• <
siemens_gamesa_2022

Szczecińskie i zachodniopomorskie WOPR zakupiły nowy sprzęt

jm

01.01.2022 14:07
Strona główna Marynarka Wojenna, Służby Morskie, Ratownictwo Morskie Szczecińskie i zachodniopomorskie WOPR zakupiły nowy sprzęt

Partnerzy portalu

Szczecińskie i zachodniopomorskie WOPR zakupiły nowy sprzęt - GospodarkaMorska.pl
Fot. Facebook/Zachodniopomorskie WOPR

Szczecińskie i zachodniopomorskie Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe zakupiły nowy specjalistyczny sprzęt: specjalistycznego drona do podwodnych poszukiwań, quady, skuter i łodzie ratownicze.

Zachodniopomorskie i szczecińskie WOPR nabyły nowy sprzęt wart około 840 tys. zł dzięki dofinansowaniu z budżetu wojewody w wysokości 100 tys. zł oraz 400 tys. zł dotacji z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie. Jak przekazał wojewoda Zbigniew Bogucki, część funduszy została także przeznaczona na szkolenia zespołów ratowniczych.


Zachodniopomorskie WOPR zakupiło za przeznaczone środki sprzęt do poszukiwań i działań ratowniczych pod wodą i w trudnym terenie – specjalnego drona do poszukiwań pod wodą, 3 quady  z napędem 4x4, łódź z przyczepą do jej transportu, skuter ratowniczy, 8 wiosłowych łodzi i 2 zestawy dla nurków. WOPR w Szczecinie zakupił z kolei specjalistyczną łódź motorową wyposażoną w sonar, przyczepę oraz sprzęt do indywidualnej ochrony członków załogi.

Partnerzy portalu

Dziękujemy za wysłane grafiki.