• <
mewo_2022

Wilhelmsen stawia na dekarbonizację - 500 milionów dolarów w rozwój segmentu energii odnawialnej

ac

23.04.2021 07:50 Źródło: własne
Strona główna Energetyka Morska, Wiatrowa, Offshore Wind, Offshore Oil&Gas Wilhelmsen stawia na dekarbonizację - 500 milionów dolarów w rozwój segmentu energii odnawialnej

Partnerzy portalu

Wilhelmsen stawia na dekarbonizację - 500 milionów dolarów w rozwój segmentu energii odnawialnej - GospodarkaMorska.pl
fot. Wilhelmsen

Jedna z najstarszych norweskich firm morskich, Wilhelmsen, ogłosiła, że ewoluuje cel i strategię korporacyjną, aby rozwijać firmę w zakresie usług morskich, energii odnawialnej i dekarbonizacji. W ciągu najbliższych pięciu lat, Wilhelmsen planuje zainwestować 500 milionów dolarów, koncentrując się na segmentach energii odnawialnej.

- Nasza strategia jest bardzo jasna, przyczynimy się do transformacji infrastruktury energetycznej i będziemy aktywnym graczem w dekarbonizacji - mówi Thomas Wilhelmsen, dyrektor generalny grupy Wilhelmsen - Oprócz przyspieszenia transformacji naszych istniejących projektów, będziemy inwestować w nowe biznesy z długoterminowym celem przejścia od działalności głównie związanej z ropą i gazem do działań związanych głównie z sektorem odnawialnym.

Aby wesprzeć przejście do nowych segmentów, Wilhelmsen uruchamia nowy segment biznesowy znany jako Nowa Energia. Grupa będzie odpowiedzialna za nadzorowanie wszystkich inwestycji firmy by były prowadzone przy użyciu odnawialnych źródeł energii. Wilhelmsen planuje inwestować samodzielnie, a także z partnerami lub na rynkach kapitałowych.

Wilhelmsen już kilka lat temu rozpoczął działania zmierzające do wykorzystania możliwości sektoru. Obejmuje to trwającą transformację NorSea, prowadzenie morskiej działalności wiatrowej - NorSea Wind, Edda Wind i Elevon. W obszarze dekarbonizacji Wilhelmsen uczestniczy w autonomicznej żegludze - Massterly, rozwiązaniach dekarbonizacyjnych - RaaLabs, Ivaldi, partnerstwie z Thyssenkrupp oraz najnowszej koncepcji statku Topeka, która ma być kluczowym punktem dla statków handlowych napędzanych wodorem.

- W ciągu następnych kilku dziesięcioleci będziemy świadkami przejścia od ropy i gazu do energii odnawialnej - mówi Wilhelmsen - Szybkość zmian i potrzebne inwestycje wymagają szczególnego skupienia się na wykorzystaniu pojawiających się możliwości. Będziemy korzystać z naszych dotychczasowych kompetencji, dogłębnej wiedzy na temat branży morskiej oraz tego, co nas wyróżnia spośród wielu graczy na rynku, jednocześnie odkrywając nowe możliwości i nowe partnerstwa. Chcemy stworzyć silną platformę wzrostu dla rozwiązań, które przyczynią się do dekarbonizacji naszej branży.


seaway7

Dziękujemy za wysłane grafiki.