• <
Kongres Polskie Porty 2030 edycja 2024

Strażacy z 8.FOW w akcji [foto]

15.10.2020 11:39 Źródło: 8. FOW

Partnerzy portalu

Strażacy z 8.FOW w akcji  [foto] - GospodarkaMorska.pl
fot. 8. FOW

W środę, 14 października, oraz w nocy ze środy na czwartek nad Pomorzem Zachodnim przeszła potężna wichura, wiatr łamał drzewa, a na Świnie poziom wody osiągał stany alarmowe.

Zarówno w Świnoujściu jak i na wyspach Uznam i Wolin odnotowano dużą liczbę zdarzeń kryzysowych. Powalone drzewa, zniszczone samochody i zerwane elementy dachów to skutki bardzo silnego wiatru z którym zmagały się wszystkie służby w Świnoujściu. Bardzo dużo pracy mieli strażacy z Wojskowej Straży Pożarnej Komendy Portu Wojennego w Świnoujściu (8.Flotylla Obrony Wybrzeża). W ciągu wczorajszego dnia i nocy przeprowadzili prawie 30 interwencji.
 
Interwencje polegały przede wszystkim na usuwaniu szkód wyrządzonych przez ten bardzo silny wiatr. Wojskowi strażacy za pomocą pił spalinowych cieli wiatrołomy, usuwali je z jezdni oraz zabezpieczali miejsca zdarzeń. Po usunięcie drzew i udrożnieniu ulic wspierali także w działaniach Państwową Straż Pożarną.
 
Wojskowa Straż Pożarna Komendy Portu Wojennego w Świnoujściu (8. Flotylla Obrony Wybrzeża) jest włączona w Krajowy System Ratowniczo-Gaśniczy. Żołnierze pełnią całodobową służbę i są gotowi do interwencji zawsze gdy zajdzie taka konieczność.

Gospodarka Morska
fot. 8. FOW
Gospodarka Morska
fot. 8. FOW
Gospodarka Morska
fot. 8. FOW
Gospodarka Morska
fot. 8. FOW

Partnerzy portalu

Dziękujemy za wysłane grafiki.