• <
Kongres Polskie Porty 2030 edycja 2024

Do Wysp Kanaryjskich zbliża się burza tropikalna Hermine

zk

25.09.2022 21:11 Źródło: PAP
Strona główna Marynarka Wojenna, Bezpieczeństwo Morskie, Ratownictwo Do Wysp Kanaryjskich zbliża się burza tropikalna Hermine

Partnerzy portalu

Do Wysp Kanaryjskich zbliża się burza tropikalna Hermine - GospodarkaMorska.pl
Fot. pixabay

Z powodu ulewnych deszczy, jakie na Wyspy Kanaryjskie niesie znad Atlantyku burza tropikalna Hermine, odwołano loty z części portów lotniczych na tym hiszpańsku archipelagu - poinformowało w niedzielę przedsiębiorstwo Aena, które zarządza lotniskami w Hiszpanii.

Loty odwołano na wielu wyspach, w tym 34 z lotniska na Teneryfie, 22 z La Palmy, 14 z El Hierro, osiem z Lanzarote i cztery z La Gomery.

Hiszpańska agencja meteorologiczna Aemet ogłosiła czerwony alarm pogodowy dla wysp Gran Canaria, La Palma i El Hierro w niedzielę od południa do północy. W ramach środków ostrożności władze zadecydowały o zamknięciu szkół w poniedziałek.

Szef rządu Wysp Kanaryjskich Angel Victor Torres przekazał na konferencji prasowej, że huragan ma zbliżyć się do wysp między godz. 23 w niedzielę a godz. 11 w poniedziałek czasu lokalnego. Oczekuje się, że w poniedziałek na Wyspach Kanaryjskich dalej będą padać ulewne deszcze.

Wyspy Kanaryjskie to jedna z 17 wspólnot autonomicznych Hiszpanii, obejmująca archipelag 6 większych i 7 mniejszych wysp.

Partnerzy portalu

Dziękujemy za wysłane grafiki.