Royal Caribbean twierdzi, że sześciu pasażerów statku wycieczkowego Adventure of the Seas uzyskało pozytywny wynik testu na obecność Covid-19 podczas rutynowych testów.
Czterech pasażerów zostało zaszczepionych i podróżowało osobno. Pozostali dwaj byli nieszczepionymi nieletnimi w tej samej grupie.
Goście zostali natychmiast poddani kwarantannie, a ich imprezy podróżnicze i wszystkie bliskie kontakty zostały wyśledzone i przetestowane.
Adventure of the Seas znajdował się w szóstym z siedmiu dni rejsu z Nassau na Bahamach do Cozumel w Meksyku, kiedy pasażerowie uzyskali pozytywny wynik testu w czwartek.
Adventure of the Seas stał się pierwszym statkiem Royal Caribbean, który wznowił rejsy na półkuli zachodniej, kiedy wypłynął w swoją pierwszą zaplanowaną podróż 12 czerwca. Oczekiwano, że letnia trasa statku obejmie około 1000 pasażerów, a cała załoga i goście w wieku 16 lat lub starsi muszą być w pełni zaszczepieni.
Pod koniec czerwca dwójka dzieci uzyskała pozytywny wynik testu na pokładzie Adventure of the Seas.
Akcje Royal Caribbean Cruises spadły w ciągu dnia o prawie 4%.
Rozpoczyna się Forum Bezpieczeństwa Morskiego Państwa 2026
Rosyjskie bombowce nad Morzem Barentsa. Interweniowali Norwegowie
Szwedzka delegacja przylatuje do Polski rozmawiać m.in. o okrętach podwodnych
USA znów uderzyły w łódź domniemanych przemytników na Karaibach - dwie ofiary
Jak chronić porty i infrastrukturę energetyczną na morzu? [KONGRES POLSKIE PORTY 2030+]
PGZ Stocznia Wojenna zajmie się serwisem fregaty