolatek ze Szczecina, który nie zapłacił prawie 217 tys. zł.
07.05.2018

Czy Twoja polisa uwzględnia szkody spowodowane przez imigrantów?

Jak wiadomo, sytuacja związana z migrantami w ostatnich kilku miesiącach dynamicznie się zmienia. Informacje o atakach dokonywanych na pojazdy ciężarowe przez uchodźców, zwłaszcza w rejonie Calais, pojawiają się częściej niż wcześniej, a problem, mimo wielu zapowiedzi, wciąż nie znalazł skutecznego rozwiązania. Choć rządy wielu państw, w tym Francji, prowadzą lub zapowiadają wiele działań dla poprawy bezpieczeństwa, o których zasadności można by dyskutować, warto już dziś wiedzieć, jak ubezpieczyć się przed ewentualnymi stratami.
22.09.2016

Gazoport w Świnoujściu najważniejszym elementem bezpieczeństwa energetycznego Polski

Prężnie działający gazoport w Świnoujściu to jeden z najważniejszych elementów bezpieczeństwa energetycznego Polski. Między innymi o tym mówił eurodeputowany, Dariusz Rosati, podczas trwającej w Szczecinie 12. międzynarodowej konferencji "Circle".
08.04.2015

PZU będzie ubezpieczać gazoporty w Polsce i na Litwie

W zeszłym tygodniu firma PZU Lietuva, litewska spółka córka polskiego giganta, podpisała z litewską firmą Klaipedos Nafta umowę w sprawie ubezpieczenia infrastruktury terminalu do odbioru skroplonego gazu LNG, budowanej w litewskim porcie w Kłajpedzie.
11.09.2013

DSV: Jak skutecznie ubezpieczyć 
towar podczas transportu?

Transportować szybko i niedrogo – to podstawowe priorytety większości przedsiębiorców na etapie wyboru operatora logistycznego. W poszukiwaniu jak najniższych kosztów przewozu wiele firm zapomina jednak o dodatkowym ubezpieczeniu towaru.
09.05.2013

Zalecenia dla branży TSL przy organizacji przewozów- Vademecum bezpiecznego spedytora

Obecnie największym problemem firm spedycyjnych i transportowych są wyłudzenia towarów na fałszywe licencje drogowe oraz kradzieże na tzw. fałszywego przewoźnika. W związku z narastającym zjawiskiem kradzieży towarów w transporcie drogowym, Polska Izba Spedycji i Logistyki postanowiła zaangażować się w walkę z tym procederem i wesprzeć środowisko TSL w działaniach na rzecz wyeliminowania tego problemu z rynku transportowego.
08.03.2011

Straż Graniczna dla WOŚP

W tym roku po raz pierwszy Morski Oddział Straży Granicznej oferuje do licytacji na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy rejsy dla dwóch osób: poduszkowcem po wodach Zatoki Gdańskiej i Puckiej oraz jednostką pływającą projektu IC 16M III „Strażnik 4” ze Świnoujścia do Kołobrzegu i z powrotem.
29.12.2010

Budowa terminalu LNG ubezpieczona na 4,5 mld złotych

Na 4,5 miliarda złotych została ubezpieczona budowa terminalu LNG w Świnoujściu. Wysokość składki wynosi 18,5 mln zł, czyli 0,4% całkowitej sumy ubezpieczenia. Prowadząca inwestycję spółka Polskie LNG podpisała umowę z konsorcjum firm ubezpieczeniowych z PZU SA na czele, 8 listopada br. w Warszawie.
08.11.2010

O transporcie morskim z Chin

Importować każdy może.Niniejszy mini poradnik traktuje o tej właśnie kwestii. Wyjaśnia podstawowe zasady i terminy związane z transportem morskim z Chin i nie tylko. Mają one też zastosowanie ogólne, uwzględniają jednak specyfikę fabryki świata. Tekst przeznaczony jest raczej dla importerów początkujących. Czy to młodych biznesmenów analizujących koszty z alibaba.com vs allegro.pl, z których twynikają 200-500% profity, czy też stabilnych firm sięgających po raz pierwszy po dostawców zza mórz. Doświadczeni importerzy raczej nie z
23.02.2010

Wynik wyszukiwania - Katalog firm

Wynik wyszukiwania - Ogłoszenia

Dziękujemy za wysłane grafiki.