• <
BOTA_FILM_2021

Strategiczne porozumienie Leonardo i LACROIX

ew

19.11.2020 11:18 Źródło: mat. prasowe
Strategiczne porozumienie Leonardo i LACROIX - GospodarkaMorska.pl
fot. Lacroix

Leonardo i LACROIX podpisały strategiczne porozumienie, w ramach którego partnerzy będą współpracować w celu opracowywania i integracji rozwiązań w sektorze środków przeciwdziałania morskiego. Współpraca, która będzie skierowana zarówno na nowe technologie, jak i możliwości biznesowe, początkowo zakłada stworzenie rozwiązania Sylena Mk 2/MJTE.

Dzięki temu wyrzutnia okrętowa celów pozornych Sylena Mk 2 DLS (Decoy Launching System) produkcji Lacroix zostanie zintegrowana z samobieżnymi środkami zakłócania akustycznych głowic naprowadzania torped Leonardo MJTE (Mobile Jammer Target Emulator).

MJTE to rozwiązanie zakłócające torpedy najnowszej generacji spółki Leonardo. Może naśladować sygnaturę akustyczną swojej platformy (bronionego okrętu) i emitować silny sygnał zagłuszający, aby tworzyć przekonujące fałszywe cele, umożliwiając atakowanej jednostce wykonanie skutecznego manewru unikowego. W porównaniu z innymi rozwiązaniami dostępnymi na rynku, nowy MJTE zawiera szereg technik w niedrogim nośniku i działa skutecznie na krótkim zasięgu.

MJTE jest częścią nowego zestawu przeciwtorpedowego Leonardo, który obejmuje ponadto: sonar holowany Black Snake, wyrzutnię ruchomą ODLS20 (Oto Decoy Launching System 20) i pakiet oprogramowania, który oblicza optymalny czas wystrzelania „wabików” i kierunki ucieczki broniącego się okrętu.

Umowa współpracy między Leonardo i LACROIX poszerzy dostępny rynek zarówno dla środków przeciwdziałania MJTE jak i systemu wyrzutni SYLENA MK2.

Kompaktowa i lekka konstrukcja wyrzutni Sylena Mk 2 sprawia, że nadaje się ona do instalacji na okrętach średniej i małej wyporności, rozszerzając potencjalną bazę użytkowników MJTE. W ten sposób wysokie możliwości obrony, jakie daje MJTE, poprawią użyteczność systemu Sylena Mk 2.

Andrea Padella, szef działu systemów obronnych w Leonardo Electronics, powiedział: „Umowa potwierdza zdolność Leonardo do interpretowania, reagowania i często przewidywania potrzeb rynku. Współpraca z Lacroix zapewnia wyraźną synergię, ponieważ razem możemy zaoferować wyrafinowane rozwiązanie przeciw okrętom podwodnym, nawet dla platform z ograniczoną przestrzenią. Wymagają one kompaktowych i lekkich wyrzutni, które mogą jednocześnie zapewniać zdolność obrony przed pociskami przeciwokrętowymi i okrętami podwodnymi”.

Koncern Leonardo jest oddany sprawie zabezpieczania i ochraniania ludzi i społeczności na całym świecie, dzięki swojej pozycji lidera w zakresie technologii następnej generacji. Współpraca z przemysłem, rządami, oraz między poszczególnymi ludźmi dla uzyskania najlepszych zdolności w zakresie bezpieczeństwa, stanowi fundament element planu strategicznego koncernu Leonardo pod nazwą „ Be Tomorrow - Leonard 2030.”

François Moulinier, dyrektor operacyjny Lacroix Defence, stwierdził: „Po wysiłku, który podjęliśmy z Leonardo, aby zintegrować wyrzutnię Sylena z ich systemem zarządzania walką ATHENA-C w ramach realizowanych kontraktów, ta współpraca jest naturalnym kolejnym krokiem w rozwoju wspólnych rozwiązań. Leonardo jest głównym graczem w Europejskiej Obronnej Bazie Przemysłowej i Technologicznej (EDTIB, European Defence Technological and Industrial Base), a to partnerstwo dowodzi dojrzałości naszych rozwiązań, niezrównanej modułowości i wszechstronności gamy naszych systemów”.

Na życzenie klientów, firma LACROIX opracowuje od roku 2012 serię wyrzutni celów pozornych nowej generacji (Decoy Launching Systems - DLS), które mają chronić i znacznie zwiększać wskaźnik przeżywalności okrętów, począwszy od patrolowców wyposażonych w lekką wersję systemu SYLENA® Lightweight po niszczyciele korzystające z systemów SYLENA® MK1 oraz MK2. Wyrzutnie SYLENA® są zdolne do korzystania z amunicji najnowszej generacji SEACLAD®, radiolokacyjnych odbijaczy kątowych i celów pozornych działających w podczerwieni a także rozwiązań do zwalczania okrętów podwodnych, przy czym cele przeciwtorpedowe SEALAT są przeznaczone do użycia z wyrzutni SYLENA® MK2. SYLENA® MK2 DLS jest pierwszą nieruchomą (montowaną na stałe do pokładu) wyrzutnią będącą w użyciu, obsługującą jednocześnie amunicję przeciw pociskom i torpedom, maksymalizując ochronę okrętu, dzięki niezawodnemu systemowi cechującemu się niskimi kosztami eksploatacji.

Fakt, że wyrzutnie SYLENA® DLS wystrzeliwują amunicję metodą moździerzową, bez konieczności podłączania instalacji pneumatycznej, i mają niewielkie wymagania geometryczne do instalacji na pokładzie oraz cechują się małą siłą odrzutu, pozwolił na ograniczenie kosztów zakupu i integracji na okręcie. Dlatego właśnie ten system już przekonał szereg marynarek wojennych do zakupu i zmodernizowania lub wyposażenia użytkowanych okrętów

Surowce

 Ropa brent 64,38 $ baryłka  0,00% 21:58
 Cyna 34750,00 $ tona 0,43% 22 lip
 Cynk 2920,00 $ tona -0,07% 22 lip
 Aluminium 2449,00 $ tona 0,70% 22 lip
 Pallad 2680,00 $ uncja  0,00% 21:57
 Platyna 1191,10 $ uncja  0,00% 21:59
 Srebro 25,11 $ uncja  0,00% 21:59
 Złoto 1731,30 $ uncja  0,00% 21:59

Dziękujemy za wysłane grafiki.