• <

Sukces KSTO Korab na International Waterbike Regatta 2024

Strona główna Przemysł Jachtowy, Turystyka Morska, Żeglarstwo Morskie Sukces KSTO Korab na International Waterbike Regatta 2024

Partnerzy portalu

Fot. Materiały prasowe

Między 16 a 18 maja, reprezentacja Koła Naukowego KSTO Korab odniosła największy od siedmiu lat sukces na prestiżowych zawodach International Waterbike Regatta, zdobywając 2. miejsce na podium w klasyfikacji generalnej.

Studia to nie tylko nauka, ale także rozwijanie swoich pasji i zainteresowań. Studenci KSTO Korab łączą naukę z pasją do sportów wodnych — budując jednostki pływające, a następnie startując nimi na międzynarodowych regatach. Zespół składający się z 15 studentek i studentów przez cztery dni, od samego przyjazdu w środę, ciężko pracował, aby zapewnić maksymalną sprawność wszystkich rowerów wodnych. Było to zwieńczenie wielu miesięcy intensywnych przygotowań i wysiłków całego zespołu.

Spektakularne wyniki

Na zawody pojechały trzy rowery wodne, spośród których największy sukces odniósł "Rektor", zajmując 2. miejsce w klasyfikacji generalnej. Rektorowi zabrakło jedynie 2 punktów do zwycięstwa (132 do 134 punktów). W dwóch z sześciu konkurencji zespół KSTO Korab zdecydowanie zdeklasował oponentów, osiągając spektakularne wyniki:

•    Forward-Stop-Backward: Czas 46 sekund, podczas gdy druga drużyna osiągnęła czas 57 sekund.

•    Long Distance: Czas 12:34 minut, przewyższając drugą drużynę, która osiągnęła czas 13:45 minut.

Pozostałe dwa rowery, "Dżordż" oraz "CBG", również dobrze się spisały, zajmując odpowiednio 10. i 14. miejsce w klasyfikacji generalnej spośród 24 startujących jednostek.

Partnerzy portalu

taurus_sea_power_390x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.