• <

Wynik wyszukiwania - "naczepa" - Wiadomości

Prom Varsovia, nowy nabytek Polferries, wyrusza w morze

Prom, który tego lata uzupełni flotę Polferries, w najbliższą niedzielę wczesnym rankiem wyruszy ze stoczni i uda się na pierwsze próby morskie. Specjalnie na to przejście od początku marca trwa pogłębianie kanału łączącego stocznię z Morzem Adriatyckim. Ważnym momentem będzie ostatni etap przeprawy, znajdujący się w miejscowości Porto Levante we Włoszech. Varsovia będzie jak dotychczas największą jednostką, która opuści stocznię Cantiere Navale Visentini.
07.04.2024

Śmiertelny wypadek na terenie portu w Gdyni

Śmiertelny wypadek w Gdyni na ul. Polnej. We wtorek po południu mężczyzna został przygnieciony przez naczepę ciężarówki. Na miejscu pracują policjanci pod nadzorem prokuratora.
26.03.2024

Kradziona naczepa z miętowymi gumami przypłynęła do Świnoujścia i wpadła w ręce pograniczników

Skradzioną w Szwecji naczepę ciągnika siodłowego, wypełnioną 33 paletami gum do żucia, o łącznej wartości prawie 2 milionów złotych, odzyskali 18 marca funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Świnoujściu. Pojazd zjechał z promu przybyłego ze Szwecji i został zatrzymany do kontroli.
25.03.2024

Ponad 2 mln przeładowanych TEU. Baltic Hub podsumowuje 2023 rok

Gdański terminal kontenerowy Baltic Hub, podsumowuje 2023 rok, który obfitował w rekordy, ważne inwestycje i nowe partnerstwa. Firma z optymizmem patrzy w przyszłość, przedstawiając ambitne plany na kolejne lata.
06.02.2024

Nowy prom dla Polferries z wybraną nazwą

Varsovia - pod taką nazwą będzie pływał nowy prom, który uzupełni flotę Polferries w połowie bieżącego roku. Jednostka wpisze się w styl nazewnictwa statków tego armatora pływających obecnie na linii Świnoujście-Ystad. Będzie swoistym uzupełnieniem promu Mazovia, który wprost nawiązuje do centralnego regionu Polski. Budowa Varsovii przebiega zgodnie z harmonogramem.
11.01.2024

Incydent na placu przeładunkowym. Kontener podniesiony z naczepą

Suwnica w terminalu Baltic Hub w Gdańsku podniosła kontener z naczepą, od której nie został poprawnie odczepiony. Zestaw spadł z kilku metrów, ale nikomu nic się nie stało. Incydent miał miejsce w piątek, 8 grudnia, nad ranem.
11.12.2023

Ministerstwo Infrastruktury: Zakaz wjazdu przyczep i naczep zarejestrowanych w Rosji już obowiązuje

Ministerstwo Infrastruktury opublikowało komunikat dotyczący wprowadzenia zakazu wjazdu do Unii Europejskiej przyczep i naczep zarejestrowanych w Rosji. Publikujemy komunikat w całości.
05.07.2023

Kontener z Chojnic usprawni transport zbóż [WIDEO]

Transport zbóż stał się nieoczekiwanie jednym z najważniejszych tematów sezonu, co jest oczywiście spowodowane konfliktem w Ukrainie. Uwaga mediów skupiła się m.in. na problemach technicznych, ale nieco światła powinno paść na wynalazek Zrembu Chojnice, który może wiele z nich rozwiązać.
20.02.2023

Transport kombinowany szansą na dekarbonizację. Europa Środkowa i Wschodnia na marginesie potrzeb?

Europejski Zielony Ład promuje przeniesienie 75 proc. śródlądowego transportu drogowego na transport kolejowy i śródlądowe drogi wodne. Jest to szczególne wyzwanie dla portów i transportu morskiego, bowiem w praktyce oznacza to korzystanie z transportu intermodalnego.
07.08.2022

Top 10 morskich nacji. Chiny na pierwszym miejscu. Polska poza rankingiem

Chiny, Japonia i Grecja zdominowały rynek transportu morskiego. Dziś ta trójka należy najpotężniejszych krajów posiadających statki handlowe i pasażerskie. W końcu 2021 łączna wartość flot będąca w dyspozycji armatorów z tych krajów osiągnęła około 520 mld USD – oszacowali analitycy VesselsValue. To więcej niż łączna wartość flot armatorów działających w pozostałych 7. krajach uwzględnionych w rankingu.
16.04.2022

Siark-Port przeładowuje nawozy w Wolnym Obszarze Celnym w Porcie Gdańsk

Około 1,5 mln ton rocznie przeładowuje Siark-Port, w tym 240 tys. ton nawozów. Spora część tych operacji odbywa się na terenie Wolnego Obszaru Celnego, gdzie Siark-Port jest operatorem na jednym z nabrzeży.
13.01.2022

Nowy reach stacker już na OT Port Gdynia

OT Port Gdynia Sp. z o.o. zakończył kolejny etap projektu pn. „Doposażenie intermodalnego terminala ro-ro w Gdyni przez OT Port Gdynia Sp. z o.o.”, który realizuje przy wsparciu Unii Europejskiej. W ostatnich dniach na terminal został dostarczony nowy reach stacker oraz 10 sztuk tabletów ciągnikowych.
16.12.2021

W Porcie Gdynia przeładowuje się wszystko

Port Gdynia to port uniwersalny specjalizujący się nie tylko w obsłudze ładunków drobnicowych, przewożonych w kontenerach i w systemie ro-ro oraz ładunków masowych, ale również dostosowany do przyjmowania i obsługi ładunków ponadgabarytowych, tzw. project cargo.
27.06.2021

Helsinki – raport z bałtyckiego rynku portowego

Helsinki są ważnym portem pasażerskim jak i towarowym. Jest to największy fiński port z licznymi regularnymi połączeniami z innymi portami Bałtyku, Morza Północnego oraz Atlantyku i pośrednio reszty świata. Jeśli chodzi o wielkość obsługiwanego ruchu pasażerskiego, to jest on w ścisłej europejskiej czołówce.
27.04.2021

Nowoczesny sprzęt w ramach projektu unijnego na OT Port Gdynia

Kolejny etap unowocześniania wyposażenia OT Port Gdynia w zakresie obsługi ruchu intermodalnego w technologii ro-ro i relacjach lądowych (obsługa samochodów i kolei), zakończony sukcesem. Terminal został doposażony w nowy sprzęt w postaci 4 ciągników terminalowych o zwiększonej mocy oraz 4 podwozi hydraulicznych do przemieszczania kaset.
17.12.2020

Fracht FWO podsumowuje rok w usługach project cargo i prognozuje ich rozwój w 2021

Fracht FWO Polska, operator logistyczny dla przemysłu, kończy ten rok świetnym wynikiem w realizacji zleceń transportów ponadnormatywnych i dalej planuje dynamiczny rozwój usługi project cargo, głównie dla branży energetycznej i przemysłu ciężkiego. Jednym z ostatnich zleceń operatora był transport door-to-door trzech transformatorów o wadze 113 ton każdy, dostarczonych z fabryki w Polsce do odbiorcy w Belgii. Na rok 2021 Fracht FWO już zapowiada kolejne tego typu realizacje z wykorzystaniem kilku rodzajów transportu.
17.12.2020

Port w Gdyni otwarty dla przewoźników promowych

Zarząd Morskiego Portu Gdynia S.A. ogłosił postępowanie na wybór przewoźników promowych korzystających z Publicznego Terminalu Promowego w Porcie Gdynia w latach od 2021 do 2025. Wnioski można składać do 15 grudnia.
08.12.2020

Ogłoszenie o postępowaniu na wybór przewoźników promowych w Porcie Gdynia

Zarząd Morskiego Portu Gdynia S.A. w dniu 2 grudnia 2020 roku ogłosił postępowanie na wybór przewoźników promowych korzystających z Publicznego Terminalu Promowego w Porcie Gdynia w latach 2021 do 2025. Postępowanie prowadzone jest w trybie negocjacji z ogłoszeniem. Przewoźnicy, którzy do 15 grudnia złożą wnioski o udział i zostaną zakwalifikowani do udziału w postępowaniu będą mogli złożyć oferty, których treścią będą plany zawinięć, parametry promów oraz propozycję wysokości opłat portowych.
02.12.2020

25 lat OT Port Gdynia. Zobacz, jak zmieniał się gdyński terminal (wideo)

Najbardziej uniwersalny terminal portowy w Trójmieście kończy 25 lat! O najważniejszych inwestycjach, nowoczesnych technologiach i zaangażowaniu pracowników opowiedział nam Jerzy Majewski, Prezes Zarządu OT Port Gdynia.
18.08.2020

Fracht FWO – kolejne dostawy wyposażenia elektrowni wiatrowych z Polski do USA

Fracht FWO Polska, operator logistyczny dla przemysłu, w pierwszym kwartale tego roku zorganizował kolejną dostawę door-to-door transformatorów wraz z akcesoriami o łącznej wadze 240 ton. Miejscem przeznaczenia urządzeń była elektrownia wiatrowa w amerykańskim stanie Ohio, gdzie zostały dostarczone przy wykorzystaniu transportu drogowego, morskiego i kolejowego.
30.04.2020

OT Port Gdynia z umową na dostawę nowoczesnego wyposażenia do obsługi ruchu intermodalnego

OT Port Gdynia sp. z.o.o rozpoczęła I etap realizacji projektu unijnego pn. „Doposażenie intermodalnego terminala ro-ro w Gdyni przez OT Port Gdynia sp. z o.o.”, współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności w ramach działania 3.2 Rozwój transportu morskiego, śródlądowych dróg wodnych i połączeń multimodalnych Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2014-2020.
18.03.2020

Loconi Intermodal rozwija transporty ładunków ciężkich

Loconi Intermodal, lider na polskim rynku operatorów intermodalnych, realizujący łańcuchy dostaw różnych grup towarów, teraz rozwija transporty ładunków ciężkich. Firma zakupiła właśnie 18 nowoczesnych naczep CIMC Vehicles do przewozu 40-stopowych kontenerów. Nowy sprzęt wykorzystywany będzie do transportu między innymi drewna z Polski, Czech i Słowacji na terminale Loconi w Radomsku, Warszawie i Gądkach. Inwestycja ma na celu zwiększenie zasobów przewozowych spółki oraz jej zdolności do przewozu ciężkich ładunków skonteneryzowa
30.12.2019

Rzekami, morzem i drogą - Fracht FWO Polska dostarcza młyny przemysłowe z Niemiec do elektrowni w Bełchatowie

Fracht FWO Polska, wiodący operator logistyczny dla przemysłu, w ostatnim czasie zorganizował kolejną ciężką dostawę, ważących blisko 110 ton urządzeń energetycznych z Niemiec do Polski. Ze względu na rozmiary, ładunek wymagał niestandardowego podejścia i zaplanowania trasy przejazdu, z wykorzystaniem 3 gałęzi transportowych - śródlądowej, morskiej i drogowej.
21.11.2019

Brexit: Nowe procedury P&O Ferries

Sprawa opuszczenia Unii Europejskiej przez Wielką Brytanię wciąż nie znika z pierwszych stron gazet, serwisów informacyjnych i portali internetowych. Armatorzy przygotowują się na różne scenariusze, włącznie z możliwością Brexitu bez umowy. Sprawdźcie, jakie rozwiązania przygotował P&O Ferries.
09.04.2019

Polityka Insight: „Jakiej floty potrzebuje Polska? Scenariusze rozwoju żeglugi morskiej” – raport

Eksperci Polityki Insihgt przy współpracy ze Związkiem Armatorów Polskich przygotowali raport pt. „Jakiej floty potrzebuje Polska? Scenariusze rozwoju żeglugi morskiej”. Wnioski płynące z tej publikacji nie dotyczą wyłącznie branży shippingowej – niemal 75% światowego handlu (pod względem wartości) odbywa się właśnie drogą morską. Kondycja polskiej branży armatorów ma więc bezpośrednie przełożenie na sytuację przedsiębiorców działających w Polsce. Ich zniknięcie z rynku wiązałoby się np. ze wzrostem kosztów przewozu i dyktatem in
18.01.2019

Bezpieczne przewożenie ładunku na promach

W okresie jesienno-zimowym należy szczególnie zadbać o mocowanie i zabezpieczenie ładunku przed niekorzystnymi i bardzo zmiennymi warunkami pogodowymi podczas transportu promem. Przygotowaliśmy dla Was krótki poradnik, jak wykonać tę procedurę zgodnie z obowiązującymi zasadami.
05.11.2018

Grupa PGO zapowiada inwestycje w rozwój i efektywne technologie

PGO SA - największa w Polsce grupa przemysłowa wyspecjalizowana w produkcji odlewów i odkuwek - która od 2014 r. wydała ok. 115 mln zł na modernizację i rozwój, w najbliższych 3-4 latach chce zainwestować podobną kwotę m.in. na automatyzację i innowacyjne technologie.
11.10.2018

Niemcy/Prasa: Resort obrony zamierza zamówić broń za kilkaset milionów euro

Borykająca się z niedostatkami materiałowymi Bundeswehra ma otrzymać nowe uzbrojenie wartości kilkuset milionów euro - poinformowały w poniedziałek niemieckie dzienniki "Handelsblatt" i "Bild".
23.04.2018

Francusko-brytyjskiego sporu o nielegalnych migrantów w Calais ciąg dalszy

Według informacji Brytyjskiego Zrzeszenia Przewoźników (RHA) zdarzają się przypadki, w których francuskie służby celowo przepuszczają migrantów w punktach kontroli, wyłączając pulsometry na francuskiej granicy.
25.01.2018

Kolejne centrum logistyczne na europejskiej mapie Grupy Mainfreight

Grupa Mainfreight, nowozelandzki operator logistyczny, jeden z największych na świecie, działający w 10 krajach Europy, także w Polsce, otworzył na jesieni tego roku kolejne centrum logistyczne – w Gandawie w Belgii. Obecnie na terenie tego kraju firma dysponuje już 120 000 m.kw. nowoczesnej powierzchni magazynowej, a w całej Europie ponad 340 000 m.kw.
19.12.2017

Transport maoryskiej łodzi z Nowej Zelandii do Belgii

Grupa Mainfreight, nowozelandzki operator logistyczny, jeden z największych na świecie, działający w 10 krajach Europy, w tym również w Polsce, wykonał niedawno nietypowy transport na trasie Nowa Zelandia - Belgia. Pracownicy Mainfreight Special Services zorganizowali dostawę maoryskiego kajaka wojennego, który był elementem październikowych uroczystości upamiętniających setną rocznicę bitwy z I wojny światowej pod Passchendaele w Belgii.
03.11.2017

Nocne kontrole ciężarówek wyjeżdżających z trójmiejskich portów - kary po 15 tys złotych

W dniach 23-26 października 2017r. Inspektorzy Transportu Drogowego z Gdańska kontrolowali pojazdy przewożące podwójne kontenery na naczepach typu „combitrailer”. Najczęściej pojazdy tego typu przewożą dwa 20-stopowe kontenery, których łączna masa znacznie przekracza dopuszczalne normy. Z uwagi na największy ruch tego rodzaju przewozów działania kontrolne inspektorów prowadzone były w godzinach wieczorowo – nocnych. Inspektorzy swoje kontrole prowadzili na drogach w okolicach Gdańska.
26.10.2017

Czy francuscy przewoźnicy wstrzymają ruch w okolicy Calais?

Francuska Krajowa Federacja Transportu Drogowego (FNTR) na początku października zagroziła zatrzymaniem ruchu w Calais, jeśli francuskie władze nie podejmą stosownych działań w odpowiedzi na rosnącą liczbę migrantów w okolicach portu położonego nad kanałem La Manche.
23.10.2017

Mainfreight wdraża system szybkich transportów na trasie Holandia-Polska

Mainfreight Europe, będący częścią nowozelandzkiej Grupy Mainfreight, jednego z największych operatorów logistycznych na świecie, opracował system szybkich transportów drogowych na trasie Holandia-Polska. Poprzez rozwiązania IT, operator wdraża nowe standardy i optymalizuje procesy operacyjne w magazynach przeładunkowych, dzięki czemu dostawy door-to-door realizowane są w ciągu maksymalnie 48 godzin. Mainfreight stale też inwestuje w rozwój międzynarodowego transportu drogowego na terenie całej Europy.
10.10.2017

Sytuacja z imigrantami na pokładzie Kaunas Seaways zaostrzyła się

12 nielegalnych imigrantów, którzy dostali się na pokład promu Kaunas Seaways w oponie, zostało zamkniętych w odosobnieniu. Jak wyjaśnili przedstawiciele DFDS, pasażerowie na gapę zaczęli stanowić jeszcze większe niebezpieczeństwo dla pasażerów i załogi.
13.09.2017

Grupa Mainfreight rozwija europejskie centra dystrybucji

Grupa Mainfreight, jedna z największych grup logistycznych na świecie, dokonuje wielu znaczących inwestycji w Europie. W maju operator uruchomił nowoczesne centrum dystrybucyjne w ‘s-Heerenberg w Holandii, a w czerwcu powiększył powierzchnię swojego magazynu w Rumunii. Mainfreight zapowiedział też otwarcie nowego kompleksu magazynowego w 3. kwartale tego roku w Gandawie w Belgii.
28.08.2017

Bezpieczeństwo i sprawność portowych pojazdów

Pojazdy i maszyny uczestniczące w rozładunku i załadunku towarów w portach muszą być przygotowane na ekstremalne obciążenia. Aby zapewnić bezpieczeństwo i sprawną pracę portowych pojazdów, Continental poszerzył ofertę opon przemysłowych o oponę TractorMaster w rozmiarze 280/75 R 22.5.
23.05.2017

Polsko-chińska innowacyjność nagrodzona. Specjalna naczepa kurtynowa powstała w Gdyni

Działająca w Gdyni chińska korporacja China International Marine Containers została nagrodzona podczas Międzynarodowych Targów Transport-Spedycja-Logistka w Warszawie. Firma zaprezentowała tam specjalną naczepę kurtynową, która została zmontowana w jej oddziale na Pomorzu.
11.05.2017

Dofinansowanie projektów związanych z transportem intermodalnym. Trwa nabór wniosków

Do 29 września tego roku można jeszcze ubiegać się o dofinansowanie projektów związanych z rozwojem transportu morskiego, śródlądowych dróg wodnych i połączeń multimodalnych.
05.04.2017

Ułatwienia dla kierowców jadących do DCT

Okolice DCT z nowym parkingiem. Przy ulicy Ku Ujściu investGDA (Gdańska Agencja Rozwoju Gospodarczego) przygotowała kierowcom samochodów ciężarowych nowy bezpłatny parking. Do ich dyspozycji jest około 50 utwardzonych miejsc postojowych.
10.01.2017

Eurotunnel: Niebawem nowe testy wytrzymałościowe

Zgodnie z najnowszymi informacjami firma WBN – producent specjalnych wagonów kolejowych do transportu pojazdów ciężarowych Eurotunnelu, przeprowadzi serię testów wytrzymałościowych w pierwszej połowie października. Przewidywany czas trwania testów to 10 dni, jednakże w razie jakichkolwiek utrudnień, organizatorzy postanowili zarezerwować dodatkowe 2 dni. Testy zostaną przeprowadzone na trasie łączącej Coquelles-Folkestone.
29.07.2016

Stena Line upatruje nowych szans w dostępie do Nabrzeża Puckiego

Stena Line negocjuje z władzami portu Gdynia dostęp do nowej przestrzeni magazynowej z dostępem do Nabrzeża Puckiego, na południe od lokalizacji rampy RORO. Nabrzeże Puckie jest dla przewoźnika istotne, aby sprostać zapotrzebowaniu na zwiększająca się liczbę ładunków bez obsady, usługi magazynowania i transport tychże w bardziej efektywny sposób.
12.04.2016

Stena Line wymienia ciągniki

DDL finalizuje ze Stena Line transakcję wymiany floty ciągników w sześciu portach Holandii i Wielkiej Brytanii. Zlecenie obejmie flotę 76 ciągników marki Terberg, które będą używane do ładowania naczep do i ze statków.
30.12.2015

Olbrzymia rozbudowa terminala w Swarzędzu

Wczoraj (16 września) został uruchomiony nowy terminal intermodalny w Swarzędzu (k. Poznania). Oznacza to, że CLIP Intermodal Container Terminal poszerzył się o powierzchnię przeładunkową wielkości 8 ha i pojemność 4500 TEU.
17.09.2015

Nowy teminal intermodalny w Swarzędzu

16 września zostanie uruchomiony nowy terminal intermodalny w Swarzędzu. Inwestycja jest zrealizowana wspólnie przez spółkę Clip Logistics, właściciela terminala lądowego (Clip Intermodal Container Terminal) oraz ERS Railways.
13.08.2015

Sto tysięcy ton bananów w Porcie Gdańsk

Ustawa deregulacyjna, która weszła w życie z początkiem tego roku, zakłada że wszystkie odprawy towarów w porcie mają trwać maksymalnie dobę. Na przykładzie gdańskiej spółki Cargofriut, która zajmuje się przeładunkiem, odprawą celną i wysyłką między innymi owoców cytrusowych, widać jak bardzo nowe przepisy, a nawet sama zapowiedź ich wprowadzenia, ożywiły koniunkturę. Firmie bez wątpienia pomaga także certyfikat AEO w zakresie uproszczenia procedury celnej.
29.03.2015

Port Rotterdam ucieka europejskim konkurentom kontenerowym

W porcie Rotterdam rozpoczął działalność długo oczekiwany dok APM Terminals w terminalu kontenerowym Maasvlakte 2. Zajmuje 86 hektarów, jest zdolny obsługiwać za- i wyładunek towarów w kontenerach z samochodów ciężarowych, ale dzięki automatyzacji znacznie szybciej, niż inne terminale w tym porcie, cztery pociągi o długości 750 m każdy oraz barki rzeczne i statki odwożące ładunki (tzw. feeder’s).
28.11.2014

Przewozy intermodalne nadal rosną, ale w różnym tempie

W pierwszym kwartale br. wagonami przetransportowano 165 629 jednostek intermodalnych (ładunków w kontenerach i w naczepach), tj. tylko o 0,4 proc. więcej niż rok temu, wynika z danych Urzędu Transportu Kolejowego.
02.06.2014

Nowa bocznica w DCT Gdańsk otwarta

Ponad 700 tysięcy TEU rocznie, taką przepustowość ma nowo otwarta czterotorowa bocznica kolejowa w terminalu kontenerowym DCT Gdańsk S.A. Projekt, wart ponad 10 milionów złotych, niemal w połowie został zrealizowany ze środków unijnych. Uroczystej inauguracji bocznicy dokonał komisarz europejski ds. programowania finansowego i budżetu w KE Janusz Lewandowski.
22.05.2014

Alternatywna usługa przewozów towarów pomiędzy Polską a Wielką Brytanią

Ponad 800 pociągów z kontenerami lub naczepami samochodowymi załadowanymi towarami wysłał w ciągu dwóch lat pomiędzy terminalami POF/Stena/RSC w Rotterdamie a terminalem CLIP w Swarzędzu operator ERS Railways.
08.05.2014

Transfennica- „ klienci pragną kompleksowych usług”

Międzynarodowa działalność Transfenniki odzwierciedla zmiany dokonujące się na rynku transportowym. Biorąc pod uwagę rosnące wymagania klientów, firma dąży do rozwoju nowych usług i tworzenia nowych połączeń. O najbliższych planach przedsiębiorstwa opowie Jan Darski, Dyrektor Transfennica Polska.
10.03.2014

Transport intermodalny zwolnił dynamiczny rozwój

W ubiegłym roku utrzymała się tendencja wzrostowa przewozów intermodalnych i choć jej dynamika była dwu-, trzykrotnie niższa, niż w poprzednich dwóch latach, to jednak przewyższała ośmiokrotnie wzrost łącznego transportu towarów koleją (liczony masą wolumenu).
10.03.2014

DFDS - płonie naczepa na promie

W środę (04.12.2013) rano o 08:37 wybuchł pożar na jednostce klasy ro-ro Corona Seaways, należącej do armatora DFDS.
04.12.2013

Dalszy wzrost przewozów intermodalnych

Od lipca do września 2013 roku kolej w systemie transportu intermodalnego przetransportowała 176,3 tysiąca sztuk jednostek (kontenerów i naczep), co stanowiło równowartość 285,3 tys. TEU (kontenerów dwudziestostopowych).
04.12.2013

Transport intermodalny: Laude wprowadza rewolucyjne kontenery

Spółka Laude Smart Intermodal S.A. otrzymało dofinansowanie ok. 11 mln zł w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka, na budowę nowoczesnych 20 stopowych kontenerów HTSYP, o pojemności powiększonej do 43 m3. Ich wprowadzenie i upowszechnienie w transporcie zdecydowanie poprawi rentowność przewozów intermodalnych.
27.11.2013

Gdańsk: DCT za pieniądze z UE kupi sprzęt, by zwiększyć przepustowość

Projekt „Budowa Terminalu Etap 3: zakup sprzętu – DCT Gdańsk bramą do Europy Środkowej” jest jednym z 14 zadań związanych z rozwojem transportu intermodalnego w Polsce, którym Centrum Unijnych Projektów Transportowych zatwierdziło w sierpniu br. unijne dofinansowanie (w ramach konkursu dla działania 7.4 Programu Operacyjnego „Infrastruktura i Środowisko”). Opisem inwestycji planowanej przez DCT rozpoczynamy na portalu Rynek Infrastruktury szczegółową prezentację tych 14 projektów.
04.09.2013

Nowa inwestycja Gdyńskiego Portowego Zakładu Technicznego

Od 1 sierpnia br. gdyński Portowy Zakład Techniczny SA jest posiadaczem specjalistycznego zestawu transportowego SPMT (Self Proppeled Modular Transporter) wyprodukowanego przez europejskiego lidera takich maszyn – niemiecką firmę Scheuerle.
05.08.2013

Wyraźny optymizm w branży logistycznej

Widoczny optymizm dotyczący rozwoju branży i wzrostu jej znaczenia w przyszłości oraz otwarcie na międzynarodową współpracę – to główne wnioski z targów Transport Logistic w Monachium.
12.06.2013

Autostrada morska z BCT do Skandynawii

Bałtycki Terminal Kontenerowy w Gdyni w ramach współpracy z firmą Erontrans zaczął prowadzić na terminalu kolejowym przeładunek kontenerów i naczep samochodowych, przewożonych na trasie Polska - Skandynawia. Pierwszy pociąg został obsłużony w BCT w sobotę 20 października. Nowe połączenie wpisuje się w koncepcję autostrad morskich promowanych przez Unię Europejską, a szczególnie w przygotowania w ramach VI Europejskiego Korytarza Transportowego Bałtyk-Adriatyk. To działanie daje szybkie i bezpośrednie połączenie
21.10.2012

Fałszywy ładunek

13 marca, w Gdyni, funkcjonariusze Morskiego Oddziału Straży Granicznej odzyskali skradzioną w Szwecji spycharko-ładowarkę o szacunkowej wartości ok.150 tys. zł. Maszyna znajdowała się w ciężarowym Renault, które chwilę wcześniej zjechało z promu.
15.03.2012

Czy alternatywą będzie Gdańsk?

150 tys. t papieru przewiózł w ub.r. armator Transfennica, obsługujący połączenie ro-ro z Hanko do Gdyni. Oznacza to kilkunastoprocentowy wzrost w stosunku do 2010 r. Papier jest podstawowym ładunkiem obsługiwanym na tej trasie.
28.02.2012

Rekordowy intermodal

Ubiegły rok zapowiada się rekordowo pod względem przewozów kontenerowych z wykorzystaniem transportu kolejowego. Liczba przewiezionych jednostek ładunkowych w I półroczu 2011 r. przekroczyła 200 tys., a na koniec roku powinna zbliżyć się do poziomu 450 tys. sztuk.
10.01.2012

Więcej kontenerów, mniej drobnicy

Wiele towarów, które jeszcze niedawno transportowane były jako drobnica konwencjonalna, coraz częściej przewożone są w kontenerach czy w też w naczepach. Tym samym rynek tego typu ładunków kurczy się. Dlatego trzeba o nie coraz mocniej walczyć, nie tylko ceną, ale również jakością usług i infrastruktury portowej.
16.12.2011

Odpowiedzialność przewoźnika a ubezpieczenie cargo

Wymiana handlowa to niezbędny proces funkcjonowania gospodarek na świecie. Elementem koniecznym w tym procesie jest transport.
14.09.2011

Wynik wyszukiwania - Katalog firm

Dziękujemy za wysłane grafiki.