• <

Wynik wyszukiwania - "huragan" - Wiadomości

Francja. 2 ofiary śmiertelne i 47 rannych w wyniku orkanu Ciaran

Premier Elisabeth Borne poinformowała w piątek w Caen o dwóch ofiarach śmiertelnych i 47 rannych z powodu orkanu Ciaran we Francji.
03.11.2023

Huragan Norma dotarł do wybrzeży Meksyku

Huragan Norma dotarł w sobotę do wybrzeży meksykańskiego stanu Dolna Kalifornia (Baja California) jako huragan kategorii 1 osiągający w porywach 130 km/godz. Żywioł zaatakował niedaleko popularnego wśród turystów z sąsiednich Stanów Zjednoczonych resortu Los Cabos.
22.10.2023

Do Meksyku zbliża się huragan Norma

Do północno-zachodnich wybrzeży Meksyku zbliża się huragan Norma, który ma już czwartą kategorię w pięciostopniowej skali, a wiatr wieje w prędkością ponad 200 km/godz. - poinformowało w czwartek amerykańskie Narodowe Centrum Huraganów (NHC).
19.10.2023

US Navy chroni swoje okręty przed huraganem Hilary

Marynarka Wojenna Stanów Zjednoczonych wysyła masowo znaczną flotę swoich okrętów w San Diego w morze w celu uniknięcia ryzyka szkód spowodowanych przez szalejący w Meksyku i Kalifornii huragan Hilary.
21.08.2023

W Japonii Ponad 60 osób rannych wskutek uderzenia tajfunu Lan

Ponad 60 osób zostało rannych wskutek przejścia tajfunu Lan, który w środę dotarł do zachodniej części Japonii - poinformowały służby ratunkowe tego kraju cytowane przez agencję Kyodo. Tydzień wcześniej w Japonię uderzył tajfun Khanun.
16.08.2023

Tajfun Khanun zabił w Japonii 2 osoby, odciął prąd w 166 tys. domów

Dwie osoby zginęły, 41 zostało rannych, a około 166 tys. gospodarstw domowych w prefekturach Okinawa i Kagoshima w południowo-zachodniej Japonii zostało pozbawionych prądu w wyniku przejścia tajfunu Khanun, który przyniósł ulewne deszcze i porywisty wiatr, poinformował w czwartek lokalny nadawca NHK.
03.08.2023

Czy tak będą nazywać się fregaty programu "Miecznik"? Pojawiły się nowe informacje

W związku z zapowiedzianą na 16 sierpnia ceremonią cięcia blach pod pierwszą, wielozadaniową fregatę programu "Miecznik" pojawia się coraz więcej informacji na temat tego największego przedsięwzięcia w historii polskiej branży okrętowej. Dziś pojawiła się nieoficjalna informacja, jak mają się nazywać wszystkie trzy jednostki.
26.07.2023

Dwie ofiary śmiertelne huraganu Roslyn u wybrzeży Meksysku

Huragan Roslyn uderzył w niedzielę w zachodnie wybrzeże Meksyku, po czym osłabł i skierował się w głąb lądu. Zginęły dwie osoby - podały lokalne władze.
24.10.2022

Huragan Julia zmierza w kierunku Nikaragui

Tropikalny sztorm Julia, który w sobotę przekształcił się w huragan, przeszedł nieco na południe od należacej do Kolumbii wyspy San Andres i zmierza w kierunku wschodnich wybrzeży Nikaragui. Szybkość wiatru przekracza obecnie 120 km/godz - poinformowało amerykańskie Centrum ds. Huraganów (NHC).
09.10.2022

USA. Mieszkańcy Fort Myers Beach opuszczają wyspę zdewastowaną przez huragan

Mieszkańcy jednego z obszarów najbardziej dotkniętych skutkami huraganu Ian, Fort Myers Beach, opuszczają swoją wyspę. Według poniedziałkowych doniesień liczba ofiar śmiertelnych żywiołu wzrosła na Florydzie do co najmniej 88 osób.
03.10.2022

Raport wypadków i zdarzeń morskich – wrzesień 2022 r.

Z serii naszych cyklicznych analiz dotyczących wypadków i awarii morskich kolejny raz w telegraficznym skrócie w formie raportu przekazujemy najważniejsze zdarzenia, które miały miejsce w miesiącu wrześniu.
02.10.2022

Manifestacje na Kubie z powodu braku prądu i wody po przejściu huraganu Ian

Tysiące osób uczestniczą na Kubie w protestach przeciwko niedoborom energii elektrycznej po przejściu huraganu Ian. Wśród miast ogarniętych protestami jest m.in. stolica kraju, Hawana, gdzie po przejściu żywiołu brakuje w niektórych częściach miasta wody.
02.10.2022

Huragan Ian opuszcza Kubę i zmierza na Florydę

Tropikalny cyklon nawiedził wybrzeże Kuby w nocy z wtorku na środę, gdzie spowodował zniszczenia i powodzie. Teraz kieruje się na półwysep Floryda.
28.09.2022

Do Wysp Kanaryjskich zbliża się burza tropikalna Hermine

Z powodu ulewnych deszczy, jakie na Wyspy Kanaryjskie niesie znad Atlantyku burza tropikalna Hermine, odwołano loty z części portów lotniczych na tym hiszpańsku archipelagu - poinformowało w niedzielę przedsiębiorstwo Aena, które zarządza lotniskami w Hiszpanii.
25.09.2022

Nawodny dron wpłynął w huragan z włączoną kamerą [WIDEO]

Saildrone, firma zajmująca się autonomicznymi dronami pływającymi, opublikowała wideo ze jednego ze swoich urządzeń, które wpłynęło w huragan Sam.
01.10.2021

Wyciek ropy po huraganie w USA. Nurkowie ustalają źródło

Ekipa nurków spróbuje w niedzielę zlokalizować źródło wycieku ropy, który pojawił się po huraganie Ida w Zatoce Meksykańskiej w pobliżu portowego miasta Port Fourchon w stanie Luizjana. Zdjęcia satelitarne wykazały, że rozciągająca się na kilometry plama ropy dryfuje na wschód, około 19 km od wybrzeża zatoki – poinformowała straż wybrzeża USA (USCG).
05.09.2021

Nadciągający na Kubę huragan Elsa zmienił się w tropikalny sztorm, następna na linii jest Floryda

Na Kubie z powodu nadciągającego huraganu Elsa ewakuowano 70 tys. mieszkańców południa wyspy oraz zabezpieczono plony trzciny cukrowej i kakao – poinformował w niedzielę kubański rząd. Ewakuowano już 70 tys. osób.
04.07.2021

Wzburzony ocean zmył główne plaże Australii [wideo]

Najpopularniejsze destynacje turystyczne Australii w północnej Nowej Południowej Walii i południowym Queensland zostały pokonane przez ulewne deszcze i silne wiatry, podczas gdy prognozy ostrzegają przed zbliżającą się, jeszcze gwałtowniejszą pogodą - przypominającą cyklon.
14.12.2020

Burze i śnieżyce na Wschodnim Wybrzeżu USA mogą się przekształcić w „bombę cyklonową”

Ulewne deszcze i śnieżyce napływające w weekend ze Środkowego Atlantyku na tereny północno-wschodnich amerykańskich stanów mogą się przekształcić w pogodową „bombę cyklonową”. Stanowi to także zagrożenie dla marynarzy.
06.12.2020

Na Atlantyku zakończył się rekordowy sezon huraganów

Na Atlantyku wczoraj zakończył się rekordowy sezon huraganów. W 2020 roku na tym oceanie nazwy nadano 30 sztormom, z czego aż 12 dotarło do wybrzeży Stanów Zjednoczonych.
01.12.2020

Tropikalny sztorm Eta, który zabił już prawie 100 osób, uderzył w południową Florydę

Przybierający na sile tropikalny sztorm Eta o prędkości wiatru ok. 100 km/godz zaatakował wczoraj wieczorem, czasu lokalnego, Florida Keys - połączonego groblami i mostami łańcucha wysepek u południowych wybrzeży Florydy.
09.11.2020

Potężny tajfun pustoszy Filipiny

Tajfun Molave, o szybkości wiatru dochodzącej do 180 km/godz, z impetem zaatakował dzisiaj Filipiny, wyrządzając poważne zniszczenia i zmuszając ok. 45 tys. mieszkańców wsi do szukania schronienia w szkołach i budynkach rządowych - poinformowały władze.
26.10.2020

Strażacy z 8.FOW w akcji [foto]

W środę, 14 października, oraz w nocy ze środy na czwartek nad Pomorzem Zachodnim przeszła potężna wichura, wiatr łamał drzewa, a na Świnie poziom wody osiągał stany alarmowe.
15.10.2020

Huragan Delta przeszedł nad Jukatanem i zmierza w kierunku USA

Huragan Delta przeszedł dzisiaj nad meksykańskim półwyspem Jukatan i zmierza na północ. Prawdopodobnie w piątek uderzy w południowe wybrzeże USA w stanach Luizjana i Missisipi.
07.10.2020

Huragan Laura zabił co najmniej 14 osób

Huragan Laura, który przeszedł w nocy z środy na czwartek nad Luizjaną i Teksasem na południu USA, kosztował życie co najmniej 14 osób - poinformowały w piątek lokalne władze i media.
29.08.2020

Szacowanie strat po przejściu huraganu Laura

W Teksasie i Luizjanie trwa szacowanie strat po przejściu huraganu Laura, w nocy ze środy na czwartek. Gwałtowny, wyrywający drzewa z korzeniami żywioł zdewastował miasto Lake Charles, jego centrum ominęło natomiast Houston i Nowy Orlean.
27.08.2020

Huragan Izajasz ma uderzyć we wtorek w Nowy Jork

Izajasz, który przybrał na sile i z burzy tropikalnej znów przekształcił się w poniedziałek wieczorem w huragan 1 kategorii, wieje już z prędkością ponad 135 km na godzinę niedaleko wybrzeży Karoliny Południowej. Według prognoz we wtorek ma uderzyć w Nowy Jork.
04.08.2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.