• <
gryfia_70lat

Sześciu pasażerów na statku wycieczkowym Royal Caribbean uzyskało pozytywny wynik na Covid-19

01.08.2021 22:21 Źródło: własne
Strona główna Marynarka Wojenna, Służby Morskie, Ratownictwo Morskie Sześciu pasażerów na statku wycieczkowym Royal Caribbean uzyskało pozytywny wynik na Covid-19

Partnerzy portalu

Sześciu pasażerów na statku wycieczkowym Royal Caribbean uzyskało pozytywny wynik na Covid-19 - GospodarkaMorska.pl
Fot. CC BY-SA 4.0/Master0Garfield

Royal Caribbean twierdzi, że sześciu pasażerów statku wycieczkowego Adventure of the Seas uzyskało pozytywny wynik testu na obecność Covid-19 podczas rutynowych testów.

Czterech pasażerów zostało zaszczepionych i podróżowało osobno. Pozostali dwaj byli nieszczepionymi nieletnimi w tej samej grupie.

Goście zostali natychmiast poddani kwarantannie, a ich imprezy podróżnicze i wszystkie bliskie kontakty zostały wyśledzone i przetestowane.

Adventure of the Seas znajdował się w szóstym z siedmiu dni rejsu z Nassau na Bahamach do  Cozumel w Meksyku, kiedy pasażerowie uzyskali pozytywny wynik testu w czwartek.

Adventure of the Seas stał się pierwszym statkiem Royal Caribbean, który wznowił rejsy na półkuli zachodniej, kiedy wypłynął w swoją pierwszą zaplanowaną podróż 12 czerwca. Oczekiwano, że letnia trasa statku obejmie około 1000 pasażerów, a cała załoga i goście w wieku 16 lat lub starsi muszą być w pełni zaszczepieni.

Pod koniec czerwca dwójka dzieci uzyskała pozytywny wynik testu na pokładzie Adventure of the Seas.

Akcje Royal Caribbean Cruises spadły w ciągu dnia o prawie 4%.


Partnerzy portalu

Dziękujemy za wysłane grafiki.