• <

Wynik wyszukiwania - "Międzynarodowa Organizacja Morska" - Wiadomości

Nowy sekretarz generalny IMO Arsenio Dominguez Velasco z przesłaniem na 2024 rok

Zgromadzenie Międzynarodowej Organizacji Morskiej (IMO) potwierdziło powołanie nowego sekretarza generalnego podczas 129 sesji Rady. Jego kadencja rozpoczęła się 1 stycznia 2024 roku i potrwa do 31 grudnia 2027 roku. Arsenio Dominguez Velasco jest dziesiątą osobą na tym stanowisku w organizacji.
02.01.2024

Arsenio Dominguez Velasco nowym sekretarzem generalnym IMO

Arsenio Dominguez Velasco obejmie z nowym rokiem urząd sekretarza generalnego Międzynarodowej Organizacji Morskiej. Zgromadzenie IMO jednomyślnie zatwierdziło wczoraj decyzję Rady.
03.12.2023

Rosja wypadła z Rady IMO

Rosja straciła miejsce w Radzie Międzynarodowej Organizacji Morskiej, w której była od 1960 roku. W jej miejsce powołano Liberię.
01.12.2023

Międzynarodowa Organizacja Morska nie dla Rosji - tego chce Ukraina

W Międzynarodowej Organizacji Morskiej (IMO) nie ma miejsca dla Rosji; w ciągu dziesięcioleci nikt nie wyrządził większej szkody wolnej żegludze niż Rosja – oświadczył w poniedziałek prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski w zdalnym przemówieniu do członków 33. zgromadzenia IMO.
27.11.2023

Rosja skarży się na Ukrainę do IMO

Rosja wystosowała do Międzynarodowej Organizacji Morskiej (IMO) oficjalną skargę na Ukrainę za „atak terrorystyczny” na cywilny tankowiec Sig na Morzu Czarnym.
19.08.2023

Komisja Europejska przyjmuje nowe ambicje klimatyczne IMO na kolejne lata i wzywa do uruchomienia transformacji

Komisja Europejska z zadowoleniem przyjmuje osiągnięte 7 lipca na forum Międzynarodowej Organizacji Morskiej (IMO) porozumienie w sprawie przeglądu jej strategii z 2018 r. dotyczącej ograniczenia emisji gazów cieplarnianych ze statków. Porozumienie to stanowi ważny krok w kierunku zmniejszenia śladu węglowego międzynarodowego transportu morskiego i zapewnienia sprawiedliwego wkładu sektora żeglugi w realizację celów porozumienia paryskiego, proporcjonalnie do jego udziału w globalnych emisjach wynoszącego 3%.
10.07.2023

Zrewidowane wytyczne w zakresie hałasu podwodnego. Konieczne niezwłoczne działania

W mijającym tygodniu Międzynarodowa Organizacja Morska (International Maritime Organization - IMO) poczyniła postępy w zakresie regulacji dotyczących hałasu podwodnego ze statków oraz jego szkodliwego wpływu na faunę morską. Sojusz na rzecz Czystej Arktyki (Clean Arctic Alliance - CAA) apeluje o niezwłoczne opracowanie programu konkretnych działań na rzecz redukcji emisji.
29.01.2023

PRS o nowych wymaganiach IMO

Ośrodek do spraw Międzynarodowej Organizacji Morskiej (IMO) przy Polskim Rejestrze Statków zebrał nowe wymagania IMO wchodzące w życie od nowego roku.
16.12.2022

Międzynarodowa Organizacja Morska ofiarą cyberataku

Międzynarodowa Organizacja Morska (IMO), poinformowała w czwartek, że jej strona internetowa i intranet zostały wyłączone przez wyrafinowany cyberatak, a specjaliści IT wyłączyli kluczowe systemy, aby zapobiec dalszym szkodom.
02.10.2020

Ośrodek ds. IMO przy PRS S.A.

IMO - Międzynarodowa Organizacja Morska
IMO,ośrodek ds. imo,International Maritime Organization,Międzynarodowa Organizacja Morska,FP,COMSAR,DSC,BLG,Publikacje IMO,Zestawienia półroczne Postanowień IMO,dokumenty IMO,

Port Gdynia gościł przedstawicieli IMO

W piątek, 19 listopada, przedstawiciele Korpusu Dyplomatycznego Państw-Członków Międzynarodowej Organizacji Morskiej (IMO) gościli w Gdyni. Wizyta studyjna odbyła się w ramach wspierania polskiej kandydatury do Rady IMO w kategorii C na lata 2022-23.
19.11.2021

Dziękujemy za wysłane grafiki.