• <

Wynik wyszukiwania - "Grupa Azoty" - Wiadomości

Do Morskiego Terminalu Gazowego w Policach dotarła dostawa propanu

4 grudnia 2023 roku gazowiec Guadalupe Explorer przybył do Portu Morskiego Police z ok. 22 tys. ton propanu. Surowiec jest przeznaczony do produkcji polipropylenu w fabryce należącej do Grupy Azoty.
06.12.2023

Grupa Azoty podpisała porozumienie z Polską Grupą Zbrojeniową ws. rozwoju technologii i produkcji

Grupa Azoty podpisała porozumienie z Polską Grupą Zbrojeniową - poinformowała w środę spółka. Współpraca ma objąć prace badawczo-rozwojowe, dostawy komponentów, nowych materiałów dla zbrojeniówki oraz projektowania materiałów do druku 3D w zastosowaniach militarnych - dodano.
12.10.2023

Grupa Azoty: produkcja nawozów wieloskładnikowych systematycznie wzrasta w ślad za popytem

Produkcja nawozów specjalistycznych i wieloskładnikowych systematycznie wzrasta w ślad za popytem - poinformowała Grupa Azoty we wtorek. Wolumeny produkcji nawozów wieloskładnikowych za wrzesień są istotnie wyższe niż w poprzednich miesiącach, a azotowych są wyższe niż średnia z II kwartału - dodano.
11.10.2023

Grupa Azoty prowadzi rozmowy z instytucjami finansowymi

Grupa Azoty prowadzi dalsze rozmowy z instytucjami finansowymi w związku z sytuacją finansową spółki - poinformował w czwartek wiceprezes Grupy Azoty Marek Wadowski. Zapewnił, że grupa ma środki pieniężne i wolne limity finasowania, które umożliwiają bieżące regulowanie zobowiązań.
28.09.2023

Grupa Azoty uruchamia produkcję polipropylenu w Polimerach Police

Polimery Police - jedna z największych inwestycji europejskiej branży chemicznej rozpoczyna produkcję polipropylenu pod marką Gryfilen®. Nowa instalacja Grupy Azoty będzie produkować rocznie 437 tys. ton polipropylenu i 429 tys. ton propylenu. Sprzedaż polipropylenu Gryfilen® w Europie rozpocznie się w sierpniu br. Budżet projektu Polimery Police to ponad 7,2 mld zł.
27.06.2023

Wicepremier Kaczyński: inwestycja w Policach umacnia naszą niezależność energetyczną i surowcową

Inwestycja w Policach umacnia naszą niezależność energetyczną i surowcową, jest także jednym z najważniejszych elementów polityki reindustrializacji Polski, polityki stawiającej na innowacyjność i nowe technologie - oświadczył wicepremier, szef PiS Jarosław Kaczyński w liście do uczestników uroczystości w zakładach Grupy Azoty.
22.06.2023

Grupa Azoty Puławy zwiększy od czerwca produkcję nawozów i chemikaliów

Grupa Azoty Puławy zwiększy od pierwszego czerwca produkcję nawozów i chemikaliów, chodzi np. o saletrę amonową, roztwór saletrzano mocznikowy i mocznik - poinformowała spółka w środę w komunikacie. Jak dodano, decyzja związana jest z poprawą sytuacji rynkowej.
31.05.2023

W Szczecinie rozdano nagrody Orły Wprost

W piątek, podczas uroczystej gali w Szczecinie rozdano nagrody Orły Wprost. Za zasługi na rzecz rozwoju regionu nagradzani są liderzy biznesu, samorządowcy lub organizacje pozarządowe.
29.05.2023

Czy Orlen przejmie Azoty?

Należące do Grupy Azoty puławskie zakłady mogą się stać częścią Orlenu. Miałby to być pomysł rządu na poprawę fatalnej sytuacji finansowej chemicznego koncernu - czytamy we wtorkowym "Pulsie Biznesu".
23.05.2023

Wiceprezes Grupy Azoty: Będziemy pracować z instytucjami finansowymi by zawrzeć porozumienia

Wskaźnik dług netto/EBITDA na koniec I półrocza przekroczy dopuszczalne wartości zawarte w umowach finansowania - poinformował wiceprezes Grupy Azoty Marek Wadowski. Zapowiedział, że grupa w związku z tym będzie pracować z instytucjami finansowymi nad zwarciem odpowiednich porozumień.
23.05.2023

Grupa Azoty rozbuduje port w Policach, by importować zielone surowce spoza UE

Port w Policach docelowo będzie służył do importu surowców dla całej Grupy Azoty takich jak np. zielony amoniak spoza UE oraz do eksportu jej produktów – powiedział PAP prezes Grupy Azoty Tomasz Hinc. Spółka prowadzi rozmowy z PKN Orlen ws. budowy kolejnych zbiorników w porcie – poinformował.
14.05.2023

Grupa Azoty w kwietniu br. ograniczyła produkcję r/r

Grupa Azoty poinformowała w piątek we wstępnym raporcie za kwiecień br., że ograniczyła produkcję w kluczowych segmentach w porównaniu do kwietnia 2022 r. Produkcja kaprolaktamu w Puławach spadła do zerowego poziomu. W Grupie Azoty wzrosła natomiast produkcja nawozów specjalistycznych.
12.05.2023

Prezes Grupa Azoty: Zespół Elektrowni Wodnych Niedzica będzie integratorem "zielonych" aktywów grupy

To Zespół Elektrowni Wodnych Niedzica będzie integratorem "zielonych" aktywów energetycznych grupy - wskazał w rozmowie z PAP prezes Grupy Azoty Tomasz Hinc. Wyjaśnił, że siedzibą nowo powołanej do tego celu spółki będzie ZEW Niedzica.
12.05.2023

Prezes Grupy Azoty: import nawozów i tworzyw do UE uderza w rentowność europejskich producentów

Polityka klimatyczna UE zachwiała równowagą podażowo-popytową na europejskim rynku chemicznym - ocenił w rozmowie z PAP prezes Grupy Azoty Tomasz Hinc. Import nawozów za Wschodu i tworzyw z Chin do UE uderza w rentowność europejskich producentów, którzy zmuszeni są ograniczać produkcję w UE - dodał.
11.05.2023

Grupa Azoty planuje w przyszłym roku weryfikację celów strategii na lata 2021-2030

W 2024 roku jest planowana weryfikacja poszczególnych celów strategii spółki na lata 2021-2030. Spółka obecnie podtrzymuje chęć przejęcia Zespołu Elektrowni Wodnych Niedzica, wokół którego mają być skupione "zielone" aktywa grupy.
16.04.2023

Grupa Azoty: 583 mln zł zysku netto za 2022 r.

W 2022 r. Grupa Azoty osiągnęła ponad 583 mln zł zysku netto przy przychodach przekraczających 24,6 mld zł - wynika z opublikowanego w czwartek skonsolidowanego raportu rocznego grupy.
31.03.2023

Grupa Azoty finalizuje dostawy kluczowych surowców do nowej fabryki Polimerów Police

We wtorek 27 marca na terenie Morskiego Terminalu Gazowego w Policach miała miejsce pierwsza dostawa etylenu w ramach projektu Polimery Police. Gazowiec Gaschem Rhonedostarczył do Spółki Grupa Azoty Polyolefins S.A. pierwsze 3 500 ton surowca. Roczne zapotrzebowanie na etylen Spółka szacuje na ok. 13 000 ton.
28.03.2023

W obrębie Portu Gdańsk zostanie uruchomione Centrum Badawczo-Rozwojowe Bionawozów Grupy Azoty

Grupa Azoty otwiera w Gdańsku Centrum Badawczo-Rozwojowe Bionawozów. Wiceminister aktywów państwowych Karol Rabenda powiedział w czwartek, że bionawozy są zgodne z Europejskim Zielonym Ładem, to też dział, który musi się rozwijać pod względem dostępności surowców i możliwości produkcyjnych.
23.02.2023

Budowa nowej fabryki Grupy Azoty na finiszu

Polimery Police – jedna z największych inwestycji europejskiego przemysłu chemicznego osiągnęła już ponad 99% zaawansowania.
15.02.2023

Rusza terminal w Porcie Morskim Police

W czwartek, 22 grudnia, odbędzie się uroczyste przyjęcie pierwszej dostawy gazu do terminalu w Policach. Oznacza to, że nowa inwestycha Portu w zachodniopomorskim rozpocznie funkcjonowanie.
20.12.2022

Wspólny kierunek i perspektywy - umowa ze spółkami Grupy Azoty podpisana

Umowa precyzująca porozumienie o wzajemnej współpracy pomiędzy spółkami Grupy Azoty a Akademią Morską w Szczecinie została podpisana 28 października w siedzibie AMS.
28.10.2021

Co się dzieje na placu budowy Polimery Police? Zobacz film i zdjęcia

Rada Nadzorcza Grupy Azoty Polyolefins odwiedziła plac budowy Polimerów Police. Członkowie rady razem z zarządem odwiedzili terminal przeładunkowo-magazynowy, instalację PDH i instalację PP.
01.10.2021

Grupa Azoty: kontynuujemy ambitny plan inwestycyjny

Pandemia nie miała większego wpływu na działalność Grupy Azoty, negatywnie oddziaływał natomiast wzrost cen surowców energetycznych - powiedział w piątek wiceprezes grupy Tomasz Hryniewicz. Podkreślił, że grupa kontynuuje ambitny program inwestycyjny - w I kw. 2021 r. przeznaczono na ten cel 914 mln zł.
14.05.2021

Pierwszy w polskim porcie załadunek NOXy (popularny na stacjach AdBlue) na statek

W najstarszym istniejącym fragmencie szczecińskiej stoczni, odbył się pierwszy w polskim porcie załadunek NOXy na statek - poinformowała Grupa Azoty Zakłady Chemiczne "Police" SA.
26.04.2021

Solidne wyniki finansowe Grupy Azoty pomimo pandemii

Grupa Azoty odnotowała w 2020 roku skonsolidowane przychody ze sprzedaży wynoszące 10,5 mld zł i wynik EBITDA w wysokości 1,3 mld zł, osiągając marżę EBITDA na poziomie 12,6% (bez zmian r/r). i zysk netto w wysokości 355 mln zł.
15.04.2021

Kluczowy element projektu "Polimery Police" już na placu budowy

Prawie 100-metrowy zbiornik przetransportowano w nocy z 22 na 23 lutego na plac budowy projektu "Polimery Police". Jest to, jak do tej pory, największy i najcięższy element inwestycji.
23.02.2021

Grupa Azoty: 41 mln zł zysku netto w III kw.; budowa Polimerów Police – bez większych przeszkód

Grupa Azoty odnotowała zysk netto na poziomie 41 mln zł w III kw. br., a skonsolidowane przychody ze sprzedaży wyniosły 2,416 mld zł – podał w czwartek prezes spółki Mariusz Grab. Dodał, że najważniejsza inwestycja - Polimery Police – przebiega bez większych przeszkód.
19.11.2020

Koronawirus może przyspieszyć największe projekty infrastrukturalne. Do 2025 roku planowanych jest 25 megainwestycji

Megainwestycje infrastrukturalne mogą być szansą na wyjście z kryzysu gospodarczego. – Koronawirus okazuje się być dobrym energy drinkiem, dzięki któremu na rynek wtłoczymy więcej inwestycji – ocenia Tomasz Żuchowski, p.o. Generalnego Dyrektora Dróg Krajowych i Autostrad. Obecnie, jak wynika z raportu firmy Spectis, w trakcie realizacji znajdują się cztery megainwestycje, których budżet przekracza 3 mld zł. Docelowo do 2025 roku ma ich być 25 o łącznej wartości blisko 300 mld zł.
28.09.2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.