• <

Wynik wyszukiwania - "anglia" - Wiadomości

W rybach i owocach morza jest więcej PFAS niż by się wydawało

Narażenie na tzw. wieczne chemikalia, wynikające ze spożywania ryb i owoców morza wydaje się być niedoszacowane – informuje pismo „Exposure and Health”.
14.04.2024

Wärtsilä wspiera zoptymalizowane operacje o niskiej emisji dla dwóch statków P&O Ferries

Grupa technologiczna Wärtsilä podpisała umowę z brytyjską firmą P&O Ferries. Pięcioletnia umowa obejmuje dwa statki, M/V Pioneer i M/V Liberté i została zawarta w celu optymalizacji oraz minimalizacji wpływu na ich operacje, zapewniając przy tym przewidywalność kosztów utrzymania. Zamówienie zostało zarejestrowane przez firmę Wärtsilä w styczniu 2024 roku.
17.03.2024

Tak wygląda przyszłość sił przeciwminowych? Wyjątkowy "okręt-matka" rozpoczyna testy

RFA Stirling Castle rozpoczyna próby z specjalistycznym zespołem w zakresie zwalczania niebezpiecznych obiektów w wodzie. Mają one zrewolucjonizować sposób, w jaki Royal Navy ma radzić sobie z zagrożeniami podwodnymi. Zastosowane rozwiązania i technologia mają zapewnić zapewnić bezpieczeństwo wód Wielkiej Brytanii, jak i zmniejszyć ryzyko dla marynarzy.
16.02.2024

Pierwsza sekcja przejściowa dla farmy East Anglia Three opuszcza fabrykę

Pierwsza z 95 sekcji przejściowych (transition piece) do budowy morskiej elektrowni wiatrowej East Anglia Three o mocy 1,4 GW opuściła fabrykę Windar Renovables, kierując się do portu w Avilés, gdzie zostanie ostatecznie skompletowana.
15.01.2024

Avangrid prezentuje podstację morską Vineyard Wind 1, będącą elementem pierwszej morskiej farmy wiatrowej w USA

Avangrid, amerykańska spółka zależna hiszpańskiego giganta energii odnawialnej Iberdrola pochwaliła się ukończoneniem morskiej podstacji wiatrowej Vineyard Wind 1. Obiekt ten będzie obsługiwać pierwszą w kraju morską farmę wiatrową na dużą skalę w USA, Vineyard Wind.
09.08.2023

Przemysł w obliczu transformacji. Rola Equinor i potencjał polskiego rynku

Dostęp do taniej i czystej energii z odnawialnych źródeł coraz częściej będzie decydował o konkurencyjności polskiego przemysłu na rynkach zagranicznych. Inwestycje we własne OZE lub kupowanie zielonej energii to także sposób na ograniczenie śladu środowiskowego polskiego biznesu. Naprzeciw tym oczekiwaniom wychodzi Equinor, który – tak jak wiele skandynawskich firm – inwestuje w bardziej zrównoważoną przyszłość Pomorza i Polski.
26.07.2023

Seaway7 z kontraktem od ScottishPower Renewables

Seaway7, część Grupy Subsea7, potwierdziła dzisiaj otrzymanie znaczącego (1) kontraktu od ScottishPower Renewables na transport i instalację fundamentów i kabli dla morskiej farmy wiatrowej East Anglia THREE. Przyznanie kontraktu nastąpiło rok po tym jak ogłoszono zawarcie umowy z preferowanym oferentem.
30.06.2023

Brytyjskie porty muszą przygotować się do obsługi technologii floating

Sektor morskiej energetyki wiatrowej w Wielkiej Brytanii jest jednym z najbardziej dojrzałych rynków OZE na świecie, w szczególności w zakresie przemysłu. W ocenie organizacji branżowej RenewableUK, dobrze rozwinięte już dziś porty potrzebują wejść na kolejny poziom, przygotowując się do obsługi pływających platform wiatrowych.
26.03.2023

Seaway 7 z kolejnym kontraktem na offshore wind

Firma Seaway 7 otrzymała kontrakt o wartości pomiędzy 300 a 500 mln USD na realizację projektu morskiej farmy wiatrowej. Szczegółów kontraktu nie ujawniono.
15.02.2023

Konosament bezpośredni/multimodalny – spedytor (relacje prawne)

Samo pojęcie „konosament bezpośredni” („through bill of lading”) jest pojęciem równie często używanym, co wysoce nieprecyzyjnym i wysoce dowolnie definiowanym.
11.12.2022

Polski offshore – szanse i zagrożenia teraz

Przedstawiciele wielu stron zaangażowanych w rozwój sektora morskich farm wiatrowych w Polsce spotkali się po raz kolejny. Tym razem w Gdyni, gdzie na konferencji Polskiego Towarzystwa Morskiej Energetyki Wiatrowej podsumowali najnowszy stan rozwoju i aktualne wyzwania rzucone branży.
02.11.2022

Porty brytyjskie w dobie wielkich zmian. Analiza aktualnej sytuacji portowo-żeglugowej w regionie

Branża portowa w Wielkiej Brytanii to bardzo istotna i ważna gałąź całej gospodarki, co wynika nie tylko z historii i tradycji, ale również i współczesnych wymogów oraz oczekiwań biznesowych. Świadczy o tym, to że 95% towarów powiązanych z gospodarką Zjednoczonego Królestwa obsługiwanych jest właśnie drogą morską.
16.09.2022

GIOŚ: badania porównawcze Odry wykonano w Czechach, Anglii i Holandii

Badania porównawcze w związku z zanieczyszczeniem Odry wykonały laboratoria w Czechach, w Anglii i w Holandii; czeskie wyniki są porównywalne z polskimi - poinformowała dyrektor Centralnego Laboratorium Badawczego GIOŚ Mirosława Zbroś.
23.08.2022

"Złote glony" mogą żyć w wodzie, nie sprawiając problemów; zabójczy jest dopiero ich zakwit

Wytwarzające toksyczne związki "złote glony" mogą żyć w wodzie, nie sprawiając problemów: zabójczy jest dopiero ich zakwit. Niektóre ich toksyny łatwo się rozkładają pod wpływem światła i dezaktywują w środowisku kwaśnym. W praktyce brakuje jednak sposobu na przyspieszenie tego procesu.
21.08.2022

W. Brytania. Wycofany z eksploatacji największy magazyn gazu znów będzie użytkowany

Największy brytyjski magazyn gazu, który od 2017 r. nie był do tego wykorzystywany, został ponownie dopuszczony do użycia przez inspektorów bezpieczeństwa, co pozwoli na rozpoczęcie gromadzenie w nim zapasów na zimę - podał we wtorek dziennik "Daily Telegraph".
16.08.2022

Gangi przemycające ludzi przez La Manche reklamują się na TikToku

Albańskie gangi zajmujące się przerzucaniem ludzi przez kanał La Manche do Wielkiej Brytanii otwarcie reklamują swoje usługi na TikToku, mimo że jest to wbrew regulaminowi tej platformy - ujawniła we wtorek wieczorem brytyjska stacja GB News.
03.08.2022

Siemens Energy wygrywa największą w historii transakcję przyłączenia do sieci MFW

W ramach zamówienia, złożonego przez Amprion Offshore, Siemens Energy dostarczy dwie morskie platformy konwertorowe do elektrowni wiatrowych DolWin4 i BorWin4 oraz dwie stacje towarzyszące na lądzie.
26.07.2022

Francuzi zamknęli dla Brytyjczyków mieszkających w krajach UE kanał La Manche

Brytyjscy rezydenci krajów UE od kilku dni nie mogą wrócić do swoich domów, ponieważ władze francuskie zamknęły kanał La Manche łączący kontynent europejski z Wielką Brytanią. Wyjątkiem są Brytyjczycy rezydujący we Francji - przekazała w czwartek AFP.
30.12.2021

W. Brytania. Media: przemytnicy otwarcie oferują na Facebooku przeprawę przez La Manche

Przemytnicy, którzy wysyłają nielegalnych imigrantów w niebezpieczną podróż do Wielkiej Brytanii małymi łodziami lub pontonami przez kanał La Manche, otwarcie reklamują swoje usługi na Facebooku - ujawniła w czwartek stacja Sky News.
25.11.2021

Iberdrola przeznaczy 8,2 mld dolarów na morski kompleks wiatrowy w Wielkiej Brytanii

Hiszpański lider energetyki wiatrowej Iberdrola przeznaczy 6 miliardów funtów (8,24 miliardów dolarów) na kompleks farm wiatrowych na Morzu Północnym u wschodnich wybrzeży Wielkiej Brytanii. Będzie to największa inwestycja Iberdroli w segmencie offshore wind.
19.10.2021

Morska Energetyka Wiatrowa na świecie – cz. 4 Wielka Brytania

W dzisiejszej odsłonie serii, dotyczącej morskiej energetyki wiatrowej na świecie, autorzy postarają się w sposób lapidarny przybliżyć regulacje dotyczące inwestycji morskich farm wiatrowych na obszarach morskich, jurysdykcyjnie podległych Zjednoczonemu Królestwu Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej.
06.09.2021

"Latające" promy przyszłości na trasie Francja-Anglia [podsumowanie tygodnia 25/2021]

W naszym cotygodniowym przeglądzie w telegraficznym skrócie informujemy o najważniejszych wydarzeniach minionych dni; o sprawach, którymi żyje lub wkrótce będzie żyła branża promowa. W tym tygodniu m.in. o „latających promach”, które w niedalekiej przyszłości mogą zasilić flotę Brittany Ferries.
22.06.2021

Morskie wiatraki zasiliły w energię 39 proc. domów w Wielkiej Brytanii w 2020 r.

The Crown Estate, instytucja zarządzająca majątkiem brytyjskiej korony, opublikowała raport, z którego wynika, iż morskie elektrownie wiatrowe pokryły zapotrzebowanie na energię 39 proc. gospodarstw domowych w Wielkiej Brytanii. Sektor offshore wind odgrywa już zdecydowanie jedną z najważniejszych ról w brytyjskiej energetyce.
03.05.2021

Poziom morza wzrasta kilka razy szybciej w miejscach gęsto zaludnionych

W gęsto zaludnionych krajach Azji, relatywny poziom morza podnosi się ponad trzy razy szybciej niż wynosi średnia światowa. Wynika to z osiadania się zaludnionych terenów
13.03.2021

Jerzy Doerffer, nestor polskiego okrętownictwa, patronem nowoczesnego gdańskiego tramwaju

Kolejny, 57 już gdański tramwaj ma swojego patrona. Jest nim prof. Jerzy Doerffer – wybitny naukowiec związany z Politechniką Gdańską. To kolejny, po prof. Annie Podhajskiej, uhonorowany w ten sposób przedstawiciel świata nauki. O takie upamiętnienie tej postaci wnioskowali przedstawiciele Naczelnej Organizacji Technicznej w Gdańsku.
22.11.2020

Johnson zapowiada „renesans brytyjskiego przemysłu stoczniowego”

Brytyjski rząd zapowiedział przeznaczenie na obronę dodatkowych 16,5 mld funtów w ciągu najbliższych czterech lat, co oznacza największy wzrost takich wydatków od końca zimnej wojny. Dzięki tym środkom Wielka Brytania ma odzyskać rolę głównej potęgi morskiej w Europie.
20.11.2020

Brokat szkodzi rzekom

Brokat może powodować szkody w ekosystemach rzek i jezior – wskazuje badanie przeprowadzone przez angielskich naukowców. Co więcej, jego z założenia biodegradowalne odpowiedniki wcale nie są lepsze.
24.10.2020

Populacja Humbaków odrodziła się z 450 do blisko 25 000 sztuk

Stan oceanów jest coraz gorszy, ale natura znajduję sposoby jak się odnawiać i regenerować - i to z zaskakującym skutkiem. Długopłewce oceaniczne (humbaki) odbiły się od krawędzi wyginięcia.
20.12.2019

Operator kajaków z Nowej Zelandii otrzymał certyfikat na ekologiczną obserwację delfinów i wielorybów

Friend of the Sea, wiodący światowy standard certyfikacji dla produktów i usług, które szanują i chronią środowisko morskie, ogłosił dziś, że certyfikował Kaikoura Kayaks z Nowej Zelandii za swój program na rzecz zrównoważonej obserwacji delfinów i wielorybów.
30.10.2019

Jak skorzystać na niskim kursie funta?

Londyn, jedna z największych stolic Europy. Wielomilionowe miasto, gdzie historia miesza się ze współczesnością, gdzie wielokulturowość zgrywa się z tradycją tworząc niepowtarzalną egzotyczną mieszankę, wspaniałe muzea i po prostu niezapomniany klimat. Edynburg, stolica Szkocji z niezapomnianym klimatem i wspaniałymi zabytkami. Co łączy te dwa miasta? Łatwy dojazd, wystarczy tylko wykorzystać przeprawę promową i „prawie” jesteśmy na miejscu, a ostatnie spadki kursu funta, niemal zrównujące jego wartość z euro, przybliżają Wielką
03.09.2019

Prom Anglia Seaways sprzedany Grekom

Jeden z należących do DFDS promów zmienia właściciela. Jednostka Anglia Seaways przechodzi w ręce Attica Group, a co za tym idzie, będzie teraz obsługiwać połączenia na południu Europy.
17.05.2019

EKG: Przemysł 4.0 – automatyzacja, digitalizacja, energooszczędność

Aby przetrwać, dalej się rozwijać i móc skutecznie konkurować na globalnym rynku, przemysł – zarówno w Polsce, jak i całej Europie – musi przejść głęboką transformację oraz zabezpieczyć sobie dostęp do strategicznych surowców.
15.05.2019

JachtFilm Festiwal przypływa do Gdyni

Miłośników morza, żagli i kina czeka prawdziwe święto. Do Gdyni zawinie JachtFilm Festiwal. W programie filmy o tematyce żeglarskiej.
14.01.2019

Zdatność statku do żeglugi („seaworthiness”) w świetle Reguł Hague-Visby i prawa angielskiego

Reguły Haskie z 1924r., a w ślad za nimi ich angielski odpowiednik COGSA 1924 (Carriage of Goods by Sea Act 1924), jak również poprawki do tych Reguł z 1968 r. – zwane Regułami Visby (z odpowiednikiem brytyjskim – COGSA 1971) wprowadziły nową regulację dotyczącą zdatności statku do żeglugi.
27.10.2018

Podzieleni liderzy UE zebrali się w Brukseli, żeby rozmawiać o migracji

W Brukseli w czwartek po południu rozpoczął się szczyt UE. Podzieleni w sprawie podejścia do migracji szefowie państw i rządów mają próbować znaleźć sposób na rozwiązanie tego problemu.
28.06.2018

Kibice pływają na mundial. W sobotę pierwszy mecz w Kaliningradzie

Na polsko-rosyjskich przejściach granicznych widoczny jest w sobotę zwiększony ruch kibiców jadących na mecze do Kaliningradu, ale jak dotąd nie ma kolejek i podróżni są odprawiani na bieżąco - poinformowała warmińsko-mazurska straż graniczna.
16.06.2018

Pomorskie: Rozpoczyna się realizacja ok. 20 km odcinków S6

Podpisano umowy na realizację odcinków drogi ekspresowej S6 w woj. Pomorskim, z Bożegopola Wielkiego do Luzina oraz z Luzina do Szemuda. Projektowany jest już odcinek z Szemudu do Gdyni. Pierwsze pojazdy mają pojechać trasą w drugiej połowie 2021 r.
11.06.2018

Na mundial z Żeglugą Gdańską? Wznowione rejsy na trasie Gdynia - Bałtyjsk - Gdynia

Świetna wiadomość dla fanów tramwajów wodnych. Wczoraj, Żegluga Gdańska ogłosiła wielki powrót rejsów do Bałtyjska. Już od 19 maja będzie okazja popłynąć na Półwysep Sambijski za jedyne 50 zł.
10.05.2018

Morska farma wiatrowa firmy Iberdrola została wpięta do niemieckiej sieci energetycznej.

Dysponująca mocą 350 MW farma Iberdrola Wikinger została z powodzeniem podłączona do niemieckiej sieci zasilającej Meklemburgię i Pomorze Przednie
03.01.2018

Firma Pantaenius Ubezpieczenia Jachtów otwiera nowy oddział w Polsce

Od 1 stycznia 2018 swoje drzwi otwiera nowy oddział firmy Pantaenius w Gdańsku, zajmującej się ubezpieczaniem jachtów. Do tej pory produkty tej marki dystrybuowane były przez agenta - Nautica Nord. Dla polskich klientów oznacza to sprawniejszą obsługę, świadczoną przez dotychczasowych specjalistów.
21.12.2017

Kolejny nowy prom w barwach DFDS już na trasie

Kolejna nowa jednostka, pływająca w barwach DFDS, trafiła już na trasę. Tulipa Seaways realizuje regularne kursy na trasie Rotterdam-Immingham.
11.10.2017

Powrót uchodźców do Calais – FTA ostrzega przed utrudnieniami w porcie

FTA (Brytyjskie Stowarzyszenie Transportu Towarów) próbuje nakłonić brytyjski rząd do podjęcia działań w związku z informacjami o rosnącej aktywności imigrantów podejmujących próby ataków na ciężarówki zmierzające do francuskiego portu.
29.05.2017

Wielka Brytania: koszt energii z morskich farm wiatrowych jest dziś niższy niż zakładano na rok 2020

Cel kosztu generacji z morskich farm wiatrowych brytyjski rząd określił kilka lat temu na 100 funtów/MWh. Ten cel miał być osiągnięty w 2020 roku, jednak okazuje się, że branża morskiej energetyki wiatrowej zrealizowała go cztery lata wcześniej i że ten koszt jest już znacznie niższy niż planowany koszt wytwarzania energii z elektrowni jądrowej Hinkley Point C, której budowę wspiera brytyjski rząd.
26.01.2017

Zawarcie umowy pod wpływem błędu w świetle prawa angielskiego. Część V

Zgodnie z ogólnymi zasadami angielskiego prawa kontraktowego – umowa frachtowa będzie, z mocy prawa uznania za nieważną („void at common law”), jeżeli obie strony umowy działały w błędnym przeświadczeniu co do stanu faktycznego i prawnego istotnego dla zawieranej aktualnie umowy („Brennan v. Bolt Burdon” z 2004 roku).
01.10.2016

Zobacz przeładunek ogromnych platform w Bilfinger Mars Offshore

Bilfinger Mars Offshore zakończył pierwszy załadunek platform pośrednich na morską farmę wiatrową u wybrzeży Wielkiej Brytanii. Specjalna barka wyruszyła z czterema platformami na pokładzie. Dziś Bilfinger zaprezentował nagranie z tej spektakularnej akcji.
06.07.2016

W Szczecinie ładują na barkę olbrzymie platformy do morskich farm wiatrowych

Akcja załadunkowa rozpoczęła się dziś, z samego rana. Do transportu TP (ang. transition pieces) przewidziano trzy ‎barki przygotowane specjalnie do tego typu transportów (wymiary 100x32 m). W pierwszy transport wyruszy jedna z nich z czterema platformami.
24.06.2016

Niecodzienna wizyta okrętów NATO w Gdyni

Wczoraj (27.04) port Gdynia odwiedziły 3 okręty należące do sił NATO z rejonu Bałtyku. Jednostki ESPS Alvaro de Bazan (Hiszpania), HDMS Peter Willemoes (Dania) i HMS Iron Duke (Anglia) przybyły na regularny postój w porcie i tankowanie paliwa.
28.04.2016

Konosament – inkorporacja czarterowej klauzuli arbitrażowej i prawa właściwego – analiza sprawy „The Golden Endurance”.[1]

Ładunek spaletyzowanych otrębów pszennych (6.489,95 mt) został załadowany na statek ,,Golden Endurance” w czerwcu i lipcu 2013 r. w trzech portach załadunkowych – Gabon (Owendo), Togo (Lome) oraz Ghana (Takoradi) z portem przeznaczenia w Maroko. W związku z załadunkiem wystawione zostały trzy „sety” konosamentów, które określone zostały jako: ,,konosamenty z Owendo” wydane w dn. 27.06.2013 r. ,,konosamenty z Lome” wydane w dn. 22.07.2013 r. oraz ,,konosamenty z Takoradi” wydane w dn. 22.07.2013 roku. Wszystkie ww. konosame
05.03.2016

Angielski sąd apelacyjny rozstrzygnął: umowy z O.W. Bunker nie podlegały Sale of Goods Act 1979

O sprawie upadłości grupy O.W. Bunker mówi się w środowisku shippingowym od dawna, bowiem bankructwo duńskiego potentata na rynku paliw okrętowych dotknęło tysięcy podmiotów – w tym w szczególności armatorów oraz faktycznych dostawców paliwa. Angielski Court of Appeal orzekł, że dostawcy paliw nie będą mogli dochodzić zapłaty w oparciu o Sale of Goods Act 1979.
01.03.2016

Pierwsze konstrukcje dla Duńczyków już gotowe

W szczecińskim Bilfinger Mars Offshore zakończono budowę konstrukcji pierwszych podstaw do morskich elektrowni wiatrowych. Treaz będą malowane.
17.02.2016

Zmiany w Zarządzie PERN „Przyjaźń” S.A.

Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie PERN „Przyjaźń” S.A. postanowiło w dniu 7 stycznia 2016 roku powołać na stanowisko Prezesa Zarządu Spółki - Igora Wasilewskiego, oraz na stanowiska Wiceprezesów: Tadeusza Zwierzyńskiego i Rafała Milanda. Na stanowisku Wiceprezesa Zarządu, pozostał przedstawiciel załogi- Sławomir Stachowicz. Jednocześnie, Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Spółki odwołało ze składu Zarządu Spółki Marcina Moskalewicza, dotychczasowego Prezesa Zarządu, oraz Wiceprezesów: Dariusza Zawadkę i Aleksandrę Sieczkowską
07.01.2016

Jest pozwolenie na użytkowanie dla fabryki Bilfinger Mars Offshore

Zachodniopomorski Wojewódzki Inspektor Nadzoru Budowlanego wydał pozwolenie na użytkowanie obiektów na terenie fabryki Bilfinger Mars Offshore. Trwa produkcja fundamentów morskich elektrowni wiatrowych. Pierwsze z nich trafią do duńskiego koncernu Dong Energy.
14.12.2015

DFDS zamienia statki na Morzu Północnym i Bałtyku

W celu optymalizacji ładowności na swoich trasach, DFDS przeprowadzi zamiany jednostek na Morzu Północnym i Bałtyku – zapowiedział Richard Berg-Larsen dyrektor zarządzający flotą operatora. Zmiany odbędą się w dniach 30 listopada i 2 grudnia.
24.11.2015

Bilfinger Mars Offshore rusza z produkcją. Pierwsze elementy popłyną do Anglii

Zachodniopomorski Wojewódzki Inspektor Nadzoru Budowlanego wydał pozwolenie na użytkowanie obiektów na terenie fabryki Bilfinger Mars Offshore. Oznacza to możliwość uruchomienia produkcji fundamentów morskich elektrowni wiatrowych. Pierwsze z nich trafią do duńskiego koncernu Dong Energy.
22.11.2015

Dziennikarze z Czech w porcie Szczecin-Świnoujście

Przedstawiciele czeskich mediów przebywali 22 października z wizytą studyjną w zespole portów Szczecin-Świnoujście.
26.10.2015

Ponad 2 km fundamentów morskich elektrowni wiatrowych wypłynie na barkach z fabryki w Szczecinie

We wrześniu tego roku Bilfinger Mars Offshore rozpocznie produkcję 91 sztuk platform pośrednich dla farmy wiatrowej Race Bank na Morzu Północnym. To pierwszy kontrakt, jaki zdobyła spółka. Klientem jest DONG Energy - światowy lider w wiatrowej branży offshore.
08.07.2015

Tallink sprzedał statek Regina Baltica

Tallink informuje o zakończeniu procesu sprzedaży statku Regina Baltica.
08.04.2015

Roszady we flocie DFDS

Operator promowy DFDS Seaways zadecydował o przeniesieniu jednostki Ficaria Seaways z trasy Goteborg-Immingham na połącznie Rotterdam-Immingham.
04.03.2015

Konferencja w Ostrawie

Międzynarodowa konferencja skierowana na rozwój infrastruktury transportowej Kraju Morawsko-Śląskiego oraz jego połączeń z sąsiednimi regionami odbyła się 4 bm. w Ostrawie. Na spotkaniu swoją ofertę skierowaną do przedsiębiorców Republiki Czeskiej przedstawił Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście.
06.11.2014

Quantum of the Seas opuścił niemiecką stocznię Mayer Wertf i przechodzi próby morskie (wideo)

22 września trzeci największy statek wycieczkowy na świecie, zbudowany na zamówienie Royal Caribbean International, opuścił stocznię Meyer Werft w Papenburgu i odbył 10 godzinny rejs po Rzece Ems w kierunku Morza Północnego.
29.09.2014

Seago Line: bezpośrednio z Anglii do Rosji

Firma Seago Line, zapewniająca połączenia fiderowe dla Maersk Line\'s European ustanowiła nowe, bezpośrednie połączenie drogą morską między Tyne (Anglia), a największym rosyjskim portem na Bałtyku - Sankt Petersburgiem.
29.04.2014

Analiza bieżących trendów i rekomendacji w Europie i na świecie dotyczących wspierania odnawialnych źródeł energii

W związku z trwającymi pracami nad tworzeniem ram prawnych dla systemu wsparcia energii ze źródeł odnawialnych w Polsce w oparciu o system aukcyjny Fundacja na rzecz Energetyki Zrównoważonej dokonała analizy bieżących trendów i rekomendacji w Europie i na świecie dotyczących wspierania OZE oraz przeanalizowała aukcyjne systemy wsparcia w 13 krajach tj.: Danii, Francji, Holandii, Irlandii, Litwie, Łotwie, Portugalii, Wielkiej Brytanii, Włoszech, Chinach, Indiach, Argentynie oraz Brazylii. Poniżej przedstawiono n
15.01.2014

GRYFIA - stocznia na wyspie

Szczecińska Stocznia Remontowa GRYFIA SA to 60 lat doświadczenia, tradycji oraz zaangażowania ludzi, którzy tworzyli jej historię. Odpowiedzialność i satysfakcja. Przeszłość, teraźniejszość i przyszłość nierozerwalnie związana z ludźmi i miejscem. Historyczna nazwa powiązana z wyspą rzeczną w Szczecinie, między Odrą zachodnią i Przekopem Mieleńskim. Rozmowa z Amerendra Roy’em, Szefem handlu stoczni Gryfia.
10.09.2013

DFDS Seaways zapraszają na pokład promu Calais Seaways

Po gruntownym remoncie prom Norman Spirit wrócił do służby na Kanale La Manche. Jednostka ma nie tylko odświeżony wygląd, ale również zmieniła nazwę na Calais Seaways.
22.03.2013

Kapitan Cichocki odnaleziony

Kapitan Cichocki może przybyć do portu Brest już dziś koło 10 rano. Jak podaje TVP Info jego pozycję o 3.30 w nocy z niedzieli na poniedziałek namierzyła jednostka francuskiej Straży Przybrzeżnej 48 mil morskich od miejscowości St. Mathieu.
07.05.2012

Dziękujemy za wysłane grafiki.