• <

Wynik wyszukiwania - "hossa" - Wiadomości

Trendy i innowacje w morskiej energetyce wiatrowej: przegląd rynku i przykłady z Norwegii

W 2020 roku Norwegia otworzyła pierwsze morskie obszary produkcji energii odnawialnej na Norweskim Szelfie Kontynentalnym. Był to początek realizacji planu inwestycyjnego w sektorze morskiej energetyki wiatrowej, którego celem jest utworzenie do 2040 roku farm wiatrowych o mocy 30 GW na Morzu Północnym. Dla polskich firm, będących ważnym wykonawcą norweskiego przemysłu stoczniowego, jest to to szansa, aby stać się zaufanym partnerem technologicznym, także w obszarze morskiej energetyki wiatrowej.
04.03.2024

Linie HMM odnotowały 90-procentowy spadek zysków

Południowokoreańskie linie kontenerowe HMM zanotowały w pierwszym kwartale roku aż 90-procentowy spadek zysków. Kierownictwo już zapowiedziało obniżenie kosztów operacyjnych w poszukiwaniu oszczędności.
15.05.2023

Jeszcze żaden kontenerowiec nie poszedł na złom w tym roku

Według danych analityków Alphaliner w pierwszych sześciu miesiącach 2022 roku do rozbiórki nie został sprzedany żaden statek kontenerowy.
02.08.2022

Prywatne firmy wycofują się z kontenerów

Olbrzymi wzrost zysków z transportu kontenerów spowodował, że prywatny kapitał zaczął się wycofywać z rynku licząc na zarobek.
11.10.2021

Masowce odnotowują największy dzienny zysk w ciągu dekady

W już i tak znakomitym roku dla żeglugi armatorzy masowców właśnie odnotowali największy dzienny zysk od dekady.
16.09.2021

Nielegalne złomowanie statków w południowej Azji trwa w najlepsze

Grecja i Bangladesz znalazły się na celowniku organizacji ekologicznych, które wezwały te kraje do zaprzestania nielegalnego umieszczania na mieliźnie przeznaczonych do rozbiórki statków. Jednostki zawierają azbest i inne toksyczne materiały.
05.09.2021

CMA CGM zamówił 22 nowe statki w czołowej chińskiej stoczni

Francuski gigant kontenerowy, CMA CGM, w piątek ujawnił złożenie zamówienia w chińskim kompleksie stoczniowym CSSC Group. Statki mają zostać dostarczone pomiędzy 2023 a 2024 rokiem. Nie ujawniono dotąd kwoty kontraktu.
05.05.2021

Bangladesz: 25 osób zginęło w zderzeniu łodzi z barką

Co najmniej 25 osób zginęło w poniedziałek rano w zderzeniu łodzi z barką na rzece w środkowym Bangladeszu - podała miejscowa policja.
03.05.2021

Finka Johanna Nordblad z rekordem świata w nurkowaniu swobodnym pod lodem

45-letnia Finka Johanna Nordblad ustanowiła w Hossa, w swoim ojczystym kraju, rekord świata w swobodnym nurkowaniu (bez płetw) pod lodem w tzw. dynamicznym bezdechu. Poruszając się pod wodą poziomo pokonała 103 m, przebywając pod lodem przez dwie minuty i 42 sekundy.
19.03.2021

Hapag-Lloyd: Wszystkie dostępne kontenerowce mają pracę

Rekordowe stawki frachtowe i duży popyt sprawiają, że nie widać końca hossy na rynku kontenerowców.
23.02.2021

Gdańsk upamiętni 50. rocznicę wydarzeń z grudnia 1970 roku

Apel pamięci pod pomnikiem Poległych Stoczniowców, zamontowanie tablic upamiętniających ofiary Grudnia '70, konferencja naukowa – to najważniejsze wydarzenia organizowane w Gdańsku w związku z 50. rocznicą grudniowej masakry na Wybrzeżu. Wszystkie uroczystości odbędą się w rygorze sanitarnym.
03.12.2020

Czekają nas kolejne rekordy na złocie

Od kilku miesięcy inwestorzy obserwują kolejne historyczne wzrosty kursu złota. Gdy coraz częściej słyszymy słowa „krach” czy „kryzys”, tym większe prawdopodobieństwo, że tzw. bezpieczne aktywa będą coraz droższe i wyżej wyceniane. W kontekście kilkumiesięcznej niepewności ekonomicznej i wynikającego z niej swoistego rajdu na cenach złota, inwestorzy mogliby przypuszczać, że hossa na tym rynku niebawem minie – nic bardziej mylnego. Jak podkreśla Jarosław Żołędowski, Prezes Zarządu Mennicy Skarbowej SA, cena złota w perspektywie k
22.09.2020

Szkolnictwo zawodowe na nowych zasadach. Firmy będą miały większy wpływ na program kształcenia

Większy wpływ biznesu na szkolnictwo zawodowe, staże uczniowskie u pracodawców, obowiązkowa współpraca szkół z biznesem – z początkiem września w szkolnictwie zawodowym weszło wiele zmian, które mają ściślej powiązać edukację z rynkiem pracy i lepiej odpowiedzieć na potrzeby pracodawców. To konieczność, bo jak wynika z raportu Trenkwalder Polska, na polskim rynku pracy trwa hossa, a rotacja kadr w połączeniu z brakiem siły roboczej w coraz większym stopniu hamuje rozwój przedsiębiorstw. Te zmagają się obecnie z największym
04.09.2019

Bangladesz chce wysiedlić Rohingjów z obozów na wyspę (wideo)

Bangladesz zacznie w kwietniu przenosić dziesiątki tysięcy Rohingjów z przepełnionych obozów dla uchodźców w pobliżu granicy z Birmą na wyspę w Zatoce Bengalskiej - poinformował w środę przedstawiciel rządu w Dhace. Projekt ten uchodzi za kontrowersyjny.
14.03.2019

Przeładunkowa hossa w Porcie Gdynia trwa

Rok 2018 przeszedł do historii jako czas rekordowych przeładunków w Porcie Gdynia – ogółem przeładowano 23,5 mln ton. Przeładunkowa hossa w Porcie Gdynia trwa nadal i w styczniu 2019 roku w porównaniu do stycznia 2018 roku odnotowano wręcz rewelacyjny wzrost przeładunków i to o ponad 20 procent.
11.02.2019

Trwa hossa na rynku magazynów. W niektórych regionach Polski brakuje wolnych powierzchni do wynajęcia

Pierwsze półrocze tego roku było rekordowe dla rynku powierzchni magazynowych. Aktywni byli zarówno deweloperzy, którzy oddali do użytku ponad 740 tys. mkw. nowych magazynów, jak i najemcy – tradycyjnie z sektora logistycznego oraz e-commerce. W niektórych regionach Polski wskaźnik wolnych magazynów do wynajęcia nie przekroczył 1 proc. Nadchodzące kwartały będą równie udane – już w tej chwili w budowie znajduje się 2,2 mln mkw. nowych magazynów. Eksperci Colliers oceniają, że na znaczeniu będą zyskiwać rynki regionalne. Na
03.09.2018

BIEC: przyzwoite tempo wzrostu gospodarczego utrzyma się w najbliższych miesiącach

Większość danych wskazuje na utrzymanie się w najbliższych miesiącach przyzwoitego tempa wzrostu gospodarki, najprawdopodobniej jednak nie tak wysokiego jak w ostatnim kwartale ubiegłego roku - informuje Biuro Inwestycji i Cykli Ekonomicznych.
28.02.2018

Paweł Brzezicki: zarząd komisaryczny wybudził PŻM ze stanu śmierci klinicznej [wywiad]

Z czego wynikają problemy największego polskiego armatora. Czy lepsze zarządzanie, mimo złej koniunktury mogło uchronić firmę od znalezienia się nad przepaścią i czy firmę w takim stanie można jeszcze uratować. O rynku żeglugowym, polskich realiach oraz o ludziach w PŻM rozmawiamy z Pawłem Brzezickim zarządcą komisarycznym Polskiej Żeglugi Morskiej.
07.01.2018

Armatorzy kontenerowi wciąż optymistyczni

Szósty kwartał z rzędu rośnie pewność siebie członków sektora transportu morskiego – wynika z ankiety, którą przeprowadził Moore Stephens, księgowy i doradca w międzynarodowej firmie Shipping Industry Group. Głównym powodem ich optymizmu jest wiara w to, że najgorszy moment kryzysu jest już za światową żeglugą.
18.11.2017

Ani tak dobrze, ani tak źle

SEA Europe, organizacja zrzeszająca większość europejskich stoczni oraz producentów wyposażenia okrętowego, wydała niedawno druk pod tytułem „Głos cywilnych i wojskowych przemysłów morskich w Europie”. Ten wspólny, cywilno-zbrojeniowy „głos” jest skierowany – najprawdopodobniej – do polityków, bo inne gremia wolą, gdy informacje z obu tych branż nie mieszają się ze sobą, tak jak nie mieszają się ich rynki.
30.10.2017

Bałtycki Indeks Towarowy utrzymuje się na stabilnym poziomie

Trwa hossa na rynku przewozów masowych. W środę wartość Bałtyckiego Indeksu Towarowego wyniosła 1215 pkt, aż o 28 pkt więcej niż na ostatniej sesji. Od ponad BIT utrzymuje się na poziomie powyżej 1000 pkt, co jest miłą odmianą po długim czasie niskich stawek. Najwyższy poziom BIT w tym roku notowano 30 marca (1333).
06.09.2017

Bałtycki Indeks Towarowy ciągle pnie się w górę

Trwa hossa na rynku przewozów masowych. W poniedziałek wartość Bałtyckiego Indeksu Towarowego wyniosła 1260 pkt, aż o 105 pkt więcej niż na ostatniej sesji. Od ponad miesiąca BIT stale rośnie i niedawno w końcu przekroczył granicę 1000 pkt. Najwyższy poziom BIT w tym roku notowano 30 marca (1333).
21.08.2017

Skończyła się hossa na rynku przewozów masowych. Stawki frachtowe z dużym spadkiem

Ogromy spadek zakończył okres wysokiej wartości indeksu Baltic Dry Index. W poniedziałek jego wartość wyniosła 1,154 pkt, o 153 pkt mniej niż miesiąc temu.
25.04.2017

Dzień Otwarty Akademii Morskiej w Gdyni - 21 kwiecień

Wciąż zastanawiasz się nad wyborem odpowiedniego kierunku studiów? Nie wiesz, która uczelnia wyższa jest dla Ciebie najlepsza? Przyjdź na Dzień Otwarty Akademii Morskiej w Gdyni, a pomożemy Ci wybrać spośród 8 kierunków studiów i 37 specjalności.
03.04.2017

Armatorzy kontenerowi patrzą z optymizmem w przyszłość

Czwarty kwartał z rzędu rośnie pewność siebie członków sektora transportu morskiego – wynika z ankiety, którą przeprowadził Moore Stephens, księgowy i doradca w międzynarodowej firmie Shipping Industry Group. Głównym powodem ich optymizmu jest wiara w to, że najgorszy moment kryzysu jest już za światową żeglugą.
02.03.2017

Brudziński: Produkcja w Stoczni Szczecińskiej będzie zależna od oferty rynkowej

Produkcja w Stoczni Szczecińskiej, po przejęciu jej przez Fundusz Inwestycyjny Mars, będzie zależna od oferty rynkowej – powiedział w piątek wicemarszałek Sejmu Joachim Brudziński. Zapewnił, że władza nie zamierza sterować gospodarką.
29.01.2017

Branża morska optymistyczna, mimo ciężkich warunków rynkowych

Trzeci kwartał z rzędu rośnie pewność siebie członków sektora transportu morskiego – wynika z ankiety, którą przeprowadził Moore Stephens, księgowy i doradca w międzynarodowej firmie Shipping Industry Group. Głównym powodem ich optymizmu jest wiara w to, że najgorszy moment kryzysu jest już za światową żeglugą.
21.12.2016

Szczecin - debata o sytuacji w przemyśle stoczniowym

Jednym z głównych tematów reaktywowanej Wojewódzkiej Rady Dialogu Społecznego w Szczecinie była sytuacja w przemyśle stoczniowym. W debacie uczestniczył m.in. Marek Gróbarczyk, Minister Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej.
22.01.2016

Rozbudowa portu a obowiązek dostosowania infrastruktury drogowej

Od kilku lat z największych polskich portów o podstawowym znaczeniu dla gospodarki narodowej, tj. w Szczecinie, Świnoujściu, Gdyni i Gdańsku, płyną pozytywne informacje o rocznych wynikach przeładunkowych i rekordowych wolumenach danych rodzajów towarów.
31.07.2015

Raport: Członkowie branży morskiej najbardziej niepewni w historii

Jeszcze nigdy członkowie branży morskiej nie czuli się tak niepewnie jak w maju tego roku – wynika z ankiety, którą przeprowadził Moore Stephens, księgowy i doradca w międzynarodowej firmie Shipping Industry Group. Głównym powodem braku pewności wśród przedsiębiorców jest zbyt duża liczba statków w porównaniu do ilości zamówień. Humor psują im także niskie stawki frachtu.
01.07.2015

Powstanie Nowy Kanał Sueski

Według ostatnich doniesień Suez Canal Authority (SCA), ogłoszone w sierpniu prace modernizacyjne na Kanale Sueskim pomogą trzykrotnie zwiększyć dochody oraz skrócić czas przepływu przez kanał z 18 do 11 godzin.
02.10.2014

Szynkaruk, PŻM: Dyrektywa siarkowa znacznie pogorszy sytuację armatorów

Dyrektywa siarkowa podnosi koszty eksploatacji jednego promu o ok. 5 mln dol. w skali roku – o sytuacji Polskiej Żeglugi Morskiej i kondycji branży mówi w rozmowie z portalem "rynekinfrastruktury.pl" Paweł Szynkaruk, dyrektor naczelny największego polskiego armatora.
07.03.2013

Dziękujemy za wysłane grafiki.