• <

Wynik wyszukiwania - "konferencja naukowa" - Wiadomości

W Budapeszcie odbyła się konferencja naukowa o Polsce i współpracy regionalnej skoncentrowana na Inicjatywie Trójmorza

W piątek w Narodowym Uniwersytecie Służby Publicznej (Ludovika) w Budapeszcie miała miejsce konferencja naukowa poświęcona Polsce i współpracy w regionie Europy Środkowej, skoncentrowana na stanie i perspektywach Inicjatywy Trójmorza.
21.10.2023

VIII edycja Konferencji Naukowej „Bezpieczeństwo energetyczne – filary i perspektywa rozwoju”

Pozostał miesiąc na zgłoszenie czynnego udziału w sesji posterowej w ramach VIII edycji Konferencji Naukowej „Bezpieczeństwo energetyczne – filary i perspektywa rozwoju”.
21.04.2023

Korupcja w porcie i na morzu. Prawie 3 bln USD haraczu rocznie płacą operatorzy statków w portach

W ciągu zaledwie kilku miesięcy br. Morska Sieć Antykorupcyjna zebrała ponad 50 tys. zgłoszeń o korupcyjnych żądaniach na całym świecie. To rekordowe dane w ciągu ostatnich 10 lat, Dane zebrano z ponad 1000 portów w ponad 150 krajach używając anonimowego systemu zgłaszania incydentów.
02.10.2022

Międzynarodowe rozmowy na temat konwencji o prawie morza

W dniach 29-30 września 2022 r. odbywa się międzynarodowa konferencja naukowa pn. „40 lat konwencji Narodów Zjednoczonych o prawie morza – bilans i perspektywy”. Wydarzenie, zorganizowane przez Uniwersytet Warszawski we współpracy z Ministerstwem Infrastruktury, jest okazją do wymiany poglądów praktyków i specjalistów odpowiedzialnych m.in. za kwestie delimitacji obszarów morskich, gospodarki i bezpieczeństwa morskiego.
02.10.2022

Obchody 100-lecia Akademii Marynerki Wojennej rozpoczęte

Akademia Marynarki Wojennej w Gdyni świętuje w tym roku setne urodziny. Inaugurację obchodów rozpoczęto uroczystym apelem, akcją krwiodawstwa i na sportowo. Program dalszych obchodów zapowiada się bogato.
12.01.2022

VI Konferencja Naukowa „Bezpieczeństwo energetyczne – filary i perspektywa rozwoju w Rzeszowie [podsumowanie]

Na Politechnice Rzeszowskiej odbyła się dwudniowa konferencja (13-14 września 2021 r.) „Bezpieczeństwo energetyczne – filary i perspektywa rozwoju”. Uczestnikami byli przedstawiciele administracji rządowej, samorządów, biznesu oraz naukowcy i analitycy zajmujący się sektorem energetycznym. To były dwa dni dyskusji o transformacji energetycznej, atomie, wodorze, OZE i cyberbezpieczeństwie.
21.09.2021

VI Konferencja Naukowa „Bezpieczeństwo energetyczne" - transmisja na żywo

VI Konferencja „Bezpieczeństwo energetyczne – filary i perspektywa rozwoju” rozpoczyna się 13 września 2021 r. o godzinie 9:00 na Politechnice Rzeszowskiej. Będą to dwa dni dwa dni debat, prelekcji i prezentacji, a także spotkań kuluarowych i biznesowych z udziałem przedstawicieli gospodarki, administracji i nauki. Wszystkie panele transmitowane są na żywo!
13.09.2021

Finał akcji "Czysty Bałtyk" na Półwyspie Helskim i w Trójmieście. Każdy może dołączyć!

W ostatni weekend sierpnia tysiące wolontariuszy wyruszy na plaże, żeby zebrać śmieci. Stowarzyszenie Czysta Polska, które zorganizowało już dziesięć edycji akcji "Czyste Tatry", przyjeżdża również nad morze. W ramach "Czystego Bałtyku", w piątek 27 sierpnia wysprzątany zostanie Półwysep Helski, a w sobotę 28 sierpnia wybrzeże w Trójmieście i okolicach.
27.08.2021

III Konferencja Naukowa Muzeum MW

Od 19 do 20 sierpnia w Muzeum Marynarki Wojennej w Gdyni odbędzie się III edycja konferencji naukowej „Wojna i morze – od średniowiecza po współczesność”.
20.07.2021

PRS na konferencji naukowej Politechniki Gdańskiej ,,Ciągłe doskonalenie w teorii i praktyce''

W ubiegłym tygodniu, w dniach 14-15 stycznia, na Wydziale Zarządzania i Ekonomii Politechniki Gdańskiej odbyła się VI Konferencja naukowa „Ciągłe doskonalenie w teorii i praktyce”. Tym razem, z uwagi na pandemię, wydarzenie zorganizowano w formule zdalnej.
19.01.2021

Gdańsk upamiętni 50. rocznicę wydarzeń z grudnia 1970 roku

Apel pamięci pod pomnikiem Poległych Stoczniowców, zamontowanie tablic upamiętniających ofiary Grudnia '70, konferencja naukowa – to najważniejsze wydarzenia organizowane w Gdańsku w związku z 50. rocznicą grudniowej masakry na Wybrzeżu. Wszystkie uroczystości odbędą się w rygorze sanitarnym.
03.12.2020

Podsumowanie konferencji ,,Bezpieczeństwo energetyczne - filary i perspektywa rozwoju"

W dniach 12-13 października 2020 r. na Politechnice Rzeszowskiej im. Ignacego Łukasiewicza odbyła się V Konferencja Naukowa „Bezpieczeństwo energetyczne – filary i perspektywa rozwoju” organizowana przez Zakład Ekonomii Wydziału Zarządzania Politechniki Rzeszowskiej im. I. Łukasiewicza oraz Instytut Polityki Energetycznej im. I. Łukasiewicza. Tegoroczną debatę na temat sektora energetycznego zdominowała problematyka technologii wodorowych.
23.11.2020

V Konferencja Naukowa „Bezpieczeństwo energetyczne - filary i perspektywa rozwoju”

Wniesienie wkładu w dyskusję naukową i ekspercką dotyczącą polityki energetycznej, bezpieczeństwa energetycznego oraz szeroko pojętego sektora energii to cele V Konferencji Naukowej „Bezpieczeństwo energetyczne - filary i perspektywa rozwoju”, która odbędzie się 12-13 października br. Konferencję organizuje Instytut Polityki Energetycznej im. I. Łukasiewicza we współpracy z Politechniką Rzeszowską im. I. Łukasiewicza. Współorganizatorami są: Zakład Ekonomii Wydziału Zarządzania Politechniki Rzeszowskiej im. I. Łukasiewicza oraz S
08.10.2020

Potencjał gospodarczy Dolnej Wisły

28 września br. odbyła się konferencja naukowa dotycząca wykorzystania potencjału terenów znajdujących się w obszarze Dolnej Wisły. Eksperci dyskutowali m.in. o kolejnych koniecznych inwestycjach, które pozwolą na dalszy rozwój różnych gałęzi gospodarki. Podkreślali też, jak wielkie znaczenie miało wybudowanie Stopnia Wodnego Włocławek, który w tym roku obchodzi swoje 50-lecie.
29.09.2020

Konferencja naukowa „Smart Port. The merged sea & space network”

Bałtycki Klaster Morski i Kosmiczny (BSSC), Komisja Nauk Kosmicznych Polskiej Akademii Nauk w Gdańsku oraz Wyższa Szkoła Administracji i Biznesu im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Gdyni (WSAiB), przy współpracy z Polską Agencją Kosmiczną (POLSA), zapraszają na międzynarodową konferencję „Smart Port. The merged sea & space network", która odbędzie się w dniu 24 września 2020 roku, w godz. 9:30–16:30, w auli im. prof. Jerzego Młynarczyka WSAiB (ul. Kielecka 7).
15.09.2020

Wojskowe wynalazki w Salonie Przemysłu Obronnego

Antydron zakłócający działanie bezprawnie używanych platform latających, jeżdżących lub pływających oraz bezzałogowy śmigłowiec WABIK do misji poszukiwawczych i ratowniczych - to niektóre z wynalazków prezentowanych przez Wojskową Akademię Techniczną podczas Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego w Kielcach. Wystawa najnowszych osiągnięć przemysłu zbrojeniowego z całego świata trwa od 8 do 10 września.
08.09.2020

II konferencja naukowa pt. „Wojna i Morze – od średniowiecza po współczesność”

Setna rocznica Bitwy Warszawskiej, jednego z najważniejszych wydarzeń w naszej historii, skłania do refleksji nad całokształtem działań militarnych, politycznych, administracyjnych i społecznych związanych z walkami o granice odradzającej się po wielu latach niewoli Polski. Muzeum Marynarki Wojennej w Gdyni, jako depozytariusz pamięci o polskich marynarzach, pragnie przypomnieć i zaznaczyć ich rolę w historycznym procesie walk i budowy wolnej Polski.
11.08.2020

Konferencja naukowa o działalności produkcyjnej dawnej Stoczni Gdańskiej

Fundacja Promocji Solidarności oraz Narodowe Muzeum Morskie i Morska Fundacja Historyczna zapraszają na konferencję “Stocznia Gdańska w okresie największego wzrostu potencjału produkcyjnego w latach 1950 – 1965”.
10.12.2019

IX Konferencja Naukowa „Bezpieczeństwo portów morskich i lotniczych” na Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni (wideo)

W dniach 24-25 października w auli Akademii Marynarki Wojennej odbyła się konferencja naukowa zorganizowana przez Wydział Dowodzenia i Operacji Morskich AMW oraz Wydział Bezpieczeństwa Lotniczego Lotniczej Akademii Wojskowej. Wydarzenie przyciągnęło wielu ekspertów związanych z administracją morską i państwową , zarządców portów, przedstawicieli firm oraz naukowców. Łącznie 13 prelegentów rozważało teoretyczne i praktyczne zagadnienia bezpieczeństwa portów morskich i lotniczych.
25.10.2019

Stan i trendy w morzach i oceanach. W Gdyni zakończyła się II Konferencja Naukowa Polskich Badaczy Morza (wideo)

Mikroplastik w środowisku morskim, zatopiona amunicja, biologia morza czy prawne aspekty morskiego planowania przestrzennego. To tylko niektóre tematy poruszane podczas II Konferencji Naukowej Polskich Badaczy Morza, która w środę zakończyła się w Gdyni. Jej podstawowym celem była konsolidacja środowiska polskich badaczy mórz i oceanów reprezentujących wszystkie aspekty badań oceanograficznych.
26.09.2019

II Konferencja Naukowa Polskich Badaczy Morza

Sukces I Konferencji Naukowej Polskich Badaczy Morza (I KNPBM) „Stan i trendy zmian w morzach i oceanach” – Bałtyk 2017, która odbyła się w dniach 19-20 października 2017 r. w Sopocie spowodował, że Prezydium Komitetu Badań Morza PAN postanowiło o cyklicznym organizowaniu tej konferencji w odstępach dwuletnich. Duże zainteresowanie potwierdza potrzebę tego rodzaju spotkań i pozwala z optymizmem patrzeć na oczekiwany efekt zaplanowanej na 24-25 września 2019 II Konferencji Naukowej Polskich Badaczy Morza (II KNPBM).
16.09.2019

O gospodarce morskiej, ekonomii i zarządzaniu finansami na XX Międzynarodowej Naukowej Konferencji Zarządzanie Finansami

XX jubileuszowa edycja Międzynarodowej Naukowej Konferencji „Zarządzanie Finansami” odbyła się w dniach 27-29 marca 2019 r. w Kołobrzegu. Jest to organizowana corocznie konferencja naukowa, która stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń w obszarze nauk ekonomicznych jakie odbywają się w Polsce.
02.04.2019

IV Konferencja Naukowa „Bezpieczeństwo energetyczne – filary i perspektywa rozwoju” 2019

Zapraszamy do udziału w IV Konferencji Naukowej "Bezpieczeństwo energetyczne - filary i perspektywa rozwoju", która planowana jest na 1-2 kwietnia 2019 r. na Politechnice Rzeszowskiej im. Ignacego Łukasiewicza. Konferencja organizowana jest przez Instytut Polityki Energetycznej im. Ignacego Łukasiewicza oraz Katedrę Ekonomii Wydziału Zarządzania Politechniki Rzeszowskiej im. Ignacego Łukasiewicza we współpracy ze Studenckim Kołem Naukowym „Eurointegracja”. W poprzednich trzech edycjach konferencji wzięło udział 465 uczestników (r
05.02.2019

Szanse i zagrożenia dla wzrostu spożycia polskich ryb - konferencja naukowa w Berlinie

Ministerstwo Gospodarski Morskiej i Żeglugi Śródlądowej wraz z Organizacją Producentów Ryb Jesiotrowatych, Instytutem Rybactwa Śródlądowego w Olsztynie oraz Morskim Instytutem Rybackim – Państwowym Instytutem Badawczym w Gdyni jest organizatorem konferencji naukowej „Szanse i zagrożenia dla wzrostu spożycia polskich ryb”, która odbędzie się w dniach 18 – 19.01.2019 r. w Berlinie podczas międzynarodowych targów Grüne Woche.
08.01.2019

Konferencja naukowa służb mundurowych z okazji stulecia odzyskania niepodległości

Policjanci, żołnierze, przedstawiciele straży pożarnej, granicznej, służby więziennej i celno-skarbowej wzięli udział w konferencji naukowej "Polskie drogi do niepodległości – Podlasie 1918-2018. Bezpieczeństwo narodowe w perspektywie XXI wieku". Uczestniczył w niej wiceminister MSWiA.
06.11.2018

X Konferencja Naukowa Logistyka Morska LogMare 2018

X JUBILEUSZOWA KONFERENCJA NAUKOWA LOGISTYKA MORSKA „LogMare 2018” odbędzie się w dniach 11 - 13 października 2018 roku, na pokładzie promu STENA LINE, na trasie Gdynia – Karlskrona – Gdynia
02.10.2018

450 lat polskiej administracji morskiej

W dniu 4 kwietnia br. odbyła się Konferencja Naukowa 450 lat Polskiej Administracji Morskiej, na którą patronat honorowy objęli Minister Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej pan Marek Gróbarczyk oraz Prezydent Miasta Gdyni Wojciech Szczurek. Organizatorami konferencji są Wyższa Szkoła Administracji i Biznesu im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Gdyni oraz Urząd Morski w Gdyni.
05.04.2018

Konferencja naukowa Porty morskie 2018

Wydział Inżynieryjno-Ekonomiczny Transportu Akademii Morskiej w Szczecinie i Zachodniopomorski Klaster Morski po raz kolejny organizuje konferencję "Porty Morskie 2018". Wydarzenie odbędzie się 12 kwietnia w Szczecinie.
04.04.2018

Mała rybka dająca ogromną nadzieję ludzkości

W Międzynarodowym Instytucie Biologii Molekularnej i Komórkowej w Warszawie do środy trwa międzynarodowa konferencja naukowa „2nd International FishMed Conference on Zebrafish Research” poświęcona tematyce badań z wykorzystaniem danio pręgowanego. Celem wydarzenia jest wymiana doświadczeń między naukowcami z renomowanych światowych instytucji, a także konsolidacja i aktywizacja polskiej społeczności naukowców specjalizujących się w badaniach z wykorzystaniem tego gatunku ryby.
26.03.2018

450 lat polskiej administracji morskiej

Konferencja Naukowa 450 lat polskiej administracji morskiej, na którą patronat honorowy objął Prezydent Miasta Gdyni Wojciech Szczurek, odbędzie się 4 kwietnia 2018 r. w WSAiB im. E. Kwiatkowskiego w Gdyni.
15.03.2018

Dera: Polska jest bardzo ważnym parterem na arenie światowej

Polska jako niestały członek Rady Bezpieczeństwa ONZ jest bardzo ważnym parterem na arenie światowej - ocenił we wtorek prezydencki minister Andrzej Dera. Podkreślił, że na Forum w Davos z prezydentem Andrzejem Dudą chcą się spotkać przedstawiciele świata politycznego i gospodarczego.
23.01.2018

I KONFERENCJA NAUKOWA POLSKICH BADACZY MORZA - BAŁTYK 2017 „Stan i trendy zmian w morzach i oceanach”

Organizatorem Konferencji jest Komitet Badań Morza Polskiej Akademii Nauk przy Instytucie Oceanologii Polskiej Akademii Nauk w Sopocie, pełniący funkcję Komitetu Narodowego do spraw Współpracy z Komitetem Naukowym Badań Oceanicznych (Scientific Committee on Oceanic Research - SCOR).
16.10.2017

MŚ: gospodarka wodna tematem spotkania ministrów V4+

Wspólne oświadczenie dotyczące przyszłych prac nad wdrażaniem Ramowej Dyrektywy Wodnej przyjęli ministrowie ds. gospodarki wodnej państw Grupy Wyszehradzkiej (V4) oraz Bułgarii i Rumunii podczas spotkania, które odbyło się dziś w Ministerstwie Środowiska RP. Z okazji Światowego Dnia Wody i obchodów Roku Rzeki Wisły w ministerstwie odbyła się także konferencja naukowa.
22.03.2017

2017 rokiem generała Mariusza Zaruskiego

Polski Związek Żeglarski (PZŻ) zainaugurował obchody roku generała Mariusza Zaruskiego – urodzonego 150 lat temu żołnierza Legionów, taternika, pioniera polskiego żeglarstwa morskiego, wychowawcy młodzieży oraz działacza społecznego.
01.02.2017

Wiceminister A. Bittel: W II kwartale 2016 r. odnotowaliśmy rekordowe wyniki przewozów intermodalnych

– Jednym z celów polityki transportowej rządu jest utworzenie zintegrowanego systemu transportowego, poprzez zmniejszenie dominującej roli transportu drogowego na rzecz zwiększenia udziału transportu kolejowego. Możliwość wykorzystania potencjału przewozowego przedsiębiorstw kolejowych w realizacji zadań w ruchu towarowym jest w tym przypadku kluczowa – powiedział podsekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury i Budownictwa Andrzej Bittel podczas otwarcia konferencji poświęconej tematyce modelowania procesów i systemów logisty
04.12.2016

O Stoczni Gdańskiej w ECS – niespokojna konferencja

W Europejskim Centrum Solidarności odbywa się konferencja naukowa dotycząca historii Stoczni Gdańskiej. Okazało się, że kontrowersyjne jest już samo określenie ram czasowych, których ma dotyczyć refleksja historyków i socjologów, a dyskusje wokół okoliczności zamknięcia zakładu wciąż budzą silne emocje.
03.11.2016

Historia Stoczni Gdańskiej w ECS

Konferencja naukowa poświęcona historii Stoczni Gdańskiej organizowana przez Europejskie Centrum Solidarności, Instytut Pamięci Narodowej, Narodowe Muzeum Morskie oraz NSZZ Solidarność odbędzie się w ECS w dniach 3-4 listopada.
21.10.2016

Doroczna Konferencja Naukowa Międzynarodowej Rady Badań Morza (ASC ICES) po raz pierwszy w stolicy Łotwy

Flagowe wydarzenie ICES odbywa się w dniach 19-23 września w Radisson Blu Hotel Latvija, w centrum Rygi. Obecnych jest 600 uczestników konferencji z całego świata, w tym: naukowców, polityków, przedstawicieli organizacji i studentów.
22.09.2016

Konferencja naukowa Historia Stoczni Gdańskiej

Stocznia Gdańska to ważna przestrzeń pamięci Polaków i Europejczyków, miejsce robotniczych protestów i powstania Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego „Solidarność”. Przypominają o tym zabytki, takie jak pomnik Poległych Stoczniowców 1970 wraz z placem Solidarności, stoczniowa Brama nr 2 oraz Sala BHP, miejsce podpisania historycznego Porozumienia Gdańskiego i narodzin Solidarności. W 2014 roku ten historyczny zespół obiektów wraz z Europejskim Centrum Solidarności, prowadzącym szerokie działania edukacyjne i promuj
05.05.2016

Zrównoważony rozwój a gospodarka wodna - wnioski z konferencji

Z okazji Światowego Dnia Wody w Ministerstwie Środowiska odbyła się konferencja naukowa pt. „Zrównoważony rozwój a gospodarka wodna”, którą otworzył minister środowiska, prof. Jan Szyszko. Współorganizatorem konferencji był Krajowy Zarząd Gospodarki Wodnej oraz Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Wodnych i Melioracyjnych.
27.04.2016

Gdynia: o polityce morskiej z udziałem przedstawicieli firm, uczelni, instytutów i administracji

Polska gospodarka morska nie będzie czarną dziurą w przestrzeni światowej gospodarki morskiej – taką konkluzją zakończyła się konferencja naukowa Polityka Morska, która odbyła się 14 marca w Akademii Morskiej w Gdyni. Jednym z założeń jest powstanie interdyscyplinarnego Morskiego Think Tank, który będzie wspierał wszelkie działania na rzecz umacniania Polski Morskiej.
16.03.2016

Powstanie interdyscyplinarny Morski Think Tank

Polska gospodarka morska nie będzie czarną dziurą w przestrzeni światowej gospodarki morskiej – taką konkluzją zakończyła się Konferencja naukowa Polityka Morska, która odbyła się 14 marca w Akademii Morskiej w Gdyni.
15.03.2016

Konferencja Naukowa Polityka Morska

Akademia Morska w Gdyni, Wydział Przedsiębiorczości i Towaroznawstwa zaprasza na I Ogólnopolską Konferencję Naukową POLITYKA MORSKA. Konferencja odbędzie się w dniu 14 marca 2016 roku.
28.01.2016

Rola portu morskiego w rozwoju regionu – konferencja naukowa

Zakład Organizacji i Zarządzania Akademii Morskiej w Szczecinie oraz Stowarzyszenie Zachodniopomorski Klaster Morski zapraszają do udziału w konferencji naukowej
20.01.2016

Naukowcy o monitoringu dla skutecznej ochrony środowiska Morza Bałtyckiego

Dyskusja o stanie i zagrożeniach środowiska Morza Bałtyckiego oraz prezentacja nowoczesnych technik jego monitorowania, to główny cel Krajowej Konferencji Naukowej „BAŁTYK 2015”, w otwarciu której 14 października 2015 r. uczestniczyła wiceminister infrastruktury i rozwoju Dorota Pyć.
15.10.2015

Już za miesiąc rozpoczyna się konferencja „Bałtyk 2015”

Głównym celem Konferencji „Bałtyk 2015” jest syntetyczne omówienie i przekazanie wiedzy o stanie i zagrożeniach środowiska Morza Bałtyckiego oraz prezentacja nowoczesnych technik jego monitorowania przez zaproszonych z wykładami specjalistów. Konferencja adresowana jest szczególnie do przedstawicieli administracji wszystkich szczebli zarządzających różnymi formami wykorzystania i ochrony Bałtyku.
10.09.2015

Nadwodne tereny przemysłowe – relacja z konferencji

Piąta konferencja naukowa z cyklu "Fenomeny pogranicza 2015" dotycząca problematyki przekształceń i współistnienia nadwodnych terenów przemysłowych oraz przestrzeni ogólnodostępnych miasta odbyła się 18 czerwca w szczecińskim porcie.
22.06.2015

Fenomeny pogranicza - konferencja w porcie

Nowe oblicza nadwodnych terenów przemysłowych, pod takim tytułem odbędzie się 18 czerwca br. w szczecińskim porcie V Międzynarodowa Konferencja Naukowa z cyklu Fenomeny Pogranicza. Organizują ją Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście SA oraz Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie.
20.05.2015

Konferencja o portach morskich

Polskie porty morskie w nowej perspektywie finansowej Unii Europejskiej 2020 – pod takim hasłem odbyła się w Szczecinie 16 października br. konferencja naukowa. Zorganizowano ją po latach przerwy, po raz ósmy w ramach cyklu konferencji Porty morskie.
17.10.2014

VIII Konferencja Naukowa Porty Morskie 2014

W najbliższy czwartek 16 października br. w hotelu Radisson Blu w Szczecinie odbędzie VIII edycja konferencji naukowej Porty Morskie 2014. Hasłem przewodnim tegorocznej konferencji będzie Polskie porty morskie w nowej perspektywie finansowej w Unii Europejskiej 2020.
13.10.2014

Konferencja naukowa podsumowująca projekt Generation BALT

Konferencję naukową podsumowującą projekt Generation BALT 9 października br. o godz. 10.00 w siedzibie Wyższej Szkoły Administracji i Biznesu im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Gdyni.
22.08.2014

Otwarcie Targów Balt Military Expo w Gdańsku

Wręczenie statuetek dla dwóch nowych honorowych ambasadorów Targów - Marszałka Województwa Pomorskiego Mieczysława Struka i Prezydenta Miasta Gdańska Pawła Adamowicza poprzedziło przecięcie wstęgi otwierające Bałtyckie Targi Militarne BALT-MILITARY-EXPO oraz Międzynarodową Konferencję i Wystawę Ratownictwa Medycznego RESCUE EXPO.
25.06.2014

Konferencja InfoGlobMar 2013

W dniu 14 czerwca 2013 roku na Wydziale Ekonomicznym Uniwersytetu Gdańskiego w Sopocie odbędzie się V Ogólnopolska Konferencja Naukowa InfoGlobMar 2013.
31.05.2013

XX JUBILEUSZOWA KONFERENCJA NAUKOWA AUTOMATYZACJA DOWODZENIA 2012/13 - 17-19 czerwca 2013 r.

Komitet Naukowo-Programowy i Organizatorzy mają zaszczyt zaprosić Państwa do udziału w XX Jubileuszowej Konferencji Naukowej „Automatyzacja Dowodzenia”, poświęconej przede wszystkim zagadnieniom budowy systemów dla działań w środowisku sieciocentrycznym, ale również mającej na celu podsumowanie dwudziestu lat doświadczeń i prac z zakresu szeroko pojętej automatyzacji dowodzenia.
25.03.2013

Konferencja naukowa „Procesy geologiczne strefy brzegowej morza”

Komitet Badań Morza, Sekcja Geologii Morza Zakład Geologii Morza Instytutu Oceanografii UG w dniach 5-6 czerwca 2013 organizuje konferencje naukową „Procesy geologiczne strefy brzegowej morza” dedykowaną pamięci prof. dr hab. Halinie Piekarek-Jankowskiej.
07.03.2013

Zalew nieograniczonych możliwości?

W dniu 14 stycznia 2013r. w siedzibie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego, w sali im. Lecha Bądkowskiego odbyła się konferencja naukowa pt.: „Zalew Wiślany – perspektywy rozwoju i wykorzystania potencjału społeczno-gospodarczego w ramach współpracy Polska – Rosja”. Organizatorem konferencji jest Zakład Ekonomiki i Prawa, Instytutu Morskiego w Gdańsku. Konferencja została objęta patronatem Marszałka Województwa Pomorskiego.
29.01.2013

X konferencja IO PAN w Sopocie

Chemia morza oraz wpływ czynników środowiskowych na zachowanie się zamieszkujących je organizmów, dostarczają ważnych informacji na temat równowagi ekologicznej naszej planety oraz reakcji środowiska naturalnego na działania człowieka. X Doroczna Konferencja Naukowa Instytutu Oceanologii PAN była publiczną prezentacją osiągnięć naukowych pracowników instytutu oraz gości z zaprzyjaźnionych ośrodków badawczych a także wyznaczeniem kierunków badań oceanograficznych.
24.01.2013

Konferencja pt.: „Zalew Wiślany – perspektywy rozwoju i wykorzystania potencjału społeczno-gospodarczego w ramach współpracy Polska – Rosja”

W dniu 14 stycznia 2013r. w siedzibie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego, w sali im. Lecha Bądkowskiego odbędzie się konferencja naukowa pt.: „Zalew Wiślany – perspektywy rozwoju i wykorzystania potencjału społeczno-gospodarczego w ramach współpracy Polska – Rosja”. Organizatorem konferencji jest Zakład Ekonomiki i Prawa, Instytutu Morskiego w Gdańsku. Konferencja została objęta patronatem Marszałka Województwa Pomorskiego.
15.01.2013

IX Doroczna Konferencja Naukowa INSTYTUTU OCEANOLOGII PAN W SOPOCIE

Rejony polarne, to miejsce, gdzie zmiany spowodowane globalnym ociepleniem są najdramatyczniejsze na całej naszej planecie. Instytut Oceanologii PAN w Sopocie jako następca Stacji Morskiej istniejącej w Sopocie od 1953 roku już od przeszło 29 lat prowadzi badania dotyczące reakcji ekosystemu morskiego i lądowego na zmiany klimatyczne w Arktyce oraz środowiska naturalnego tego kontynentu. Podsumowaniem ostatnich rezultatów badań była IX Konferencja Naukowa Instytutu Oceanologii PAN w Sopocie, która miała miejsce w siedzibie instyt
02.04.2012

Gdynia, AMW: Debata „Migracja w XXI w”

W piątek, 2 marca, w Akademii Marynarki Wojennej odbędzie się konferencja naukowa „Migracja w XXI wieku”. Dyskusje dotyczyć będą m.in. przyczyn emigracji i imigracji oraz skutków tego procesu na życie w XXI wieku.
01.03.2012

Czarny ląd i świat arabski. Szansa czy zagrożenie?

W dniach 22-23 lutego w Akademii Marynarki Wojennej odbędzie się II Międzynarodowa konferencja naukowa „Czarny Ląd i Świat Arabski. Szansa czy zagrożenie?”. Organizatorami są Wydział Dowodzenia i Operacji Morskich oraz Koło Naukowe Bezpieczeństwa Morskiego. Istotą konferencji będzie przybliżenie problemów świata arabskiego i Afryki oraz odpowiedzenie na pytanie czy Europejczycy mają słuszne obawy przed tym światem?
21.02.2012

Reminiscencje Dorocznej Konferencji Naukowej (ASC) ICES 2011 Gdańsk

Od Dorocznej Konferencji Naukowej ICES 2011, która odbywała się w dniach 19-23 września w przepięknym budynku Polskiej Filharmonii Bałtyckiej im. Fryderyka Chopina na Gdańskiej Ołowiance, minęło już sporo czasu, lecz wciąż spływają do nas bardzo pozytywne komentarze dot. zarówno treści merytorycznej, jak i samej organizacji spotkania.
15.11.2011

Doroczna Konferencja Naukowa ICES

Na zaproszenie Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi wystosowane do Międzynarodowej Rady Badań Morza (ICES) w dniach 19-23 września, w Gdańsku obyła się Doroczna Konferencja Naukowa ASC ICES . Konferencja odbywała się w pięknym Centrum Muzyczno-Kongresowym Filharmonii Gdańskiej na Ołowiance i wzięło w nich udział ponad 600 naukowców zajmujących się badaniami morza z całego świata.
01.11.2011

Konferencja Naukowa Międzynarodowej Rady Badań Morza 2011 w Gdańsku - Morze Bałtyckie głównym tematem spotkania

Razem z polskim Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi (MRiRW) oraz Morskim Instytutem Rybackim - Państwowym Instytutem Badawczym (MIR-PIB), ICES organizuje Doroczną Konferencję Naukową, która odbędzie się w dniach 19 - 23 września 2011 w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej im. Fryderyka Chopina w Gdańsku.
16.09.2011

90 lat Morskiego Instytutu Rybackiego

Najstarsza placówka badań morza w Polsce czyli Morski Instytut Rybacki w Gdyni ma już 90 lat. Z tej okazji 16 czerwca w godz. 9.30 – 11.30 odbędzie się konferencja naukowa a po niej o godz. 11.30 konferencja prasowa.
15.06.2011

Światowy zlot uczelni morskich

Przez trzy czerwcowe dni: najbliższą niedzielę, poniedziałek i wtorek (12-14 czerwca) Gdynia gościć będzie wspaniałą flotyllę żaglowców uczelni morskich z całego świata.
10.06.2011

Branża morska debatuje i świętuje

Pod koniec maja w Szczecinie odbył się szereg wydarzeń związanych z krajową branżą morską. Jedne z nich miały charakter naukowy, inne - wymiar symboliczny, jeszcze inne, miały za zadanie przede wszystkim scalić środowisko na płaszczyźnie nieformalnej.
06.06.2011

Morskie rozliczenia

Po 20 latach transformacji polskie porty notują takie same obroty jak w 1989 r., ale są lepiej wyposażone i wchodzi do nich więcej statków. Skurczyła się nasza flota handlowa, rybacka i przemysł stoczniowy. Bilans zysków i strat jest różny w poszczególnych sektorach branży morskiej.
25.05.2010

Dziękujemy za wysłane grafiki.