• <
siemens_gamesa_2022

Węgry. Szef MSZ: nie jesteśmy gotowi na negocjacje ws. kolejnych sankcji energetycznych przeciw Rosji

gm

24.08.2022 11:01 Źródło: PAP
Strona główna Energetyka Morska, Offshore Węgry. Szef MSZ: nie jesteśmy gotowi na negocjacje ws. kolejnych sankcji energetycznych przeciw Rosji

Partnerzy portalu

Węgry. Szef MSZ: nie jesteśmy gotowi na negocjacje ws. kolejnych sankcji energetycznych przeciw Rosji - GospodarkaMorska.pl
Fot. Pixabay

Nie jesteśmy gotowi na negocjowanie kolejnych sankcji energetycznych przeciw Rosji - poinformował na Facebooku minister spraw zagranicznych Węgier Peter Szijjarto po rozmowie telefonicznej z szefem dyplomacji Estonii Urmasem Reinsalu.

„Rząd Estonii zamierza zaproponować kolejny pakiet sankcji, więc zaznaczyłem od razu, że nie jesteśmy gotowi na negocjowanie sankcji energetycznych” - napisał Szijjarto po wtorkowej rozmowie. Dodał też, że sankcje bardziej uderzają w Europę niż w Rosję, dlatego dalsze ich zaostrzanie byłoby wbrew zdrowemu rozsądkowi.

„Zabezpieczenie dostaw ropy i gazu na Węgry bez źródeł rosyjskich jest obecnie fizycznie niemożliwe, a nie możemy pozwolić, aby nasi obywatele ponosili koszty wojny” – zaznaczył minister.

Ministrowie spraw zagranicznych Węgier i Estonii omówili również możliwość ograniczenia wydawania europejskich wiz dla rosyjskich obywateli. Szijjarto podkreślił, że w tej kwestii Węgry popierają stanowisko kanclerza Niemiec Olafa Scholza i nie przewidują żadnych restrykcji w tym zakresie.

Podkreślając, że z estońskim ministrem spraw zagranicznych zawsze łączyły go dobre relacje, Szijjarto przekazał, że wraz z rozmówcą zgodził się w najważniejszej kwestii: „wojna na Ukrainie musi zakończyć się najszybciej jak to możliwe”.

Jak poinformował szef węgierskiej dyplomacji, z inicjatywą przeprowadzenia rozmowy telefonicznej na bieżące tematy wyszła strona estońska.

Partnerzy portalu

seaway7
seatech_390x100_2022
ASTE_390X100_2021

Dziękujemy za wysłane grafiki.